Paige Morganová měla svůj život pevně naplánovaný a byla nezlomně přesvědčena o tom, že neexistuje nic, co by jí mohlo zabránit vystudovat medicínu a stát se doktorkou. Pak ale potkala Eddieho, mladého sympatického podivína z Evropy. Zamilovali se. Ano. A už to vypadalo, že velkému štěstí nic nebrání. Jenže Eddie nebyl jen tak ledajaký student, ale Edvard Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dědic trůnu. Jeho otec leží na smrtelné posteli, takže Eddie musí zanechat rebelského poflakování v Americe a vrátit se domů na korunovaci. Bez Paige ovšem odjet nechce a tak šokovaná Paige odlétá do vzdálené země, aby se stala královnou. Dokáže to vůbec? Film se natáčel i v Česku (především interiéry paláců) a malou rolí se v něm může pochlubit např. modelka Andrea Verešová... (oficiální text distributora)

Ivoshek

Tohle je žánr, kde se málokdy natočí něco, co vybočuje nebo překvapuje (jako Zelená karta). Princ a já je natočený hezky, s hezkými lidmi a příjemnou atmosférou, takže v rámci žánru funguje a není trapný, nebo aspoň ne moc. Nic víc, nic míň. ()

Ilicka

Nathalie napsala vše podstatné, já jen občas cítím k podobnému typu komedií vřelejší vztah, navíc tahle do teenagerského odpadu nepatří, místy je dokonce i vtipná. ()

kajda.l

Když mně komedie více jako polovinu času nudí a není v ní byť jediný náznak k úsměvu,tak asi opravdu není vše v pořádku. Kýčovitá komedie,hlavně v prostředí "českého" Dánska (tato část filmu se mi opravdu nelíbila). Ale charismatická a z mého pohledu chlapa velice krásná Julia Stiles si nějakou tu hvězdu zaslouží a to nejen za svůj ženský šarm,ale i herecké umění. Asi jediný herecký výkon,který mně v tomto filmu zaujal..50% ()

GeusX

Romantická pohádka pro zasněné Popelky. Sympatičtí hlavní představitelé. Dá se na to docela dobře dívat o nedělním odpoledni. ()

jh666

Jasně film je to strašně klišoidní, ale na rozdíl od "pokračování" má první díl i něco do sebe. Největším plusem je jednoznačně Julia Stiles, ale ani Luke Mably není špatný. Navíc se povedlo pár vtipů (například Ben Miller u počítače) je perfektní. Bohužel je zde opravdu i dost chyb a druhá půlka trochu upadá, al pořád jsem s tímto dílem spokojený. 70 % ()

Blofeld

Nakonec proč ne, že? Celý film táhne hlavně Julia Stiles a MIranda Richardsonová, ale ... komu to vadí? Mně teda ne. ()

Marek1991 odpad!

Romantická komédia hej? Prehnanosť, trápnosti, princezničkovosť v dnešnej dobe to už vážne nemusím. Nechajte si to, na štyri pokračovania už nemám nervy a čas, takéto filmy sú podľa mňa silný výplach mozgov, ktorý by mohol niekoho poznačiť. ()

ivishka

Naivní, předvídatelné a nanejvýš naprosto nereálné. Ovšem musím dát 3/5, jelikož každá holka si alespoň jednou za život takového prince vysnila a tento sen nás občas provází i celý život. Nejlepší na tom je, že je tu i skvělá herečka Julia Stiles v roli "holky z davu", která dělá film přirozenějším a luxusní sameček Luke Mably. Tato dvojka z trojice těchto filmů je naprosto v pořádku a díky tomu je to mnohem lepší. Takže tento díl ano a nevadí mi ani opakování...ale všeho s mírou. ()

Orlau32

Nebudu se opakovat. Přísahám, že jsem chtěla něco takového napsat jako kolega "golfista". Je to skutečně oddychový film, kde nemusíte přemýšlet, jenom čekáte jak se to vyvrbí. A protože by Američané film bez Happy Endu těžko přijali, tak se to zakončilo sladkým polibkem. Jenom se divím našim hercům jako Dáši Bláhové ( guvernantka v královské rodině) a Lence Termerové (statistka v davu na ulici při vítání mladého krále), že přijaly takové "štěky" byť v americkém filmu. Bláhová je tam asi 20 sec. a to ještě z boku a Termerová asi 5 sec. vykukuje z davu. Nechápu to za žádné prachy. ()

blackrain

Andreu Verešovou jsem opravdu nepřehlédla. S jejím univerzálním úsměvem č. 5 to ani nejde. Příběh je to hodně naivní a snad i nereálný. Jednou za čas nemůže nic podobného uškodit. Jako nenáročnou oddechovku mohu vřele doporučit. ()

Naslund

Nechápu, proč dělají Američané remaky jiných amerických filmů, které měly víc peněz na lepší herce, hudbu, prostředí atd. Chápu, když někdo chce dotáhnout do svých končin třeba asijskej film, kterej u něj nikdo nezná, ale tohle je vyhazování peněz, které mohly být využity na něco jiného. ()

slunicko2

Podprůměrná červená knihovna o lásce prince a dívky z lidu. 1) Co lze čekat od filmu s přitroublým scénářem (dokonce i na červenou knihovnu), herci bez charismatu a celkově silně přepálenou stopáží? Kdyby aspoň trochu toho sexu s pěkným, i když herecky toporným Lukem Mablym...----- 2) Ale něco nového jsem se přece dozvěděl. Královská rodina snídá v teologickém sálu strahovské knihovny a jednání panovníka s předsedou vlády probíhají ve filosofickém sálu téže instituce v Praze. Zajímavé zjištění... ()

Damiel

Princ a já patří bohužel mezi průměrné romantické komedie a důvodů je hned několik. Prvním je horkou jehlou ušitý scénář, který sešívá jedno klišé ke druhému, až je to kostrbaté (jeden příklad za všechny: Eddie se z floutka de facto přes noc změní v odpovědného mladíka). Dalším problémem je druhá půlka filmu, kdy režisérka bezradně přešlapuje na místě a děj se rozmělňuje. Třetím pak malá emoční náplň, kdy vás za srdce nevezmou ani scény, které by v romantické komedii měly (otřesy ohrožující „big love“). A moc to nejiskří ani mezi hlavními hrdiny: zatímco z Julie Stiles září velké charisma, její protějšek Luke Mably se na romantického hrdinu nehodí. Nesálá z něj totiž skoro nic. K tomu lepšímu, co Princ a já nabízí, tak vedle Julie Stiles patří role Eddieho sucharského sluhy (Ben Miller) a pro českého diváka i objevování miniroliček českých herců. ()

Skip

Film vhodný na deštivé odpoledne, kdy se nic, ale vůbec nic nechce dělat a trocha nenáročné romantiky může jen zvednout náladu. ()