V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Kacla

Prince Egyptského jsem naposledy viděla zhruba před 10 lety jako dítě a hrozně se mi líbil. Po dnešním shlédnutí se určitě zařadil mezi nejlepší animované filmy, které jsem kdy viděla, a troufám si říct, že jsem si ho užila asi ještě víc než jako malá. Film se pyšní překrásnými písněmi, které dokreslují skvělé a podmanivé animace, a dokonce i český dabing se, dle mého, velmi povedl. Příběh se odvyjí velmi plynule a já jsem se v průběhu filmu ani chvilku nenudila. Za mě 100% a určitě si ho ještě někdy pustím. ()

DaNvYto

Neskutečně silný příběh a zpracování... Hudební doprovod je něco neuvěřitelného. Takhle má vypadat kreslený film a ne jen ten. Můj oblíbený snímek již od dětství... "Nepřibližuj se sem a zuj si topánky, neboť místo na kterém stojíš je půda svatá". Osobně jsem ateista, ale některé scény biť jsou kreslené, jsou velmi silné. "Kdo jsi?"..., "Já jsem, který jsem." Tohle se dnes již bohužel nevyrábí. ()

PanPyzamo

Miluji DreamWorks a z nějakého důvodu mě Princ Egyptský minul. Musel jsem to tedy napravit a nemůžu si stěžovat. Hned v první moment mě oslovila animace, která dle mého názoru měla své kouzlo a přijde mi prostě pěkná. Do toho místy epická hudba od Hanse Zimmera a ještě k tomu supr příběh. Za mě skvělý film, který doporučuji a to hlavně milovníkům Egypta, protože osobně mám Egypt fakt rád a za mě byl tento film nádherná podívaná. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 9/10 ()

Proso

Velmi neortodoxní a dospělý animák s epickým příběhem, krásnou animací a hudbou. Trochu ironicky by mu však prospělo lehce ubrat na jeho muzikálnosti. Některé píšničky, zejména ty méně tragické, byly přidány až moc na sílu a filmu by prospělo více, kdyby se jejich idea předala přes normální dialogy. ()

fooggyy7 odpad!

Nechtějte po mně, abych shlédl tu už asi několikatisící židovskou slátaninu. Nakonec jsem to udělal. A výsledek? Nezklamal mě. Amíci si zas upravili dějiny podle svých nosatých šéfů ()

Olafa

Témata náboženství jdou absolutně mimo mě, nebo ve mě naopak začíná vřít krev, avšak tento film je po dějové linii spracován jemně, nevtíravě a bez jakýkoliv známek amerického náboženského fanatismu. Výtvarná stránka filmu je úchvatná a hudba prostě úžasná! Jako osmileté dítě mě to v kině fascinovalo a bavilo a ani o více než deset let později tomu není jinak. ()

SONYAGENT

Můj oblíbený an. film, na který jsem měl možnost jít do kina dvakrát a užít si veškerou atmosféru. Barevné a chytré story doplněné skvělou hudbou jsem si zamiloval a zaposlouchal se do soundtracku, jakmile se vyskytl v prodeji ()

Andy.222

Pro mě jako desetileté dítě to byla mytologická pohádka, u které mě začalo zajímat její zázemí a jaké další příběhy bible vypráví. Pro mě jako třiadvacetiletého úžasné dílo, plné písniček které mají svůj smysl, poselství a jsou podávány nenásilně a citlivě (ale třeba z Morových ran, jsem měl i husí kůži) ()

AltairAhad

Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem viděla. K tomu píseň When You Beliebe. Ano prostě to byl zážitek. Byly doby, co jsem si na VHSce tenhle film pouštěla pořád. Jak jsem jednou četla"You can like this song even if you're not Christian." 95% Úžasný film! ()

AlexisGraham

Tento film jsem viděla poprvé jako malá a musím říct že i po těch letech neztratil svůj půvab. Je sice pravda že už je to delší dobu co jsem ho viděla ale stále mám v hlavě melodii písně, při které pouštěla matka Mojžíše po vodě. Myslím že čtyři hvězdy si opravdu zaslouží. ()

zeromen

Velice pěkně udělaná animovaná pohádka. Byla by ještě pěknější kdy by tam tak trapně nezpívaly a nebylo tam tolik pojmů křesťanství a bible, myslím si že by lidem měli přestat vnucovat tako lživé pojmy a kor pro ty nejmenší. ()

Ondr4H

Asi bych si měl přečíst bibli, nejenom že křestanství formovalo naši společnost, ale jestli aspoň z části jsou tam tak vypjaté příběhy tak to může být i zajímavé čtení.Bůh je bůh a jeho cesty jsou nevyzpytatelné, v rámci pomoci tomu svému vyvolenému národu se nebojí zničit nejslabší články národa druhého.Poslední morová rána nemohla být lépe zpracována na filmovém plátně.I smrt prvorozených může fascinovat zvlášť když to vidíte v sedmi letech. ()

Tezuka

Mariah Carey ft. Whitney Houston - When You Believe. Nádherný pěvecký počin. Ačkoliv už v zázraky ani bohy nevěřím, tak při jejím poslechu chci v něco pozitivního věřit. "There can be miracles when you believe"... ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí