Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

HarlanWade

Až ostudně drahá a velkolepá nuda. Pokud prominu rozpočet, je v podstatě všechno v tomhle filmu na úrovni toho nejobyčejnějšího béčka, které neprosto nezvládá jakkoli diváka zaujmout. Alespoň já nic zajímavého nenašel - nudný příběh, nudná akce a neskutečně nudné dialogy. ()

Vikinec

U mě ale Průměrná trojka. Bez originálních nápadů, která se zařadí někam do hloubi celkem širokého pole podobných komiksů, kde na ni ke všemu nebude moc vidět. Už teď, asi 24 hodin po shlédnutí tohoto filmu, moc nevím, o čem byl. Jessika Alba v čele plakátu a zřejmě i celého filmu svědčí o tom, že sami tvůrci se svými ambicemi nemířili příliš vysoko. Na druhou stranu výraznějších chyb nebo vyloženě rušivých elementů zde moc nebylo a některé scény gumáka a invicible woman stály za to. ()

lord Ball

Velmi jednoduchá pohádka, bez výraznějších postav, či příběhu. Členové této fantastické 4- ky mi přijdou takový mdlí bez šťávy, bez jakéhokoliv vykreslení. Řekl bych, že na jedno shlédnutí je to to docela pohodová věcička, ale hned druhý den už jsem skoro nevěděl o čem to bylo, prostě film který vám v hlavě nezůstane ()

pekas

Není to špatný a dá se na to dívat i víckrát, bez újmy na zdraví. Ale něco tomu přece jen do pětky chybí. ()

Sarcasmgirl

Film jehož potenciálem je samotná čtveřice hrdinů ztroskotávající na nudném záporákovi nedotažená do konce. Herecké výkony jsou vlažné, chtělo by to trochu života do toho umírání a scénář stojí za starou Belu. ()

anyonecek

Převedení komiksové předlohy fantastické 4 mohlo dopadnout i lépe. Herecké výkony zde nejsou prakticky žádné a hudbu jsem během celého filmu nepostřehl. Jedinej kdo mi z těch superhrdinů sedl byl záporák Doom a potom z klaďasů Human torch. Alespoň to docela rychle uteklo a nebylo to nejnudnější, každopádně jednou to shlédnout je dostačující. ()

Pitryx

No, můj styl to sice není, ale je tam dost vtipných hlášek i situací, také efekty jsou ucházející. Jde o plytkou zábavu, takovou jakou mám vcelku rád, jen mně nesedí všelijací ti superhrdinové. A že jich tu je. V každém případě jsem se nenudil. ***a půl.20130715-9354/10109s.u. ()

helrohir

Z môjho pohľadu ide o jedno z najslabších filmových spracovaní spracovanie marveláckeho comixu. Pozitívne som vnímal len Jessicu (myslím vizuálne, nie herecky:) a vizuálne efekty, naopak najväčšími negatívami by som označil scenár a celkovú nezáživnosť snímku. Taktiež tu chýbalo vyšperkovanejšie finále a v podstate žiadna z postáv nemala tú správnu charizmu. ()

Vocoun

Nemá to příběh, nemá to skoro režii a nemá to ani nic moc akčních scén či vtipu. Ale má to příjemné herecké obsazení a takových filmů v té době zase tak moc nebylo, než se rozmohly komixáky jako v dnešní době. Takže když to vezmu kolem a kolem, není to žádné veledílo ale na občasné zkouknutí jednou za pár let to špatné není. Určitě o mnoho lepší než dvojka, která je už vysloveně katastrofální. Takové průměrné 3 hvězdy, 55% ()

darthvader77

Přesně takhle nějak asi vypadají ty horší komixové filmy. Což o to koukatelné to je, ale vzahy mezi postavami a především dialogy tomu hodně berou. A i když herecké obsazení není z nejhorších, nedokáže to táhnout ten příběh, který je přinejmenším velmi divný. Smířlivé tři. ()

Guran

Filmy podle komiksů mám hodně rád, Fantastic Four je film, který mi pořád unikal, ale předevčírem jsem si konečně na něj našel čas a s chutí ho zkoukl a musím říct, že nezklamal. Vtipné hlášky, příjemné herecké tváře, efekty suprové, ale... Na můj vkus urychlený začátek a finální bitva mezi Doomem a našemi hrdiny. Děj je pak i možná místy trochu předvídatelný. Pak je tu scéna, která mi připomínala jednu scénu z Titanicu, jak rose s Jackem unikají mezi pokoji a za nimi se žene voda, akorát zde je to Ben s Doomem. Viděl jsem i pár dílů kresleného zpracování z roku 1994, ale to je dost púděsný, tento film se mi ale velice líbil a vřele doporučuji všem milovníkům komiksů. ()

Brano

Komixy som nikdy nečítal ani ma nezaujímali, takže tento film hodnotím čisto nezaujato. Takže príbehovo klíšovite o tom ako partia ľudí s výnimočnými schopnosťami chce zachrániť svet. Miestami mi to prišlo trochu chaotické. Akčné scény nudné a miestami pripomínali detské filmy. Dialógy stupídne a herecké obsadenie zlé. Typ filmu, ktorý si by som si už znovu nepozrel. Do polky to bolo ešte pozerateľné, tá druhá časť ma vôbec nebavila. /30%/ ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)