Na ostří nože

Havárie letadla v mrazivé divočině Aljašky postaví proti sobě intelektuála a miliardář Charlese Morse a sebevědomého módního fotografa Roberta Creena v brutálním boji o přežití. Každý z nich brzy zjistí, že největší nebezpečí se neskrývá v přírodě, ale v lidském strachu, proradnosti a schopnosti vraždit. (Bontonfilm)

Tiiso

Hezky udělané, ale nezbavil jsem se pocitu, že je příběh vytvořen jen pro příběh. Takové celé moc umělé. Chyběla mě v celém ději nějaká hlubší myšlenka. ()

Marty7CZ

Tohle je do zblbnutí koukatelnej film. Tamahori super režie, Baldwin životní role a Hopkins? To je nádherná superherecká klasa!!!! ()

TSZ

Už odmala mám rád příběhy o přežívání v divočině a tenhle je opravdu výborný. Skvělí herečtí představitelé, dobře napínavý děj a úžasná okolní příroda způsobí, že snímku odpustíte i občasné nerealistické seky. ()

Taffey

10% filmu dobrý, zbytek bída. Hopkinsovo neustálé dotazování, zda dokáže Baldwin rozdělat oheň z ledu, mi už pilo krev. Znalosti Hopkinse, stran přežití v divočině, byly na úrovni desetiletého skautíka. Nemůžu si pomoct, ale nepobavil jsem se. A pokud bych měl dát 4 hvězdičky jen proto, že je ve filmu krásná příroda, tak odpovím, že v tom případě se podívám raději na Earth nebo něco podobného od bí bí sí. ()

karlee

Poměrně solidní, napínavé, vynikající je scéna souboje s medvědem. Škoda ale některých nevěrohodných scén (černoch si při výrobě oštěpu málem uřízne nohu, při lovu veverky uslyší zbloudilci vrtulník až když je od nich 20 metrů...). ()

Oskeruše

POZOR, útok SPOILERŮ! Většina zdejších komentářů hýří superlativy adorujícími herecký výkon Anthony Hopkinse. Jistě, mají pravdu. S charizmatickým Charlesem bych klidně na té Aljašce ztroskotala taky, přestože zasněžené hory bytostně nesnáším, a když už potkat medvěda, tak prosím svěrákovsky plyšového. Že se mi nic takového nemůže přihodit? Jasně, že ne. Vždyť i Hopkinsnův hrdina je krajně nevěrohodný. Šarmantní milionář, MacGyver, člověk všeodpouštějící a všechápající, moudrý intelektuál - zkrátka all inclusive, vše pěkně v jedné osobě. Až někdy někoho takového potkáte, dejte mi, vážení scénáristé, vědět. Vlastně se ani panu zápornému nedivím, že by svého téměř dokonalého souputníka vzal nejraději stativem po hlavě, kodiak nekodiak. ()

Petike

Určite jedna z lepších drám na tému "prežitie v divočine", obzvlášť vzhľadom na fakt, že hnacím motorom "morálky mužstva" je tu obstarožný a navonok suchý, no inak prezieravý a vynaliezavý knihomoľ. Dôkaz, že v hraničnej situácii vám nestačí byť typickým veľkohubým mačom. Jednou z mojích obľúbených scén je rozhovor medzi Morseom a Creenom pred záverom filmu. Veď viete ktorý. (Parafrázujem: "Ja som pre vás čosi ako experiment. Váš projekt. Chcete si týmto projektom niečo dokázať.") Macko Bart bol macher, klobúk dole pred jeho výkonom. V porovnaní s novšou (a trápnou) neesonovskou rozprávkou o zlých vlkoch je toto film, ktorý necíti potrebu urážať inteligenciu diváka. Scenárista Mamet robil aj na Roninovi a Vrtieť psom, takže blesk v jeho prípade musel udrieť aspoň párkrát na to isté miesto, nech už je dnes na tom s písaním pre filmy akokoľvek. Čo sa rejžu Tamahoriho týka, má síce za svojím opaskom kopec blbostí (obzvlášť katastrofu ktorou bolo Dnes neumieraj), no tento film je jednou z vecí, ktoré ťahajú resumé jeho kariéry smerom nahor. //// Zaujímavé komentáre: Cervenak, Rob Roy, superpero, tron, Anthony, B!shop, crust, marcelita ()

sluzevsky

Mít krásnou ženu může s sebou nést i jisté nevýhody. Třeba když se s vámi zhroutí letadlo, skončíte v divoké přírodě a jediný přeživší vám ji je ochoten po návratu přebrat i za cenu vašeho života. Navíc po zjištění, že mezi milovanou a sokem již jiskra přeskočila a možná už se jí i vískal v ochlupení, chlupatý medvěd, který vám jde v tu chvíli po krku, ani tolik nemrzí. Antony Hopkins je mužem na svém místě a spolu s Alecem Baldwinem, medvědem grizzlym a aljašskou přírodou nabízí přes své pře příjemnou podívanou. ()

TaNya_

Moc žánr dobrodružných filmů o přežití nemusím, ale vcelku poutavej příběh v hlavní roli s panem Hannibalem mě mile překvapil.Scény s méďou byly super, myslím že odteď si budu v lese dávat trochu bacha :D. Konec už bohužel žádný překvapení nepřinesl a tak se pro mě The Edge zařazuje spíš k průměru. ()

papadoce

Hodnotenie je navýšené s prihliadnutím na rok výroby. Ale macík to bol v skutku pekný. Bolo tam zopár holyúdskych nelogičností, za všetky spomeniem nádherne opracovanú medvediu kožu dvoma civilmi z mesta krátko po skolení macíka. No nič, film z kategórie dobrodružných, ktorý treba vidieť. ()

boo-boo

Príroda nádherná a scény s medveďom sú skutočne pôsobivé. Z môjho pohľadu celý film stojí (a nepadá) najmä na Hopkinsovi, ešte keby nebolo tak vidieť, ako veľmi je ako herec na míle vzdialený od Baldwina. ()

Alan_Shearer

Moc nerozumím, proč mě tohle kultovní dobrodružný survival drama míjelo takřka dvacet let. Film svým způsobem naplnil do puntíku moje očekávání. Výborný herecký výkon Anthonyho Hopkinse, kterej sežral Šalamounovo hovno, působil chladně, nedával najevo stav svého konta a v drsné přírodě se, i přes svůj věk, choval jako kombinace ostříleného prospektora a Aleuta. Scénář byl čitelnej. Od začátku bylo jasné, co je zač Hopkinsova manželka, co má v úmyslu Baldwin a v jakém duchu se bude odehrávat boj o život přeživší trojice. Zlatá devadesátá ještě nebyla ve znamení trendy vývoje humanismu, takže kdo netušil, že první z obětí bude černoch, tak by se měl zamyslet. Bitva s Kodiakem, různé vychytávky a zejména počínání si při zpracování kůže či jiných nástrojů mi přišlo lehce přestřelené. Celkově jsem našel dost kontroverzních událostí, ale je to film, navíc tohohle žánru, a kvituju to. Co mi imponovalo, byla krásná divoká příroda. Tvorba ze severských krajů u mě automaticky dostává o hvězdu navíc, takových filmů není nikdy dost. Objektivně bych dal filmu 3*, ale díky hlavnímu herci a fascinujícímu místu dávám s přimhouřeným okem o jednu hvězdu navíc. ()

Ex_Machina

Vyrušiť macka PÚ v jeho potulkách Aljašskou krajinou sa nevypláca. Môže to zobrať osobne a chcieť sa hrať. A keď sa chce taký medveď Kodiak hrať, tak máte „po ptácích“. Najmä ak nemáte nič, len svoju odvahu, rýchle nohy a bystrý um. V slovenskej verzii by v zasnežených horách Kysúc macka v dnešnej dobe dotrvorili digitálne, Hopkinsa by hral Štefan Kvietik a Aleca Baldwina Jožko Vajda. ()

ANTYCHRYST

Nechápu jak mi mohl tak dlouho tenhle skvost unikat.. Filmy o přežití v přírodě mám rád .. tady je ještě navíc jeden nasranej lidozravej méďa:) Hopkins celému filmu od začátku kraluje.. nečekal bych ho v takové roli.. (Alec jako - jeho ženu soustajici parťák - též skvělej) k tomu přidáme nádhernou horskou krajinu na Aljašce a máme tady sakra dobrej Surviver ..Super :) 85% ()

Amonasr

Krásné scenérie i napínavé dobrodružství, jen těch nevěrohodných momentů přitažených za vlasy bylo až moc. Ale jo, k tomuto žánru to asi patří. ()

BrunoA

Anthony Hopkins se mě líbil, Baldwin spíš ne než jo, dohromady to ale nebylo víc než průměrné, a nebýt toho, že moje přítelkyně se ráda díva na filmy s přírody, tak bych ani nečekal na konec. ()

Křepi

Docela slušnej film (kromě okamžiku, kdy stáhnou medvěda a pak nosí jeho kožich), ale sráží ho klasickej holywoodskej happyend. Celou dobu jsem přemejšlel, jestli bych znal a dokázal použít všechny vědomosti jako to dělal Hopkins ()

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)