V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Don Maty

Biblický veľkofilm. Je pravda, že Mojžiš, by nebol taký frajer keby nemá na svojej strane Boha. Nuž, ale tak to vtedy bolo. Sympatická rozprávka, ktorá chytí za srdce. A na rozprávku podivuhodne presne zobrazená skutočnosť :). A tú pieseň si budem pohmkávať a spievať už asi celý život. Podľa mňa najkrajšia pieseň v rozprávke. A nádherne prespievaná do češtiny...4* ()

pida123

Pěkná pohádka na motivy biblických příběhů, stejně jako Josef, král snů. Pěkně udělaná s pěknými písničkami. Nejsem nijak nábožensky založená, ale takhle zpracovaná bible se mi líbí a ráda se na to kdykoliv znovu podívám a s chutí. ()

swinevenca

In your face, Ridley Scott! To je moje porovnání dvou verzí biblického Exodu, každá jde na jinou notu a tahle mi sedí víc. V záplavě dobrých písniček mi jich sice pár úplně nevoní, ale jinak je to kouzelně nakreslený a zpracovaný příběh bez zbytečných přísad. ()

m.xFuck

Za mě dobrý, samozřejmě je to cílené spíše na malého diváka, ale ani toho dospělého to rozhodně neurazí. ()

Charlie.Harper

Klobúk dole pred animátormi. Niektoré rozprávky čo sa aj teraz točia môžu len ticho závidieť nádherné efekty ktoré boli použite tu. A tá muzika.. kedykoľvek si toto dielo pustím som nim uchvátený pretože tak nádhernú symbiozu hudby, grafiky a príbehu som nevidel v žiadnej inej rozprávke. ()

DansteR

Nikdy bych nevěřil, že i takto nábožensky založený film může dosáhnout takového hodnocení. Hold vždycky se našli lidé (např ateisti) co film hned odsoudili a bylo. Ale tady je to naprosto o něčem jiném. Tohle je pohádka s kousky bible. Ať se na ni díva kdokoli najde si svoje. Náboženský příběh se nikam necpe a zustává jako vedlejší kolej pro ty co ho chtějí vidět. A ti co nechtějí ho mohou snadno přehlédnout a pokračovat ve sledování važně úchvatné pohádky. Vše završeno perfektní hudbou. 80% právem. ()

tomino28

Tento animovaný snímek mi v době svého uvedení do kin nějak utekl. Viděl jsem ho až s odstupem pořádné porce času, ale o to více ho v dnešní době musím ocenit. Nejedná se o mainstreamový animák v dnešním slova smyslu, není to od začátku do konce pohádka. Je to biblický příběh, rodinný film, který rozhodně má čím zaujmout (námět, animace, hudba) a který cílí spíše na dospělé než na děti. ()

Silblade

Pro mě nejkrásnější a nejoblíbenější kreslená celovečerní pohádka. Bez debat. Nádherný příběh (byť trochu upravený od originálu v Bibli) a nádherné písničky, které se dají poslouchat snad ve všech jazycích. Tohle je klenot, o který moje děti rozhodně nesmí přijít. ()

LencaN

Povedený animák pro všechny věkové kategorie diváků. Není to roztomilé, což by se sem ani nehodilo, ale jde o vyprávění "těžkého" vydatného příběhu, který má velké poslání a tak nepotřebuje nic moc okolo (nic proti roztomilosti, tu mám ráda, ale jiné filmy mi to vynahradí :) ). Animace se mi líbila, při ráně "pobití prvorozených" se mi líbilo to ztvárnění v podobě mlhy/ducha/neurčité hmoty a i celkově to vidím na kvalitní práci. Plus prostředí Egypta mě vždycky přitahovalo. Takže za tohle zpracování biblického příběhu dávám palec nahoru. Jedinou výtkou je český dabing, kdy v písních především na začátku nebylo rozumět a dost mě to zmátlo, o co že tam tedy vlastně jde. Ale jinak písně byly krásné a co mě dostalo nejvíc, že za hudbu může Mistr Zimmer... asi jsem od něj zvyklá už na tu jeho novější hudbu, viz třeba Inception, Dark Knight atd. ... budu muset naposlouchat i jeho starší práci :) ()

Ace.A.T.L.

Nejsem věřící, ale tady u toho filmu jsem se fakt bavil. Jistej respekt k tomu, v co lidi věří, mi dal chvílema pocit obdivu v to, jak se dokáže zpracovat animák na daný téma. Hudba, písně, skvělý animace, to všechno dohromady, vytvořilo nádhernej film, bez ohledu na téma. Za mě naprosto zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Jenn

Na to, že Biblí opovrhuju, mě tenhle film (jako malou) hodně bavil. Teď bych se na něj asi už nepodívala, ale v tý době jsem věřila všem těm pohádkám o tom, jak to prej bylo. Smutný. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí