Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Okara

Předchůdce Watchmenů s velice vyvedenými efekty, ale scénářem, co všechny klady potopí. Navíc jsem od závěrečného souboje čekal nějaké vyvrcholení a využití dostupných počítačových možností, ale po třech minutách je konec a já jen zklamaně vypínal televizi. Každopádně palec nahoru za Jessicu, vůbec bych nebyl proti, kdyby měla s tou neviditelností delší dobu mouchy :) 50% ()

cowok

Jedna z těch blbostí, na kterou se klidně podíváte a nebudete si vyčítat že jste u ní ztratili čas. ()

predators

Nebylo to špatné ani extrémně supr, ale bylo to slabší než dvojka. Škoda, že se neobjevilo více akčních scén, protože těch pár(a to fakt pár, takže 2) byly docela pěkné a napínavé. Takže 60% ()

nash.

Fantastická čtyřka byla vždycky takový americký Čtyřlístek určený mladším čtenářům, odlehčenější a také infantilnější než série s jinými hrdiny. A přesně takový je i film. Jsem rád, že z něj neudělali temnou nebo hlubokomyslnou podívanou se snahou o psychologizaci postav a přestože člověk na každém kroku zakopne o nějaký ten laps, nesmysl ve vnitřní logice příběhu nebo alespoň filmařské zaškobrtnutí, nenudil jsem se a dokonce dostal chuť vytáhnout ze skříně několik sešitů FF, což jsem vzápětí také udělal a s chutí se začetl.. ()

Ratemus

Fantastickou čtyřku mám rád, teda hlavně z komiksů ale co je toto? to i kreslené zpracování je lepší. Samozřejmě tým musel vypadat jako z časopisu, chvilkama jsem si myslel, že to je z dílny stanice CW. Režije je o ničem ale to není nic s porovnáním se scénářem, to to psali někde na klíně na hajzlu, nebo co? Herci nijak neosloví, pan Story by se měl vrátit k tomu, co mu jde nejlépe a to je to, co dělal před tím, než usedl za kameru. Takhle mi zprznit mého nejoblíbenějšího padoucha, Victora Dooma, to mu jen tak neodpustím. Jako jednohubka to není špatné, nepotěší a ničím neoslní, ale třeba z nudy si to pustit můžete, ale pokud chcete nějakou pořádnou Marvelovku, tak sáhněte po nějaké jiné, jistě bude lepší než tohle, teda pokud zrovna nesáhnete po Ghost riderovi nebo Daredevilovi. ()

Slarque

Pár slušných akčních scén a mezi nimi dialogová vata. Typická rychlokvaška bez pořádného scénáře. Dokonale průměrný produkt, u kterého mi dvě hvězdičky přišly málo a tři moc, ale nějak jsem se rozhoupat musel. :( ()

Vitason

Fantastic four byl docela zlomový komix, co se týká vývoje postav. Byl tu manželský pár, sourozenecká dvojice, hrdina, který své schopnosti vysloveně nenávidí (není divu, když s tím ksichtem může jedině do rádia) a hlavně superhrdinové nenosili žádné masky a užívali si tak publicity, i když na těsný kostýmek se nezapomnělo. Na filmu je velice sympatické, že snaží jít ve stejném duchu, protože prakticky celý snímek se zabývá přerodem hrdinů v superhdiny a jejich vypořádání se svými schopnostmi, i když závěrečný boj s padouchem nesmí chybět. Vše je okatě zaměřeno na mladší publikum a tak také hodlám film hodnotit. Fantastic four považuji za svěží vítr v záplavě temných komixů, který má slušné efekty (když nepočítám Mr. Fantastica, ale létající a rozcupovaná auta jsou fajn), celkem sympatické herce (na Jessicu se skvěle kouká a Chris Evans docela překvapil) a hloupým scénářem, který se dětem musí líbit. ()

klerik

Slabé. Bez myšlienky. Asi na úrovni DAREDEVILA, no tu ani nie akcia ako komediálnosť ťahá tento film do premieru. Nevyužitie záporáka ako aj chrakterov nedokáže nahradiť schopná akcia ani skvelá pesnička... pozerateľné len ako hlúpučká letná zábava... ()

Hellblazer

Maximálne nepodarený film, ktorý je zlý aj v kategórii americká blbosť. Otrasný scenár s úbohými dialógmi, nezvládnutá réžia ( však sa to dalo čakať ) a trápne herecké výkony ( Jessica opäť nepredviedla herectvo/ aj to sa dalo čakať ). Postavy sú len načrtnuté a predovšetkým hlavná záporná postava je plochá ako pravítko. Prečo 1*? Pre jednu scénu - Jessica v spodnom prádle na moste. ()

rikitiki

Možná to bylo špatným dabingem, ale vědec, který si plete fyziku s chemií (prudké ochlazení žhavého kovu vážně není otázka chemie) si zaslouží, že získá jednu z na pohled nejnechutnějších superschopností. A taky hrát v tak fádním filmu. /6. 2. 2011/ ()

anais

Dialogy sice znějí jako by někdo bez rozmyslu přepsal komixové bubliny, děj a vývoj postav je (i na Marvel) pitomý až běda, ale ta (asi neúmyslná) naivita přispívá k dost autentickému pocitu, jaký má člověk při čtení starých komixů. Není to hluboké, nedává to smysl, ale "čtyřka" funguje jak má (hlavně Human Torch a The Thing jsou super!) a celé to příjemně rychle uteče. S aktuální úspěšnou řadou od Marvelu se to srovnávat nedá, ale Fantastická čtyřka se mi zdá jako povedený superhrdinský film, byť možná spíš pro menší diváky. ()

HellFire

Tak se mi zda, ze film pada s mizivym scenarem. Romanticky vztah mezi dvema hlavnimi hrdiny s vyvrcholenim mi pripadal trochu mimo a tak jedine, co se mi na filmu libilo byl Beny, jehoz nektere situace (napr. ta s telefonni budkou) byly uzasne smesne. ()

anderson

Televízia JOJ v slovenskom dabingu obsadila na MICHAELA CHIKLISA jeho dvorného dabéra MATEJA LANDLA. Ďakujem ! (17.5.2010) ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)