Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Viktooorka

jeden z těch lepších fantasy magorií :) úžasné efekty.. příběh průměrný :) klasický boj dobro proti zlu :) McMahon opět jako sexy záporák ;) a scéna, kdy se Ben svojí kamenou rukou snaží sebrat prstýnek.. no.. slzičky mi lehce tekly :) ()

novoten

Myslím, že není důvod zatracovat rodinně-dobrodružnou adaptaci rodinně-dobrodrodružného komiksu za to, že je přesně jako předoha. Nedostatek akce je sice příliš znát, ale kdyby se tenhle nedostatek v pokračování trochu pořešil, stejně jako topornost Jessicy Alby, tak bych se na něj snad i začal těšit. ()

tron

„Podľa verejnosti vás tá jazva robí ľudskejším.“ – „A to je dobre?“ BLADE v r. 1998 odštartoval úspešnú vlnu marveláckych filmových adaptácií. Prišli trilógie X-MEN a SPIDER-MAN, Ang Lee netradične poňal tradičného HULKA a mne sa páčil aj DAREDEVIL (fakt!). Vysoko nastavenú latku (komerčne, i umelecky) naštrbila až FANTASTICKÁ ŠTVORKA o pár rokov neskôr. Tá vďaka popularite kreslenej predlohy zarobila ťažké stovky miliónov amerických dolárov, ale dobrým filmom veru ozaj nie je. Plastikové herecké obsadenie v čele s Jessicou Alba, ktorá pôsobí skôr ako predobraz k novému typu hračiek od Mattela, prebíja nedopečený, podpriemerný scenár (keď sa nad tým zamyslíte, tak si so šokom uvedomíte, že akčnú scénu na moste spôsobili ústrední hrdinovia). K tomu bezradná akcia, hlúpe dialógy, školácke vzťahy a priemerné efekty. Vylezie vám z toho neškodne rodinná hlúpa pestrofarebná šou s vetami typu „Je to pravý americký hrdina“ alebo „Obom im to zlomilo srdce“. Podotýkam, že všetko je prenášané so smrteľne vážnou tvárou. F4 je v komiksoch skvelý tím, v podstate veľmi netradičný, keďže pozostáva z rodinných príslušníkov (česť výnimkám) a práve ich vzťahy tvoria srdce ich komiksových dobrodružstiev, takto prevedené do filmovej podoby sa ale nepodarilo zachytiť správneho ducha predlohy. Hŕstka plusov to nespasila (Thing, striptíz, Stan Lee ako poštár). Keď František Fuka o filme napísal niečo v zmysle „hoďte na ně někdo deku, nebo je zabiju“, mal pravdu. ()

B!shop

No prislo mi, jak kdyby si z toho Story delal srandu a celej film natocil skoro jak komedii. Coz v tomhle pripade neni zas tak na skodu, je to prvni dil, takze tu mame klasicky zrod superhrdinu a seznamovacku a akci je venovano jen malo prostoru, ale prave diky tomu, ze to je cely toceny s vtipem a nadhledem, tak to docela dobre funguje. Stejne se typek se vsim natahovacim, typek se vsim kamennym, typek se vsim ohnivym a zenska se vsim neviditelnym nedaj brat moc vazne. Co se tyce herecky sestavy, po herecky strance to je fakt mizerie, ale postavy jsou nastesti sympataci, Evans se na hlaskare hodi a Alba je sexy. Ale zato zaporak se poved, McMahon prakticky nema chybu. No a co se tyce triku, vetsinou jsou docela obstojny, akorat triky pana natahovaciho jsou dost spatny a pan sutrak proste vypada jak tlustoch v gumovym obleku. Takze celkove zabavna a malo akcni komiksova jizda, s nekolika nelogicnostma (kdyz clovek zkameni ma o prst min?), ktera kdyz se nebere vazne, tak dokaze dost dobre pobavit. ()

Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Faidra

Viděli jsme něco podobného stokrát jinde a stokrát líp. Přesto se má klávesnice zdráhá vyřknout nad milým a zábavným ukrácením večera se sympatickými hrdiny a pár docela vtipnými okamžiky přísnější ortel. Nečekala jsem moc a dostala jsem docela dost, takže nač kritizovat a zlobit se, takový mediálně mnohem promasírovanější Daredevil mě zklamal podstatně víc, nehledě na to, že jsem se během něj musela opakovaně profackovávat, abych neusnula a nesvezla se na zem. Což se mi u Fantastické čtyřky nestalo. Tudíž shrnuji výsledek jako fajn podívanou, co se rychle vytratí z paměti, aniž napáchá škody. A fanynkám Hornblowera nedoporučuji začít se zčistajasna smát a povykovat: "Horatio, proč na sobě proboha máš ten upnutej modrej obleček?" Okolí se na vás pak nevím proč divně dívá. ()

Jossie

Nemůžu si pomoct, ale přes veškerou snahu jsem se ani trošku nebavila. Strašlivé triky, mizerná snaha o jakýkoliv humor, podivná pětka hrdinů a hlavně až moc dlouhá stopáž. Opravdu nedokážu dát ani ty dvě hvězdičky. ()

EdaS

Vzhledem k reakcím okolí celkem příjemné překvapení! Jasně, scénář nestojí za moc a celková snaha udělat film i pro ty menší děcka mi vadila, ale jako celek to ušlo: sympatické obsazení, solidní režie, skvělé triky, vysoké tempo. Druhý díl by mohl být bomba, kdyby ho pevně sevřela do pazourů nějaká osobnost... ()

xxmartinxx

Hloupé, zoufalé, nudné. "Neherci" předvádí děsivé výkony, příběh je naprosto bez jediného nápadu. Hlavní hrdinové ani padouch nemají charisma. Scénář byl asi sepsán několik minut před natáčením a jeho větší část Jessica Alba polila nějakým nápojem, takže byl nečitelný a herci si víceméně dělali, co chtěli. Můžu tu dál sypat nadávky, kterých mě napadá ještě několik, ale prostě tomu dám 30% za to, že je to alespoň krátké a zbytek vzteku si schovám pro druhý díl. ()

Zíza

Už je to nějaký ten čas, co jsem to viděla. Vím, že Chris Evans je kus a jezdí tu na motorce. Vím, že pokud jste gumovej (Luffyyyyy :-D) a dojde toaletní papír, natáhnete se do vedlejší místnosti pro novej. Vím, McMhahon byl lepší záporák v Čarodějkách. Vím, že Jessica umí zmizet, ale má slabost pro gumy. Vím, že lidé umí zkamenět po zasažení vesmrnou radiací neznámé povahy. Zfilmovaný komix, který má (momentálně) 54%. To opravdu ještě musím dodávat? ()

Skejpr

Po krátkém přemýšlení, zda dát 3, nebo 4 sahám po horní hranici. Fantasticka čtyřka je především taškařice a jako taková obstála na výbornou. Spousta fórů a trocha akce mi stačila na to, abych si těch 106 minut náramně užil. ()

Shit

Bylo to ještě horší než jsem čekal a to jsem od toho moc nečekal, ale i tak mě to dokázalo zklamat. Celej příběh je naprosto stupidní a nenajde se na něm nic originálního a k tomu všemu to je ještě co nejvíc zjednodušený a tim to ještě nekončí, všechny postavy jsou debilně vykreslený a působý hodně trapně, hlavně Chris Evans to je z nich trapáček největší, chová se jako debílek a ještě ho připodobnili Robinovi z Batmana, ostatní jsou sice taky mizerný,ale dá se to aspoň přežít. A jestli si myslíte že by to mohly vynahradit skvělý efekty a úžasný bitky, tak sice máte pravdu, že by mohly, ale to by tam nejdřív něco takovýho muselo být, asi nejvíc se nepovedlo t na tahování Mr fantastica na tom bylo hodně poznat že to bylo počítačově vyrobený a převlek The Thinga, ten sice nedělali počítačově, ale rovnou na herce nasadilitěžkej oblek, kterej má vypadat jako kámen, jenže vůbec nevypdá, spíš to vypadá jako molitan, to to snad mohli radši udělat počítačově, ale jinak další "speciální efekty" už nejsou tak špatný a co se týče těch výborných bitek, tak je tam jenom jedna a ta opravdu výborná neni, zdaleka nejlepší částí filmu je bouračka na mostě, ale ta trvá asi jenom 5 minut, všechno ostaní včetně dialogů stojí za hovno ()

Gilmour93

Saxana s koulema, Kamenožrout, Ohnivý mužík a neviditelná neherečka v komerční akci k uzoufání. Pubertální, vymydlená slátanina s nesympatickým floutkem Evansem, v které jsem se dle očekávání nedočkal byť jediného rašícího vousu na tváři pečlivě oholeného hereckého osazenstva. Fantastickou čtyřku by nezachránil ani závěrečný gang bang, v němž by Ben Grimm se svým "ztvrdlým nadměrným zařízením" slavil u Jessicy dozajista úspěch (pokud by ji našel).. ()

TheDarKnig

průměr opravdu ve všem, průměrný origin, průměrně napsané postavy, průměrně zahrané postavy, průměrná akce (no, tady by to bylo už i podprůměrné) a průměrný záporák. Škoda, FF patří v Marvel vesmíru k předním uskupením a má plno dobrých a zajimavých dobrodružství, dát to Storymu nebylo nejštastnější rozhodnutí a vlastně netuším, koho takováto věc vůbec mohla napadnout. No, nad rozlitým mlékem ale nebudu brečet, snad se to nějakým tím restartem podaří jednou napravit.. PS: Ten, co hraje Bena Grimma, je vysloveně k smíchu a Alba je hezká postavička, ale Storm si zaslouží přece jenom trošku výraznější ztvárnění.. ()

genetique

Príjemný začiatok, prepracované efekty, Ioan Groffudd herecky, Jessica Alba výzorovo a kvalitný protivník. To je asi tak všetko, na čo sa tu dá pozerať. Inak to zostáva svojim úžasne nelogickým a triviálnym scenárom, nehodiacou sa romancou, len ďalším priemerom v spracovaním comicsov. 60%. ()

Le_Chuck

Nenáročná limonáda na horúce letné popoludnie, ktorá patrične schladí nielen comixových nadšencov. A to doslovne. Okrem topornej Alby a dvoch akčných scén (celkom dobrých), tam fakt nieje nič. Rutina, šeď a smrdutá aróma nenápadného pseudovýchovného feelingu, ktorému korunu nasadí slepá černoška a jej monológ. To už som sa vážne smial... ()

berg.12

Nechápu, proč si vylévat žluč tam, kde se ambice i cílové publikum zcela evidentně blíží mnohem více Spy Kids než Spidermanovi & spol. Kdo chce ovšem Fantastickou čtyřku v exkluzivním balení, sáhne pochopitelně pro "Úžasňákovi". ()

Kaka

Silně nepovedená filmařina, která svou tupostí a klišovitostí přímo bije do očí. Přesto se z toho stal relativní hit, jak je to možné ? Holt v Hollywoodu se dějí různé věci. Srovnávat film s literárními podklady nemohu, ale postavy zde byly načrtnuty poměrně slušně a smršť kvalitních vizuálních efektů člověka občas příjemně usadí (tyto ingredience evidentně působí na americké publikum až příliš). Celé je to ovšem poměrně hodně vykalkulované a šíleně předvídatelné. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)