V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

AtomCZ

tak vyyyyyyyveď naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas - animák co nesedí každému jelikož dnešní animáky jsou zkrátka řečeno příšerně barevné a přecitlivělé ale tohle je klenot...… tvrdý klenot..... ()

Nick321

Škoda, že nenatočili i druhou část o tom, jak Židé vyhlazovali při dobývání své "země zaslíbené" celá města a nešetřili ani starce, ženy, děti či zvířata. To by jim totiž kazilo image. ()

bee.el

Velice příjemné zpracování Mojžíšova příběhu, krásné animace - těch pět hvězdiček je ovšem hlavně za nezapomenutelně nádhernou hudbu. ()

Emil69

Absolutně úžasná atmosféra příběhu ,dokonale zpracovaná animace o hudbě ani nemluvě ,byl jsem vtažen, zasažen,přemožen,dojat .Dabing v češtině hodný potlesku.Všechny palce nahoru a 5 hvězdiček ()

Tess17

Velmi pěkné, místy dojemné, chvilkami i vtipné, pro děti perfektní zpracování biblického příběhu (přiznejme si, je nás velmi málo, kdo četl bibli a ještě méně těch, kterým to přišlo zábavné). Myslím, že i pro dospěláky to ještě není zas tak nudný příběh. Má to v sobě pointu a to je důležité. Zajímavě udělaná "božská/boží postava". ()

beerlover

Nejlepší animovaný film všech dob. Stravitelně podaný příběh o Mojžíši, krásná poctivá animace, nádherný soundtrack a úžasný zážitek i po triliontém shlédnutí. ()

DDavidson

Úžasné zpracování biblického příběhu o Mojžíšovi v animované podobě, která nevnucuje žádné náboženství a která zároveň pobaví celou rodinu. Pět hvězdiček. ()

Welldoneadam

Princ Egyptský je jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Nestává se každý den, že se vytvoří animovaný film o příběhu z Bible. Spisovatelé a animátoři byli velmi přesní o vyprávění příběhu. Animace a hudba byla opravdu úžasné. Na tomto filmu se mi líbilo naprosto všechno. Doporučuji tento film úplně každému. Děti budou tento film milovat! ()

pantokrator

Já s tím mám problém. Stejně jako vždycky, když se někdo pokouší cokoli z Bible zfilmovat. Pokaždý z toho vyjde buď pohádka, nebo slabomyslná píčovina, nebo něco úplně jinýho, než co tam je napsáno. Přitom je tam ke zfilmování bombastickej materiál. ()

teekanee

Nebudu vám lhát. Čekal jsem o dost víc, než jsem nakonec dostal. Ano, animace je překrásná, písničky pěkné, ale film nudí k uzoufání. Konec jsem měl opravdu velký problém dokoukat. 68% ()

Orbeek

Výtvarně a hudebně interesantně designovaná "dreamworksovka". Když už je starozákonní příběh Exodu (2. kniha Mojžíšova, 1. část) v podobě fantasy dost zdrclý, není alespoň infantilní. (2023_12 HBOmax TR2427 Bravia) ()

VideneFilmy

Pre plnohodnotný zážitok divák nemusí byť veriaci. Samozrejme, že sa aj v tomto filme nájdu určité chyby. Tie ale nerušia celkový zážitok, a preto má všetko, čo si skvelé dielo vyžaduje. Silný príbeh plný emócií, výbornú hudbu i piesne, peknú animáciu, zaujímavé efekty, silné kladné i záporné postavy, premyslene vystavanú dramaturgiu a zároveň spracovanie zrozumiteľné deťom i dospelým. Jednoznačne jeden z tých filmov, čo si človek nechá sebou naplno preniknúť a dočká sa zážitku, ktorý nestratí nič na svojom čare ani pri opakovanom pozeraní. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí