mala_kea

Velmi svérázný kousek, nad kterým je třeba se pořádně zamyslet, než ho začnete hodnotit. Bob Gale neudělal nesmysl, jak si většina lidí může myslet. Udělal skvělou věc, která má hlavu i patu a věci do sebe dokonale zapadají. SKVĚLE ()

merigieren

Komedie, která se snaží o nucený smích. Je tam několik zajímavých nápadů, ale chybí tomu jistá dávka odsýpání. Vleče se to, dvě identická města se stejným přístupem řeší extrémně své problémy. Skřítek je občas poněkud krutý (novomanželé) jindy nadržuje. Netvrdím, že to není zábava, jen mi to nepřijde výjimečně zábavné na víc jak 3*. I když připouštím, že ty příhody jsou zvláštní (nápadité, vykonstruované), ale nějak mě nechávaly v klidu. ()

strikeman

No teda... ...opravdu neotřelá road movie, kterou jsem si vybral k prvnímu zhlédnutí na Štědrý den odpoledne a musím jen konstatovat, že to byla dobrá volba. Zdejší hodnocení je zasloužené... //// Neskutečná věc: 26. 12. 2021 jsem si pustil tento snímek, a ve chvíli, kdy jsem chtěl po zhlédnutí napsat komentář, zjišťuji, že jsem jej již viděl téměř přesně před 12 lety, jenže jsem na to dočista zapomněl. A musím říct, že jsem se u něj bavil, soudě dle starého komentáře, stejně jako před lety. Dobrý film pro navození usměvavé nálady :-) 80% ()

Olík

Při sledování americké road movie o putování hlavního hrdiny po neexistující dálnici 60 plné bizardních míst a svérázných postaviček, mne napadá pouze jediný příměr a to dospělejší bratr Alenky v říši divů. Scenárista a režisér Bob Gale si k mé potěše kromě hlavního představitele v podání Jamese Marsdena vzpomněl i na své staré známé Christophera Lloyda a Michaela J. Foxe, mou platonickou lásku Amy Smart a především v tomto dobrodružství vynikajícího Garyho Oldmana. Jestli někdo tento film nevyděl, tak rychle sjednejte nápravu. ()

Smejdik

Za prvé úžasní herci (hlavně Gary!), za druhé originální a zajímavý příběh a za třetí kopec srandy. K tomu přidejme vize utopických států (měst), které sice zní šíleně, ale mají něco do sebe, a vznikne skvělý film. Škoda jen, že některé epizodky byly moc zdlouhavé a bylo jich možná zbytečně moc. Každopádně rozhodně doporučuju. ()

sadlokan

Jejda,to je ale pěknej film!Jak říkal druh mojí babičky"kdo chce víc nemá nic".Tak to tady neplatí,tady platí,že kdo chce víc,tak má úplně nejvíc, od vtipálka O.W.Granta... ()

*Colorado

Hodně originální, vtipné a se sympatickým obsazením (potěšilo cameo Kurta Russella). U čeho jsem se opravdu hodně dobře pobavil, byla několika vteřinová scénka, kdy Gary Oldman alias O. W. Grant dělá jokera - vzhledem k jeho účasti v Temném rytíři jsem se opravdu zasmál... ()

WillyMarks

Velmi příjemné shlédnutí výborného Road movie žánru. Celé se to nese pěkně v "pohádkovém" duchu se zajímavou zápletkou a legračním kulišákem Oldmanem. Příhody v tomto snímku mají smysl, jsou zajímavé a většinou i úsměvné. Tento snímek, jak už je tu mnohokrát napsáno, není zrovna profláknutý, nicméně rozhodně stojí za shlédnutí. Příjemné uvolnění a inteligentní pobavení při 112minutách oddychového času :-) Nemám co vytknout...snímek má vše co by v daném žánru měl mít! 77% ()

matkoulko

Ano, trosku pridavam a trosku zmurim oko, ale je to dost originalny film. Zavana 80-tkami a je miestami predvidatelny ale ako romanticka komedia velmi slusny kusok. A pre nas intosov aj dajake to mudro sa tam najde, samozrejme patricne okorene. Spoiler: Po filme je asi na mieste zamysliet sa nad tym co si zelame a nie je to take jednoduche ako sa to zda, hlavne ak zelania plni Gary Oldman :-) ()

Anduril

Skvelý film, skvelé spracovanie, skvelej myšlienky a príbehu. Odporúčam pozrieť všetkým mladým, aj skôr narodením. Pomôže vám to trochu rozlíšiť čo je podstatné. ()

BOURQUE

Originálny a veľmi pekný príbeh! Bob Gale ukázal, že dokáže napísať nielen dobré scenáre, ale dokáže ich aj dobre režírovať. Vedľajší postavy, zahrané G. Oldmanom a Ch. Lloydom sú parádni. Pardon, ešte som zabudol na policajta K. Russella. Jednoducho: každému odporúčam vidieť tento snímok, ale dávajte si pozor zo želaním! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

GOREGASM

Interstate 60 má neobyčejný nadhled, nepředvídatelný děj, podivuhodné (čti zábavné) postavy a uspokojivou pointu. Bobu Galeovi tady vše skutečně šlape téměř bez chyb a s potřebnou dávkou ironie a špetkou sarkasmu. Mezi herci logicky vyčnívá Gary Oldman, který si role opravdu umí vybírat, stejně jako Chris Cooper, jehož zásadový stopař, přestože má kolem pasu plot z dynamitu, skvěle baví, zároveň ale posouvá již vychválený příběh, který si svou originalitou zaslouží plných 90%. ()

fila.tes

Tento film přirovnávám k jednomu z mých top 10, a to k Velké rybě. Nejspíš asi kvůli originalitě, ale opravdový důvod srovnání nemůžu nijak vystihnout. Po shlédnutí těchto filmů jsem měl totiž hrozně zvláštně krásný vnitřní pocit, jako kdyby všechny věci na světě byly tak jak mají. ()

MickeyStuma

Byť se snímek zdá být jen značně jednoduchou zábavnou road movie, opak je pravdou. Šikovně v sobě skrývá filosofii života a osobního přesvědčení. Převážně jsou obsažené interpretace o promiskuitním sexu, drogách a o snaze být tím, kým jsme a nenechat se ovlivnit ostatními. Životní překážky jsou něco, co se někdy překonává lehce, někdy hůře, někdy i za pomoci svého vlastního důvtipu a sebelhostejnosti. Matka si vezme drogu jenom proto, aby se mohla setkat se svým zdrogovaným synem? Jasně, zní to divně, ale to se nejdříve musí vidět scéna o tom pojednávající a potom dělat soudy a moralizovat o daném skutku. A je tady toho více. Avšak pozor, snímek rozhodně nesklouzává k lecjaké moralizaci. Proto divák uvidí jen to, co vidět chce. někdo se bude jen bavit, někdo si z toho něco vezme k zamyšlení. Nízkorozpočtový filmový projekt a ani to není znát. V tomto udělal scenárista Bob Gale poctivý kus filmové práce. Tento snímek je od něj první režijní počin a také poslední, což je evidentně škoda. ()