Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

Jinny

Prvoligové zpracování versus slabší příběh. Ne, z toho kouká solidní průměr. Velice sympatické je, že tenhle film jen tak neuvidíme po desáté na Nově jako film týdne. "Jednou budou říkát, že jsem stvořil 20.století."-"Vy se dvacátého století nedožijete." ()

honajz

Působivý vizuál, ale jinak si film hraje na něco, co není, navíc má naprosto tuctový scénář s několika logickými mezerami (třeba když Depp běží celou noc, aby zachránil prostitutku, což dává vrahovi hromadu času). Navíc vysvětlit celou záhadu kolem Jacka Rozparovače tajnými zednářskými rituály mi přijde trochu za vlasy přitažené. ()

Othello

Hezky a chytře napsaná detektivka, jejíž největší chybou je mdlá televizní výprava a některé kiksy, jako napříkad nepochopitelně reprezentativní vzhled hlavních postav vůči okolí atd. ()

Xeelee

Bůh ho zatrať. Příšerná kamera, dějová linka jako hrudník asijské plochodrážnice a pro mě osobně docela nuda. Navíc, když od začátku vím kdo je Jack a po prvním střihu na Mary je mi jasné, že neumře… A to jsem si ještě nekoupil komiksovou předlohu od Moorea. Podle Dudkova příspěvku to ale bude jen horší, ale Z pekla asi zůstane v *** toleranci. Atmosféra je nádherně temná a absinth s cukrem a laudaniem opojný. Zas tak strašné to nebylo. Nedivím se, že u V jako Vendeta se už pro jistotu nechtěl ukazovat v závěrečných titulcích a děsím se připravovaných Watchmanů. V Anglii nejsou děvky, jen spousta ženskejch, který měly smůlu. ()

SOLOM.

jedna z nejlepších adaptací na Jacka Rozparovače, kterou jsem měl možnost do teď vidět. Přestože zde Depp nepředvedl svůj nejlepší výkon musím uznat, že to byl právě on kdo se stal hlavním tahounem celého filmu. Děj samotný je už mnohdy okoukaný, ale v tomto provedení jsem se bavil od začátku až do konce. Až na pár scén jsem se u něj vůbec nenudil. ()

Ilicka

Solidní napjatá atmosféra, jako výborný Johnny Depp a démonický Ian Holm pro mě tento film táhnou k nadprůměru, i když na mě některé jeho aspekty působily rušivě (zvolené barevné spektrum, dabing).K dabingu: Každý, kdo má uši, pozná vraha během deseti minut a pak jen čeká, kdy to dojde i Abberlineovi. Přesto je pointa slušná a závěr se dokonce elegantně vyhne happyendu, který se vyzývavě nabízí. ()

becki_tu

Hned od začátku se film ponoří do působivé a specifické atmosféry temného a špinavého Londýna na konci 19.století. Inspektor Johnny Depp je prostě Pan Herec, kterého skvěle doplňuje jeho pomocník, seržant Robbie "Hargrid" Coltrane. Do celkově velmi dobrého a pěkného zpracování patří i skvělá kamera, přesněji videoklipovité a rychle stříhané sekvence inspektorových myšlenek a snů. Velmi zajímavé a skoro až po čertech dobré dílo. ()

JASON_X

Mám rád epochu označovanou jako 'fin de siécle', mám rád příběhy Sherlocka Holmese ze starého Londýna, mám rád vizuálně pohledné filmy a mám rád Johnnyho Deppa - to už jsou tedy čtyři důvody, proč mám rád i tenhle film. Role dekadentního policejního inspektora (ve volném čase kuřáka opia), vyšetřujícího krvavé vraždy prostitutek připisované Jacku Rozparovači, sedla Deppovi dobře, na Heather Graham se hezky koukalo (i když na pouliční šlapku vypadala příliš oduševněle a vymydleně) a Ian Holm, můj oblíbený šílený android z Aliena, si po senilním hobitovi střihl zase další pořádně vyšinutou roli. A nemá to happyend, paráda! ()

Lucasion

Johny tentokrát jako kriminalista v Londýně v roce 1888. Éra Jacka Rozparovače. Hodnotit tento film není vůbec lehké a lituji, že nemůžeme dávat i půl hvězdičky. Ale k samotnému filmu. Film odsýpá příjemně rychle a atmosféra je vážně hutná. Herci v čele s oblíbeným Deppem hrají opravdu skvěle. Nicméně, co mě se nelíbilo, byla kamera. Nevím jestli to byl režisérův záměr, ale naprosto žádné barvy a celý film je natočen v hnědo - šedém "povlaku". Zatímco kritika patří jen kameře a drobným nedostatkům. Film je to parádní a já musím hodnotit takto. Rozhodně nejlepší ztvárnění Jacka Rozparovače. ( 68 procent ) ()

Shaqualyck

Docela zajímavý pohled na fenomén Jacka Rozparovače, tentokráte očima permanentně sjetého vyšetřovatele s tváří Johnnyho Deppa. Ten tu opět dokazuje, že je onou vzácnou osobností, jejíž přítomnost dokáže posunout jinak vcelku průměrný film kvalitativně o třídu výš. Taky je vidět, že na dotváření odpovídajícího "designu" každé scény si během natáčení v Praze dali pánové a dámy ze štábu obzvlášť záležet. Výsledek je natolik přesvědčivý, že zápach špinavých ulic Londýna roku 1888 doslova cítíte i přes obrazovku. No a ty tmavé kontaktní čočky - tomu říkám, vytěžit z malého detailu slušnou porci koncentrovaného děsu. ()

BoPo

Spojenie výborne vytvorenej atmosféry a Deppa v hlavnej úlohe dopadlo skvelo. Bohužiaľ som nečítal komiks, ale film sa mi rozhodne páčil. ()

brutale

Londýn výborný, Depp bez chyby ako vždy, temný, špinavý, drsný život z obdobia, kedy ulice brázdil Jack rozparovač + všetko dobrevádzané dobre zvolenou hudbou, ktorá pochmúrnu atmosféru kvalitne zahusťuje. ()

Mononoke.

Atmosféra špinavého a temného Londýna (uličky v Kutné hoře, Národní muzeum:) konce 19.stol byla skvělá. Bohužel tvůrci docela výrazně změnili původní comicsovou předlohu. Místo, abychom sledovali krok od kroku počínání sira Williama Gulla ("Jacka Rozparovače"), tak tvůrci - zjevně pro větší diváckou úspěšnost - dali přednost a hlavní roli inspektoru Aberlinovi. Vybraní herci mi překvapivě sedli, prostitutky, princ Albert, královna i Gull, bohužel Depp byl pro mě tak trochu přešlap vedle. Čekala bych na jeho roli někoho staršího, méně hezkého, ještě většího bručouna, s výrazným hlasem. Depp je zkrátka příliš sexy, mdlý, a šeptáním tajemnou atmosféru nenavodil. V knize mám ráda tu temnou stránku zednářů, která tu tak nějak pod hromadou citů v závěru úplně vyšumněla. Z celého snímku mě asi tak nejvíce vyděsily vyjíždějící schůdky z kočáru, chyběli mi Gullovi halucinace z mrtviček a průblesky do 20.stol. a ten sladký konec byl vážně pitomý. Z velkolepého comicsu se stalo průměrné, komorní drama. Mooreovo Z pekla je zkrátka mnohem rozsáhlejší, epičtější, jeho zpracování by místo 122 minut mělo mít jednou tak dlouhou stopáž. Bohužel 65% ()

Nick Tow

Keď sa niečo volá Z pekla, tak by mal divák cítiť plameň a síru. Ale tvorcom sa podarilo stvoriť iba ak trošku ammbicióznejšiu televíznu inscenáciu, ktorá chvíľami nudí a - komiksovou predlohou ponúkanú dávku politickej "nekorektnosti" - bohapusto premrháva. ()

joehot

!Toto hodnocení nemá nic společného s komiksem! Film Z pekla se do mých rukou dostal o nějaký čas dřív, než jeho komiksová předloha a již od těch nejranějších scén u mě zabodoval na plné čáře.Příběh je naprosto vynikající, herci více než skvělí (především Depp a Holm, jak jinak), hudba podbarví jednotlivé scény tak, jak je potřeba, přičemž sama občas přidá na napínavosti, ale nejvíce jsem se zamiloval do vizuálu. Prostředí českých měst zahaleno pod kamerovými filtry s věčně rudým nebem a tmavými uličkami, kamerové sjezdy z vyšších pater Londýna dolů, do hlubin špíny, prachu, laciných kurtizán, ožralů a všelijakých mrzkých sociopatů a zamlžené vidění zdrogovaného hlavního hrdiny..Nádhera.. Poslední dvě mince pro převozníka jsou pro mě opravdová třešnička na dortě.. Jak jsem uváděl, hodnotím film nezávisle na komiksu a moje hodnocení je možná i ovlivněno tím, že jsem viděl film dříve a tak jsem k němu získal jakýsi citový vztah.. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)