Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Rathalos

Perfektne vymakana a natocena drama podla skutocnej udalosti o jednej leteckej katastrofe,ktora si bohuzial vyziadala ludske zivoty,neskutocne silny a drsny filmovy zazitok s vynikajucimi hereckymi vykonmi,ktory nenecha nikoho chladnym,jednoznacne davam plne hodnotenie,lebo je to fakt klenot...:-) ()

Pořez

Myslím, že jen oni nám mohou říct, jaký to tam bylo a stejně nic nepochopíme. Snad to přineslo i něco dobrého: Nevykašlou se na vás, nenajdou trosky a těla... "Kluci, když to nepřežiju, máte můj souhlas..." Brrrr! ()

Kaučuk03

Je pravda, že s psychologií podtsv se dalo pohrát lépe, ale na druhou stranu pokud máte takhle silný příběh, moc zkazit se toho snad ani nedá. ()

Majduska

Přesto že se chvílemi děj trošku vlekl, nemůžeme to mít nikomu za zlé. Film je natočený podle reality. Dny všech přeživších se nekonečně vlekly a jejich zážitky byly příšerné. ()

Stíba

Předem jsem nezkoumal fakta ohledně téhle události a tak nebudu hodnotit do jaké míry se jich scénář drží. Každopádně jako hlavní cíl filmu beru přenést do hlavy diváka pocity a strasti zúčastněných a to čím si museli projít a kam až vedou hranice lidských možností, když jsou na hraně života a smrti. To se podle mě povedlo vskutku velmi dobře. Zejména zima byla hodně cítit a skoro stejně tak i mezilidské problémy, které jsou nemalou překážkou při podobných situacích. To vše navíc bylo ochuceno hořkou příchutí pádu Jaroslavského letadla před pár dny, což byla právě ta událost, která mě k tomuto filmu přivedla. ()

tranquill

Hory mám moc rád, ale ta spousta sněhu na nich ubíjela mou pozornost, takže jsem si tuto podívanou na základě pravdivé události moc neužil. Na velkém plátně by to asi bylo poutavější. ()

junxi91

Dost nepříjemný a mrazivý dobrodružný thriller o leteckém ztroskotání kdesi vysoko v Andách, kde jsou pouze holé skály a spousta sněhu. Ještě děsivější je to proto, že se to zakládá na skutečných událostech. Na začátku filmu mluví člen ragbyového týmu z Uruguaye jménem Carlitos Páéz o osudu několika členů jeho týmu, kteří jsou ukazováni na fotografiích. Řekne, že tehdy v horách se sešel se všemi bohy a že mu všichni říkají, že by to sami nepřežili. Nemusel bych se v takové situaci nikdy octnout abych věděl, že je to pravda. Let 571 letí 13.10.1972 nad Andami, a na jeho palubě se členové ragbyového týmu a jejich příbuzní těší na zápas v Chile. Skvělá nálada, smích a sledování nádherných hor z letadla. To ale brzy skončí. Letadlo se vynoří z oblačnosti a dojde k turbulenci, během které se letadlo stane neovladatelným a několikrát se srazí s horskými svahy. Křídla a ocas jsou odtrženy od trupu a šest členů posádky je při tom katapultováno z letadla a zemře. Trup letadla se klouže po horském svahu, až se nakonec zastaví. Kapitán týmu Antonio se snaží koordinovat pomoc zraněným. Studenti medicíny Roberto Canessa a Gustano Zerbino pomáhají zraněným co nejvíce to jde. Dalších šest cestujících brzy zemře, včetně obou pilotů a Nandovy matky Eugenie. Nando utrpěl poranění hlavy a upadne do kómatu, zatímco jeho sestra Susana má těžká vnitřní zranění. Situace naprosto katastrofická a beznadějná. Po západu Slunce se přeživší připravují na mrazivou noc. Cannessa objeví to, že potahy sedadel lze rozepnout a použít jako přikrývky. Všichni se namačkají v trupu k sobě a usnou. Antonio s Royem Harleym a Rafaelem Canem ucpou zavazadly otvor na konci trupu. Další dva cestující zemřou během noci. Další den je jasné, že na horách není co jíst, a tak se dá dohromady to, co zůstalo na palubě - plechovka čokolády a bedna vína. Na tyto skromné zásoby je zaveden přídělový systém. Aspoň, že mají spoustu cigaret, ty také trochu pomáhají zahnat hlad. Nad vrakem prolétávají pátrací letouny, a v jednom okamžiku si přeživší myslí, že letadlo sklonilo křídla a tím dal pilot najevo, že si jich všiml. Všichni si myslí, že budou zachráněni, a tak spořádají všechny zásoby čokolády. Tedy kromě Antonia, Javiera a jeho ženy Liliany. Kvůli tomu dojde k hádce. Nando se postupně probouzí k kómatu a snaží se bedlivě dohlížet na svou sestru. Je mu jasné, že na svá zranění brzy zemře, a tak se chce vydat najít cestu z hor. Carlitos mu ale připomene, že bude potřebovat jídlo, a Nando navrhne jíst maso zesnulých pilotů, protože jen díky tomu může mít aspoň trochu síly na tak náročnou cestu. Susana nakonec umírá na následky svých zranění. A aby toho nebylo málo, tak se v rádiu dozvědí, že po devíti dnech bylo pátrání odvoláno. Následuje velká debata o tom, zda jíst lidské maso z mrtvých příbuzných a přátel. Spousta to nechce udělat kvůli své víře. Já bych to nechtěl udělat proto, že je to nechutné. Zerbino, Rafael a Juan Martino se vydávají hledat ocas letadla v naději, že tam najdou baterie do rádia v letadle. Brzy jim však dojdou síly a musejí se vrátit a až po posilnění se masem z mrtvol se vydávají na cestu znovu a najdou další mrtvoly a zavazadla s užitečnými věcmi, včetně čokolády. Ale nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře. V noci zasáhne trup letadla lavina a zahrne vnitřek sněhem. Dalším osm přeživších je zavaleno sněhem, včetně Antonia a Liliany. Nyní jich zbylo jen 19 a musejí čekat vevnitř, dokud nepřejde vánice. Druhý tým ve složení Nanco, Canessa a Antonio se vydává najít ocas letadla a povede se jim to. Nemohou však odnést baterie, a tak se vracejí pro Roye, mechanika, který má snad zkušenosti s elektrickými zařízeními. Roy však nedovede opravit vysílačku, a tak se tým vrací zpátky. Federico, Alberto a Rafael zemřou na následky svých zranění. Nando musí přesvědčit Canessu, aby se vydali hledat cestu z hor, jinak tam postupně zemřou všichni. Vezmou s sebou Tintina, ale po dvou dnech pošlou Tintina zpátky, protože to nezvládá. Putují dlouhých 12 dní s příděly lidského masa, a nakonec se jim povede dostat do nižších poloh a upozornit úřady o poloze trupu letadla. Brzy se nad ním objeví dva vrtulníky s Nandem a Canessou a KONEČNĚ je důvod oslavovat - celkem 16 trosečníků to nakonec přežilo! Pak se vracíme se Carlitovi a ten mluví o tom, jak se pozdějí všichni vrátili na místo tragédie a pohřbili mrtvé pod kamením a postavili jim kříž. Celkem zahynulo 29 lidí z 45 pasažérů letadla. Smrt, těžká zranění, sníh, mráz, kruté hory, hladovění, lavina, hledání pomoci, šílenství a beznaděj střídající se s rozumem a snahou se zachránit a PŘEŽÍT - to je tento katastrofický film v kostce. Velký obdiv k těm, kteří to nakonec zvládli a klidný odpočinek těm, kteří v tom ledovém pekle zahynuli.   () (méně) (více)

Odpadlik

Tenhle fim mě hodně dostal, prožíval jsem ho od začátku do konce. Napínavé, mrazivé, nechtěl bych tam být. Myslím že jsem přesně cítil jak se asi cítili Ti, kterým se to skutečně stalo, když se na konci objevila první helikoptéra ... ()

HonzaMag

Velmi věrné zpracování skutečné události. Hlavní hrdinové řeší v boji o přežití hamletovské dilema "jíst či nejíst" ... ()

waska

Jakmile jsou tam hory, mé hodnocení se rázem zvedá. Ne, teď trochu vážněji. Neskutečně silný příběh založený na skutečné události. Asi nikdo z nás si nedokáže představit, čím si tam ti kluci museli projít. Režisér velmi povedeně nechal tak trochu na divákovi jak by se zachoval, kdyby byl na místě některého z pasažérů letadla. Stali by se z nás kanibalové...? Výborná je také hudba a samozřejmě Ethan Hawke. Jen kdyby to bylo o maličko kratší, některé pasáže působí hodně zdlouhavě. ()

Kingjiri

Tenhle snímek dokazuje, že (téměř) nic není nemožný, když je lidská vůle a odhodlání. Přišlo mi až neuvěřitelný, čím vším si ty trosečníci prošli a co dokázali zvládnout. Já bych se asi zhroutil po pár dnech a lidský maso do pusy nejspíš nevzal. Bylo to pěkně natočený a člověk i věřil, že se to takhle stalo. Možná by stálo za to věnovat více času cestě dvou odvážlivců jak přecházej Andy, jelikož se mi zdálo, že to bylo během těch pár minut ke konci až příliš rychle odbytý. Děj by se tím navíc trochu oživil, protože se chvílemi trochu vlek. Možná ale příběh neměl takovej spád taky kvůli tomu, že si scénáristi příliš nevymýšleli a nezakomponovali sem nějaký přehnané scény, který většinou působí jako takovej oživovač děje. Vcelku působivej snímek, kterýmu však do dokonalosti stále něco schází, čtyři hvězdy. ()

danny_21

Díky tomu, že jsem si jako první přečetl knihu, nemůžu dát tady buhvíjak vysoké hodnocení, protože film na mě působil příliš rutinně a povrchně, oproti knížce, u které jsem seděl jako přikovaný a byl jsem místy šokován - kdo ji četl, pochopí. I přesto, že námět je neskutečně silný, tvůrci z něj nedokázali vymáčknout silnější emoce, v někerých pasážích se rozcházel od předlohy, což pravděpodobě cítili i přeživší, kterým se filmové zpracování nijak zvlášť nelíbilo. U mě tedy jen 70 %. ()

kratina

Prožití a přežití tohoto drsného filmu poskytne slabším povahám dobrý důvod k tomu stát se vegetariánem. Taky důvod zahodit zlatou kartu Lufthansy i British Airlines a už v životě nevlézt do žádného letadla. V hlavní roli opravdu nádherné Andy! Ovšem jak pro koho, že... ()

Rozinek12

Mám ráda filmy o přežití v nehostinných podmínkách. Zejména v zasněžených oblastech. Navíc zde hraje můj oblíbenec Ethan. ()

lakart

Snaha o co nejrealističtější rekonstrukci jedné letecké havárie je vidět na každém kroku, až to místy působí nefilmařsky a nejednotně. Dokonce jsem se přistihl, že se občas trochu nudím. Ale navození pocitu prázdnoty, osamělosti a beznaděje se povedlo dokonale. Je to povedený film na jedno zhlédnutí. 75% ()

Psycho.R

Silný příběh, dobře natočená havárie, soucítění s rozpoložením postav a tahoun Ethan. Nova Netflix verze mě vůbec neláká. ()