Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

gogos

Solidní kravinka, se kterou se nenudíte. Celkem stupidní, ale zábavný příběh s některými příjemnými a některými spříšernými herci. Solidné efekty, solidní hudba, přesto se, co se Marvelácké produkce týče, jedná spíše o podprůměr... JInak možná třošku slabší 3* ()

SarumanKo

Ťažko písať zlé veci na film, pri ktorom sa vo výsledku výborne bavil. Mal som v úmysle strhať Fantastickú štvorku pod čiernu zem, ale mladícka nerozvážnosť mi bráni :-). Ale bez srandy - ide o drahé bezduché béčko, ktoré je skutočne veľmi slabo napísané, o niečom ako bystrých dialógoch alebo hĺbke motivácie postáv nemôže byť ani reči, hlavní protagonisti sú viac-menej nezáživní (Chilkis veľmi fajn, McMahon totálne nagrc) a efekty nanajvýš priemerné. Ale ako oddychová jednohubka určená nenáročnému divákovi a žrútovi americkej komiksovej megaprodukcie funguje Fantastic Four výborne. Netreba tam hľadať zmysel, stačí si kúpiť Coca Colu, popcorn, zrelaxovať a previesť sa na tej pestrofarebnej horskej dráhe bez akejkoľvek ujmy. Verte či nie, nie je to také ťažké. (60%) ()

Tony.cs

Veliký potenciál sražen do kolen sterilním scénářem. Režisér se ovšem snažil, stejně tak tým animátorů. Dokud se Jessica nesvlékne a neukáže ta pěkná prsíčka, tak mě její herectví nebude zajímat, jinak solidně obsazeno. Zábava na jedno zkouknutí ale ujde, hlavně díky pár dobrým fórkům. ()

kaylin

Tak ani napodruhé - anebo už napotřetí? - se mi tenhle film nedostal pod kůži a jen ukazuje, jak jsou některé komiksové filmy slabé. Základní zápletka jednoduchá, zbytečně se zde řeší scény, které jsou jen zdlouhavé a nudné, nemají pro děj místo. Herecké obsazení není tak špatné, ale tohle je legendární tým Marvelu, který osobně mám moc rád. Doufám, že nová verze bude lepší. ()

YURAyura

Ty krawo to byla zase blbost! Od odpadu to zacharanuje jenom kratsi stopaz nez uz konkurencnich komixovych bratricku. Toto vsechno uz tu bylo x-krat - snad jenom jako televizni pilot by se to uzivilo - stejne jako ten s temi ctyrmi kocenam, z nichz jedna to umela s nozi, druha... a ta posledni vypravela ftipy... ;]] ()

MATADOR

Je čas do toho praštit. Takovou hláškou oplívá jeden z členů - hrdinů Fantastické čtyřky.Hrdinů je spousta, jsou dobří, zlí, srandovní, trapní, nebo třeba sympatičtí. A právě sympatie jsou to, co si u mě Fantastická čtyřka získala. Sice se nejedná o nějaký velkofilm o superhrdinech, ale i přesto není film zase tak špatný. Už jenom díky těm lehce získaných sympatiím, který každý nemusí sdílet. Ale jinak je film jen takový vypnutím při nějakém pohodovém večeru. Jsou fantastičtí, přesto nabídnou průměrnou zábavu. ()

JohnMiller

Jedno s prvých DVD nosičov ktoré sme mali doma. Vtedy som to tiež nemusel a teraz už vôbec. Z nostalgie som si to v TV kukol a iba mi to ucelilo názor, že komiksovky nie sú moja šálka kávy. Dokonca dvojka ktorá má slabšie hodnotenie sa mi páčila o čosi viac. ()

Skip

Pár docela dobrých zvláštních efektů, ale jinak vcelku vlažné a sterilní. Vskutku nic, o čem by se dalo mluvit. ()

Dexter1

FF je skvelá popcornová komixová zábava. Skvelo obsadený film s veľmi vtipnými hláškami a podarenými vizuálnymi efektmi. Pravdu povediac nechápem tak malé celkové hodnotenie. V rámci marvelovských adaptácií tej doby je to na veľmi dobrej úrovni. ()

Aleee89

U Fantastické čtyřky tvůrci šlápli vedle. Film mě docela nudil. Plus mu můžu přičíst za efekty a docela sympatické a dobré herce, ale ten příběh pro mě prostě není ono. Nevím, kde udělali chybu či jak by se to dalo vylepšit, ale vím rozhodně, že takhle to dobré nebylo. ()

marleyy

35% Nuda a šeď v tak barevném snímku - tady je něco špatně. A je toho hodně. Akce nudná, příběh líný, dialogy trapné. Tady je zapotřebí opravdu vypnout mozek. Líbil se mi akorát Thing a docela vizuální zpracování Dr. Dooma. Jessica Albe je nesmírně trapná, Ioan Gruffudd je odporně nudný, Chris Evans je docela v pohodě. Moc nedoporučuji. ()

Mickalle

Slabej děj, slabý zápletky ...ale postavy skvělý, jsem prostě na tenhle typ komixovejch filmů asi ujetej, takže mě to bavilo ()

Fanucci

Dobrej záporák...a to je asi tak vše. S Hulkem (od Ang Leeho), X-Meny a Batmany (od Burtona a Nolana) se tento film naprosto nedá srovnávat. Je příliš prostinký:-/ ()

dee-key

S těma pěti hvězdama jsem to před osmi lety asi přepálil, to je jasný. Ale poslední dobou jsem žil v přesvědčení, že to byl vyloženě špatný film. Což není. Pustil jsem si ho znovu, a ačkoli to není ten dnešní typický Marvelák (na konci není žádná po titulková scéna a Viktor udělá do člověka díru o velikosti fotbalového míče), tak je to jako komiksová adaptace spácháno velmi slušně. ()

GILLWANDER

Komixový šunt, blábol, filmovo absurdné, herecky trápne zahraté, dialógy ako zo zlého sna, akčné scény priam údesné a réžia ako keby ani nebola za potrebu. Fantastická štvorka je hanbou sfilmovaných komixov od Marvelu, celková potupa komixov vôbec. Toto nemalo vyjsť na svetlo sveta. Toto nemali vidieť skalný fanúšikovia Marvel komixu, toto bola chyba, ktorá sa rozšírila ďalej do ďalšej ešte horšej časti tohto komixového pekla. Malo to zostať na zažltnutých stránkach obrazového science fiction komixu. A nie to sfilmovať. Ešte tak údesne! Dve hviezdy za nutkanie dať prilepšené hodnotenie. 45% ()

maverick10

Uz mam vcelku dost tehle pritroublych americkych komiksovek, natacenych na zlatem pokrytem chodniku hollywoodskych bulvarech. V cele s prekrasnou tvarickou Jessici Alby, ktera je pricinnou nejednoho vlhkeho snu teenagerovskeho prumerneho divaka. Vsechno je tak prumerny a prvoplanovy jako prvomajove pochody v precpanem namesti. Uz mi jen chybi vzit si do ruky taky nejaky ten rudy praporek a s usmevem na tvari vyrazit do viru velkomesta. ()

ilemas odpad!

Díval jsem se na tuto zhovadilost jen kvůli Jessice, která je zde velmi krásná, ale takovou blbost jsem ještě neviděl. ()

kombajn

Příběh je tak mezi 0 až 1hvězdičkou. Cílová skupina děti. Jednou se na to podívat dá, ale je to jako jen remake těch nejprofláklejších comicsových seriálů. Efekty byly víceméně standardní, dialogy pod bodem mrazu a celý film funguje spíš komediálně než jako sci-fi, občas snad i směšně. Při sledování jsem měl opravdu pocit, že jsem omylem došel na nějaké dětské představení... ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)