Na západní frontě klid

(TV film)
  • USA All Quiet on the Western Front (více)
TV spot

V roce 1914 odchází student Pavel Bäumer (Richard Thomas) se svými přáteli dobrovolně a nadšeně do armády. Ale rozčarování nastává již během brutálního základního výcviku. Poté jsou chlapci povoláni na frontu. Ve válce jsou nuceni zabíjet nevinné lidi a všech se zmocňuje hnus a odpor. Nebudou-li zabíjet, budou sami zabiti. Přežívají v nelidských podmínkách a vojenská kamarádství vznikají tváří v tvář smrti. Všude jsou mrtví a zmrzačení lidé. Během bombardování, plynových útoků a krvavých bojů muže proti muži Pavlovi kamarádi jeden po druhém umírají. Zrůdnost válečné mašinérie pohlcuje mladé životy a demoralizuje svět, jehož nicotnost přesto přemáhá lidská naděje a láska. (KaB Music)

Freyia

Knihu jsem četla, a proto jsem si na filmu všimla několika nedostatků. Nicméně i tak se povedl a velice na mě zapůsobil, i když ne tak moc jako knížka. ()

cidla99

4 hvězdy od naprosté většiny uživatelů jasně ukazují, jak tento film působí. Film dokázal knihu slušně zadaptovat, nikdy se ovšem nemůže dostat na její úroveň. ()

DavHav

Je to staré až zastaralé, ale je znát úsilí, které tvůrci do filmu vložili. Nicméně - jedna z nejlepších knih 20. století by si zasloužila novou verzi. Dal bych 3***, čtvrtá navíc za zakončení, které autoři filmu vymysleli svým způsobem po svém a moc se jim to povedlo. ()