V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

baltik

Já si nemohu pomoct, jsem fandou zpracovat tenhle příběh. Jenže mi to nesedí, nějak divně americké, nějak divně dramatické, no prostě mi to nějak celé v součtu nedělá dobrotu. Asi dobrý způsob jak dětem vzkázat něco o tomto příběhu ale no prostě ale tam mám mockrát. ()

Zmeo

Jeden z nejlepších animovaných filmů. Hlavně díky svému zpracování, námětu, ale hlavně hudební stránce, která je bezkonkurenční. ()

Mr.Baboon

Další z řady filmů, které se řadí k mým 'Filmům dětství'. No, ani jako dítě jsem animáky, nebo kreslené filmy moc nemusel, vždy jsem radši třeba MIM nebo např. Krotitelé duchů, ale Princ Egyptský byl pro mě jako král animáků. Dnes už to tak samozřejmě není, to, ale nezmění nic na mém hodnocení. Skvěle podaný příběh, aby ho chápali i děti, postavy skvěle napsané, perfektní hudba Hanse Zimmera. Přiznám se, že i dnes mě tenhle film dojímá. Dream Works je pro mě absolutní špička co se kreslených a animovaných filmů týče a Princ Egyptský je jedním z důkazů. Kam se na něj hrabe EXODUS od Ridleyho Scotta, raději se podívám na tohle. Takže za mě 5* ! ()

J.e.r.e.c

V mých očích to DreamWorks uhráli s klasikou od DeMilla na plichtu, což je vzhledem k tomu, že film pojali jako kreslený muzikál pro celou rodinu, v podstatě vítězství. Animace dokáže být správně hyperkinetická a zároveň monumentální a místy až strašidelná, písničky jsou fajn, a přes celkové user-friendly pojetí se neztrácí ani temnota a osudovost původního námětu. 80 % ()

Barghest

Pěkná pohádka. Deliver Us mi zní v hlavě ještě teď. Jen je škoda, že tvůrci neměli odvahu být méně dětinští a že nezvolili jiný, méně iritující styl animace. ()

Pertinacia

Velmi působivé zpracování jednoho z nejznámějších biblických příběhů. O zvrácenosti knižní předlohy si popovídáme jindy. ()

fleshbekr86

Dle mého názoru jde asi o nejkrásnější disneyovku (snad ještě Princezna a žabák nebo Mulan). Ve svém oboru jde o přelomový snímek, viděl jsem ho v kině v roce 98 a dodnes mám husí kůži při scéně rozestoupení moře! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 75,6% | Krásný animovaný snímek dle slavného biblického příběhu s poselstvím, ovšem chvílemi překvapivě násilný a krvavý s nejlepší animací všech dob (a Mojžíšův sen o historii svého "otce" promítnutý na stěnách egyptských paláců to jenom dokazuje) - a to se přitom jedná o kreslený film!!! Navíc je podbraven skvělými písničkami v čele s nezapomenutelnou "When You Believe" a chytlavou Zimmerovou orientální muzikou. 80% ()

JosefTomas

Mojžíšův příběh je sám o sobě dost zajímavý, aby ustál jednoduché vyprávění v konverzaci, ale rozhodně nesplňuje dostatečně chytlavou dramatickou strukturu, aby obstál jako film. Čert vem, že občas je užití 3D výraznější, než se má tvářit na oko 2D film, ale ten snímek není (až na začátek, kde to táhne ústřední melodie a zpěv) zábavné sledovat. Mojžíš projde vývojem hned v prvním aktu a od té doby je veden svým bohem, takže jako hlavní postava přestává být zajímavý, Bůh se zjevuje jako deus ex machina, co vše zachrání na poslední chvíli, záporák, který se vytvoří za pochodu, není kdo ví jak nebezpečný a některé písně, ač jsou pěkné, tak trochu ruší. Chápu, že má kritika by měla spíš cílit na nejprodávanější a nejvíc překládanou předlohu současnosti, podle níž je film natočen, ale tady je to na tvůrce a nikoho jiného. Vizuálně je to přitom zvládnuté perfektně, tam nejde prakticky nic vytknout, hudba je fantastická a chválím pár povedených nápadů (např. že Bůh mluví hlasem Mojžíše). Jen to pořád nestačí na to, aby to bylo po celou dobu zábavné a pro děti (i kvůli absenci vtipů) nepříliš stravitelné. PS: Český dabing je v tomhle ohledu špička a za zmínku stojí i zpěvačka Ofra Haza, která ústřední píseň nazpívala asi v 18 jazycích a ani čeština ji nedělala problém. ()

Joe16210

Velice pěkná pohádka, která nám přiblíží dějiny židů a jejich krále Mojžíše... Největším plusem je úžasná hudba Hanse Zimmera. Mnoho písniček už dnes patří mezi klasiky animované tvorby. ()

milanko8

Ačkoli nejsem žádnej pánbíčkář, spíše naopak, tedy určitě naopak, podívám-li se na tento film jako na jakousi pohádku pro dospělé (ale i pro děti), musím říct, že je to jeden z nejlepších animovaných filmů, které jsem kdy viděl. Příběh má strhující tempo podpořené skvěle zvládnutými charaktery jednotlivých postav. Příběh má hlavu i patu. Z hudebního pohledu jsou některé písně třešničkou na pomyslném dortu. Viděl jsem ho několikrát (i v krátkých časových intervalech) a musím říct, že s rostoucím počtem shlédnutí tohoto filmu rostlo mé zalíbení v něm. ()

Hobit Bilbo

Audiovizuálně opravdu nádherný film + silná atmosféra biblických příběhů + příjemné a nijak nuceně pojaté poselství o síle lidského ducha a vlastní svobodě + perfektně obsazený dabing postav = jeden z nejlepších animáků, co znám. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí