Movie Gourmet

Tohle je ale zvláštní dobrodružný road movie s vtipem a výborným Gary Oldman(em). James Marsden není herec, ale modelka. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

H4ku11

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov a výborné road movie, ktoré má hlavu a pätu. Keď mám občas pocit, že svet nemá zmysel, tak si ho vždy pustím. ()

hacho

Příjemný, originální film s dobrým obsazením (Oldman)! Vůbec jsem jeho existenci nepostřehla, proč nebyl proboha v kinech? Jo... takové silnice u nás nejsou :o) ()

hell_boy

Jeden z nejpoutavějších filmů, co jsem kdy viděl...chytne a nepustí. Škoda že nebyl ještě tak o hodinku delší :-) ()

cherita

Moc hezký "divný" film s Gary Oldmanem coby kouzelným dědečkem. Už nevím co byla ta postava Christophera Lloyda, ale těšila jsem se na každou scénu s ním a James Marsden je jeden z mála hezounů, na kterého se zvládnu dívat. ()

dickadonna

Výborný, skvělá nálada po celou dobu filmu, skvěle napsané - skoro každá scéna je metaforou a navíc spoustu skvělých herců. ()

Simgal

Parádní film se skvělými herci v trochu divném prostředí. U Interstate 60 jsem se bavil od začátku do konce a mnoha scénám se zasměju i po nekolikátém shlédnutí. Taková by měla správná komedie být. ()

kubyno

Výborný nápad převedený do dobrého scénáře, výborně natočený, a vznikne takovýhle filozofický epos. Škoda pár zbytečných trapných momentů (když se Neil a Lynn poprvé setkají) a občasného klišé. Nejlepší je ale bezesporu Gary Oldman. Jsou to takové dost lepší 4*. ()

Salmayo

Bizarní příběhy potkávají hl. hrdinu na cestě za odpovědí na své přání. Skvělý Gary O. a opět krásňoučká Amy S. ***" Události jsou nevyhnutelné, kdyby nebyly - nestaly by se!"*** ()

papyrosaurus

Docela nenápadný film, u kterého asi prvních 15 minut budete pochybovat zda byste neměli strávit čas jinak. Ale to by byla velká škoda, neboť potom vás dobrodružná výprava po fiktivní dálnici chytne a nepustí. Opravdu jsem byl velmi mile překvapen (o jistých spojitostech s Návratem do budoucnosti jsem nevěděl) a přesto, že díky audiovizuální formy se může zpočátku zdát, že sledujeme tuctové americké Béčko, se nám postupně rozkrývá příběh, který nemá být realitou ale alternativním světem dobrých i špatných rozhodnutí. Jednotlivá zastavení našeho hrdiny symbolizují konkrétní vrstvy a zásadní otázky jeho života, a právě vyhraněné situace a přítomnost "nevyhnutelných nutností" ho směřují k uvědomění si toho, co je pro něj v životě důležité a správné. Na to, jak se film nesnaží vůbec působit vážně (spíš jako lehce komediální skoropohádka) v něm zazní dostatek zajímavých i podstatných otázek a myšlenek, které nás nutí při sledování také přemýšlet. Co dodat? Snad jen, že bych si také přál "kouli osmičku". ()

rcorp

Nesoudržný mix scének, který se bohužel snaží asi i sdělit něco hlubšího, ale nejen že se mu nedaří přijít s jedinou inteligentní myšlenkou, ale místy je až odporný a zlý. V době, kdy War on drugs jede stále bez úspěchu na plné obrátky přijít s absurdní kritikou legalizace drog nebo defektní právní systém nechat vyřešit chlápka opásaného dynamitem...vážně? Hlavní hrdina po lobotomii, který si empatii nejspíš spojuje s hmyzem, musí udělat palčivé rozhodnutí, jestli si splní svůj sen a stane se profesionálním umělcem a nebo projde peklem právního vzdělání. Všechny postavy okolo s rozumnými argumenty proti umělecké kariéře jsou samozřejmě jenom nepřející chudáci. Toto hrůzné dilema zajištěného mladíka (pracuje ale ve skladu, aby se neřeklo že je to jen zpovykaný zbohatlický floutek, i když to nevypadalo, že by se předřel) vzbuzuje ještě menší účast vzhledem k současné ekonomické situaci. Poté, co tento náš americký Hloupý Honza projde všemi těmi úžasnými dobrodružstvými pod vedením těžkého psychopata a vševědoucí Koule, se nám dostane poučení, že talent není všechno, ale pro splnění svých snů si musíme projít i tvrdou prací a odříkáním...oh wait, tedy vlastně že stačí být upřímný a mít smysl pro povinnost a štěstí vám spadne bez hnutí prstu do klína. A poté můžete svému otci s úsměvem vmést do tváře, jaká je to zrůda, že jako nedokonalý člověk si dovolil synáčkovi darovat nevhodný automobil, a cítit se při tom jako ten největší pašák a morální vítěz. To že onoho daru s gustem na své dobrodružné cestě využíval je už jenom taková třešnička. Pár světlých momentů se tam najde, ale jako celek to byl velmi zapomenutíhodný ošklivý sen. ()

Hepy13

Čekal jsem uplně něco jiného (typickou road movie). Velké překvapení určitě nejen pro mě. Na tenhle film se nedá jen tak zapomenout - právnické město, věštecká koule, droga Euphoria. Při sledování jsem si vždycky řikal "Hmm, dobrý, schválně co přijde dál" a skutečně přicházelo, jedna zábavná pasáž skončila, a hned se objevila další. Marně přemýšlím jestli jsem vůbec někdy viděl tak originální film o sebe poznání. ()

embecka

Jeden z tých filmov, ktoré sa vám páčia už po prvých dvoch minútach. Znova mi to pripomínalo deväťdesiatky, je to podivínske, má to mágiu, má to vtip, iskru, príbeh, a teda riadne čudný príbeh... Zvláštna herecká kombinátorika tu hrá ako by inde nehrala. Je to vyslovene netypická road movie. Gary Oldman je zvláštne kúzelná postavička, ktorá plní priania. A ja hovorím, že klobúk dole scenáristovi za zmysluplné hlášky, hodné citovania hocikde a hocikedy a hocikomu - "Jinej chlápek chtěl zase skvělý, dokonalý sex každý den. S nádhernou ženou dle jeho výběru bez otěhotnění. A tak mu každý den chodí hanbatý časopisy a jedno balení ubrousků." ()

Pawlisman

Toto lehké, fantaskní pojetí, které naní ani road movie, ani romanťák, ani drama, ani komedie, prostě nic, mě podobně jako Návrat do budoucnosti nebaví. Nevidím devízy. ()