Na ostří nože

Havárie letadla v mrazivé divočině Aljašky postaví proti sobě intelektuála a miliardář Charlese Morse a sebevědomého módního fotografa Roberta Creena v brutálním boji o přežití. Každý z nich brzy zjistí, že největší nebezpečí se neskrývá v přírodě, ale v lidském strachu, proradnosti a schopnosti vraždit. (Bontonfilm)

Driscoll

Charismatický Anthony Hopkins, krásná (a drsná) příroda a skvělá hudba Jerryho Goldsmithe; to je v kostce "The Edge" - thriler, který na jednu stranu nepřináši v podstatě nic nového a originálního, ale má úžasnou atmosféru, a to se počítá. ()

Petrus1

Chcete vědět, jak přežít v přírodě na Aljašce a navíc ještě když vás sleduje lidožeravej medvídek? Zeptej te se Aleca a Anthonyho. Nebo se aspoň podívejte na tento filmeček. Alec s Anthonym (tady je snad ještě sečtělejší a inteligentnější než jako Hannibal a navíc je to charakter!) jsou neuvěřitelně okouzlující chlapi. Ale to není vše. Ještě úžasnější je další herec, který jim nahání hrůzu. A to je Bart the Bear. Dokonce má na čsfd i svůj herecký profil! To mě docela dostalo. :-) Taky tu můžete najít inspiraci, jak někomu udělat překvápko k narozeninám. Pěkně děkuju! :-) Naučíte se i hledat sever v přírodě. Metody to jsou zajímavé, ale kluci asi nechodili do skautu, protože jaksi pozapomněli na lišejníky, pařezy anebo jen na obyčejný východ a západ slunce. Ale odpusťme jim to. Měli to ve scénáři…;-) Když už kvůli ničemu jinýmu, tak doporučuji tento film kvůli krásné přírodě (ne, romantik se ze mě fakt nestal – myslím drsnou přírodu! :-D) a míšovi Bártovi. ()

El-Barto

Tenhle film jsem viděl už dávno a když jsem ho těď zahlédnul v televizi, došlo mi, že to neni taková pecka, za jakou jsem to považoval. Dala by se tomu strašně jednoduše setnout hlava, ale je to asi nejlepší survival film (kromě 127 hodin), co znám, tak nebudu zlej, jako ten méďa;) Scénář je až na pár dobrých hlášek naroubovaný na klasicky prázdné plky o tom, že tam ne/zemřou atd., což je za deset minut bloudění lesem moc otravný. "Před měsícem by si na toho medvěda zavolal právníka. - Ne, to bych zvířeti neudělal." ()

jane1106

Tenhle film mám moc ráda, jednak pro jeho dobrodružný charakter, úchvatné přírodní lokace, krásnou kameru a zajímavý psychologický duel mezi postavami Hopkinse a Baldwina, kteří oba podávají solidní výkon (ne, že by to u prvního jmenovaného bylo nějakým překvapením:)). Napětí nepolevuje ani na okamžik a výrazně ho podporuje i Goldsmithův výtečný hudební doprovod - plíživě zlověstný, kdykoli se na scéně objeví Bart the Bear a oslavující velkolepost krajiny ve velkých celcích. ()

Eragon93

Strhující příběh přeživších uprostřed Aljašky po tom, co se s nimi zřítilo letadlo, je skvěle zrežírovaný, s tradičně výborným Hopkinsem a ucházejícím Baldwinem. Mohlo by se zdát, že příroda je zdaleka největším nebezpečím, které tam na ně číhá, aspoň jsem si to myslel, ale nejhorší jsou lidi samotní. ()

zahadum

Pre mňa už moja súkromná filmová klasika ku ktorej sa rád znovu a znovu vraciam. Skvelý Hopkins ktorý si svojho životom znudeného bohatého introverta zahral naozaj bravúrne. Krásne exteriéry Aljašky ktoré ešte umocňuje búrlivá hudba Jerryho Goldsmitha. Otázka života a smrti je nielen filozofická ale v tomto prípade aj naturálna. Je na nás ako si vysvetlíme čo znamená záchrana života na konci filmu. Kto bol pred čím zachránený. Nie je to spoiler skôr úvaha v akej rovine sa ešte film dá chápať. To, že miliardár Morse ( Hopkins ) veľa číta, neznamená v reálnom živote nič pokiaľ nenastane drastická udalosť. Musím uznať, že sekvencie s medveďom sú naozaj krásne stvárnené. Trošku poopravím chybné označenie niektorých kolegov, nejedná sa o grizlyho ale jeho väčšieho " bratranca " kodiaka. Som rád, že som tento film videl znovu po rokoch a dokonca sa mi ešte viacej páči keď som ho kedysi pred rokmi videl prvýkrát. 90 % ()

KosiR_ksr

Dobrý výkon hlavních dvou protagonistů a krásné scenérie kanadského Bow Valley (důvod proč nějakou dobu žiji v této oblasti místo své vlasti) a solidní tempo. To vše film má, ale bohužel pokud jej nesledujete kvůli scenériím a víte něco o chování medvědů, pak je to spíš průměrný film s pár zajímavými nápady. 50% (nemít k tomu tak blízko, hodnotil bych pravděpodobně lépe) ()

Brtniik

Nebyl jsem s to vidět víc než do druhé honičky s medvědem a ukázky perfektní ženijní práce. Chytrý bohatý encyklopedista, namachrovaný obšoustník a pro vyvážení černoch se prohánějí nepřátelskou přírodou, aby... ale nevím co, viz výše. Ke štěstí mi bohatě stačí to řvaní z vedlejší místnosti... Jelikož mě dost deptají scénáristycké smyšlenky (čím překvapivější a absurdnější, tím lepší) snažím se podobným skvostům vyhýbat. Tak se stalo i v tomto případě, ale dovedu si představit, že se to někomu může líbit. Zajímalo by mě jakou mesidž chtěli tvůrci předat divákovi. Doufám, že nebylo ublíženo žádnému zvířeti, klapce ba ani herečce. ()

Dement

Skvělý Anthony Hopkins coby miliardář - teoretik všeuměl, ztracen v divočině s neméně dobrým Alecem Baldwinem - materialisticky založeným modním fotografem, který se kurví s jeho manželkou.. Nádherná příroda, výborný hudební doprovod a fantastické scény s naháněním medvěda, zabijáka. Nadprůměrný dobrodružný snímek s dobrou atmosférou i když velice předvídatelný. ()

Mike.mk1

Takhle nějak si představuju dobrodružný thriller z drsné aljašské divočiny. Strhující děj, neustálé napětí, slabší scénář mi nevadil. ()

Heavyman

Dva měšťáci bojují moc pěkně o přežití v divočině. Nejlepší byl Bart v úloze krvalečného médi co slupne černouška a ostatním nedá spát, ta role mu sedla přímo na tělo. ()

agassi68

Sledovať herecký výkon Hopkinsa je zážitok sám o sebe. Baldwina vytiahol tiež hore a Bart je hviezda v medvedej brandži :). Nádherná príroda, krásna žena, duševný i fyzický zápas prinášajú dobrodružstvo, ktoré si zaslúžilo byť na veľkom plátne. ()

Rokle

Překrásná a drsná krajina a v ní dva naprosto rozdílní muži, kteří musejí spojit své síly, aby přežili. Fantastický souboj s medvědem. Obrovská škoda, že se to u nás nikdy nepromítalo v kinech. ()

DHDV

Nadprůměrné drama o přežití, poznání a vyrovnání se s věcmi, které se občas stávají. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů, které znám. ()

Clu

Zajímavý, dobře vystavěný, poučný, napínavý, akční, atraktivní, relativně uvěřitelný, chytrý, dobře natočený, dojemný snímek s dobrou hudbou, scénářem, dialogy, a herci. A s podmanivou přírodou a prďáckým medvědem. I český dabing můžu doporučit. Mezi dobrodružnými filmy o přežití v přírodě můj jasný favorit. P.S. Když jim medvěd hýbe se stromem po kterém přelézají řeku, je to jasná pocta filmu King Kong. ()

GOREGASM

Anthony Hopkins a jeho herecký medvědí kolega jsou hlavními trumfy vynikajícího survival dramatu v režii dnes už rutinéra Leeho Tamahoriho, který zde dosáhl svého tvůrčího vrcholu. Krásné záběry drsné krajiny zkombinoval s dobrou akcí a řádnou porcí napětí mezi Hopkinsem a Baldwinem (další důkaz, že jako jediný Baldwin hrát umí­...). Navíc zde poprvé a naposled uslyší­te ří­ct sira Hopkinse slovo "motherfucker" a to hned dvakrát. Jediný škraloup, který The Edge připravil o vyšší­ hodnocení­ je konec, který není­ zrovna podle mého gusta. 75% ()

Wargoo

Hopkins, Baldwin, Gryzly a moja vysnívaná Aljaška... Boj o prežitie v najstrašnejšej ale oku i filmovej duši lahodiacej forme !!! A krásna "The Body" Macpherson !!! Brrrrr ! 5***** a 88,902% ()

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)