Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Ondatra

Film, který se opravdu nestydí mluvit veřejně o erotice a vztazích. To co zažíváme ve vztazích, je to opravdu to co chceme nebo nemáme jinou možnost? A milujeme daného člověka opravdu kvůli tomu, jaký reálně je nebo to má jiný důvod? Na tohle všechno najdete odpověď v tomhle filmu. Zejména musím pochválit hlavní dva představitelé a to je Jude Law a Clive Owen. Clive Owen je pro mě herec, kterého jsem zatím neměl moc šanci poznat z filmů, ale tady se mi potvrdilo, že je to skvělý herec. Jude Law, to už je klasika. Toho už jsem viděl v tolika filmech, že o něm vůbec nepochybuji. A co se týká ženského obsazení, tak mě více potěšila Natalie Portman. Ta dokáže zahrát úplně cokoliv a dokáže tzv. "přepínat" mezi náladami a jde jí to fakt skvěle. A v tomto filmu obzvlášť. Naopak, kdo mě trochu zklamal a čekal jsem něco víc je Julia Roberts. Od ní jsem zvyklý na větší skvosty a lepší role než byla tahle. Jinak si ale film ode mě odnáší krásné hodnocení 7,5/10 ()

emo

Trošku nevybalancovaný scenár s množstvom skvelých a uveriteľných dialógovale podporujú fantastické hrecké výkony. Portmanová a Owen si nominácie na Oscara rozhodne zaslúžili! ()

c.tucker

Celkem povedená taškařice o vztazím mezi několika lidmi. Co na mě zapůsobilo bylo to, jak děj přeskakuje v určitém čase kupředu bez upozernění, to bylo velké plus. ()

Eviator

Strašně zapeklité vztahy, které by byly oříškem pro jakkéhokoli manželského nebo partnerského poradce. Ne a teď vážně: tenhle film neukazuje jen lásku, nevěru, mstu, ale také to, že prostě některým věcem se prostě nedá poručit, ať se děje cokoliv. Kvalitní snímek od Mike Nicholse. ()

Riley

Love is an accident waiting to happen. Desire is a stranger you think you know. Intimacy is a lie we tell ourselves. Truth is a game we play to win. Those who believe in love at first sight never stop looking. ()

SHI-SHA

Kromě zadku Natalie Portman nic převratného - omluvte mě, ale to je opravdu to jediné, čím se film zapí(še/sal) do filmové historie, i když je to škoda. Zbytek nuda. ()

Apophis

Sice nemám rád filmy tohoto typu, ale Closer mě fakt dostal! Velmi dobrý scénář bych ohodnotil za 3*, protože bych asi za normálních okolností neměl chuť se na tento film dívat znova (souhlasím totiž s Rob Royem, který tvrdí, že někteří lidé by z něho mohli chytnout depku...tedy například já), ale...okolnosti nejsou normální: Nemohu se totiž nezmínit o vynikajících hereckých výkonech všech čtyř herců, díky kterým jsem měl opravdu velkou chuť zajít na tento film hned druhý den znova, což jsem také učinil... Podotýkám, že všichni herci předvedli výkon, který se jentak nevidí. Přesto jsem mezi nimi našel určité rozdíly: Výkon Julie Roberts mi připadal asi nejnižší z celé čtveřice, ale přesto souhlasím s JayKeyem, který tvrdí, že se asi jedná o nejlepší výkon její kariéry (spolu s filmem "Pretty Woman"). Výkon Jude Lawa bych zařadil těsně nad Julii Roberts. protože se mi zdálo, že se do role lépe vcítil. Zato Clive Owen svou roli zahrál přímo famózně, jelikož jeho výstupy byly více než přesvědčivé a mnohdy i rozesmál vtipnou mimikou (např. "debata na chatu"). Přesto všechno zlato rozhodně patří Natalii Portman, která snad všechny, kteří o ní ještě pochybovali (já k nim nepatřím...) přesvědčila o svých vysokých hereckých kvalitách (a o jiných kvalitách ani nemluvě...)!!! Její role v tomto filmu nepatřila mezi ty nejlehčí (co do těžkostí rolí byly obě ženské role výše, než mužské), ale Natalie opět dokázala, že se s takovými rolemi umí poprat, ba co víc, že ji velice sedí. Jenom pro příklad uvedu, že scéna typu "I don`n love you anymore" (myšleno ta druhá...) je sólem, které potěší oko každého kritika, a nebo celá sekvence ve striptýzovém klubu, na níž měl nemalou zásluhu i Clive Owen (popravdě - ono se mu to také hrálo...), koncertem první kategorie. Proto, za herecké výkony bych přidal nejméně další 3*, ale koukám, že to už by bylo 6*... Je asi zbytečné, něco dál dodávat, ale přesto bych se rád zmínil o skvělé písničce Damiena Rice (která se hraje na začátku a na konci). Ta písnička je tak s dějem srostlá, její text je tak metaforicky přesný na tento film, že nevím jak vy, ale já jsem byl na závěr tohoto filmu v poněkud .......hmmm, jak to jen říci..... náladě. A to rozhodně nejsem žádný dojímavý typ!! To mistrné skloubení textu posmutnělé písně, ze které dýchá obrovská atmosféra (pokud by se jednalo o hmotné místo, nezdráhal bych se použít termín "Genius loki"), a obrazů, které se na plátně odehrávají je tak dokonalé, že... Prostě, pane Rici, máte mou úctu za ten neopakovatelný zpěv. Ms. Nanalie Portman, mr. Clive Oven, mr. Jude Law a ms. Julie Roberts, vy všichni ji rovněž máte za nepřekonatelné výkony, které filmu daly to úžasné, díky němuž ho sleduji znovu a znovu... A nakonec vy, PANE Nicholsi, Vy ji máte též, tentokrát za celý tento film! ()

tom88

Celkom kvalitne natočený film, lenže o témach, ktoré sú mi zatiaľ dosť vzdialené, takže sa v tom veľmi nevyznám. Dejovo je to dosť kombinované vďaka vzťahom štyroch hlavných postáv, ktoré presvedčivo hrali známi hollywoodsky herci. Chýbal mi tu trocha spád a obrat deja (nejaký silnejší). Dej mohol byť o niečo pútavejší. Sem tam sa vyskytla nejaká nudnejšia scénka, ktorú môžme prehliadnuť. Kamera, strih a podobné veci, všetko funguje. Do 4* mi niečo chýbalo. 70% ()

Noviik

Film, který se nebojí říkat vše otevřeně a na nic si nehraje. Příběh, scénář, dialogy - to všechno se klidně může stát a zcela jistě se děje. Zatraceně dobré výkony všech čtyř hlavních představitelů. Pro zajímavost - v divadelním představení v Divadle na Jezerce hrají hlavní postavy Kristýna Boková-Lišková (Portman), Jiří Macháček (Owen), Marek Daniel (Law) a Lenka Vlasáková (Roberts), režie se ujal Jan Hřebejk. ()

andrii

Voyerská "vernisáž" delikátního mileneckého propletence. Spiklenci slasti, samotářští pokušitelé za londýnskou oponou stvořeni pro flirt na truc, ve víru intenzivních, stereotypně povrchních známostí, na dotek jitřivým rozkoším. "Sex ve městě" bez obalu. Láska stojící tak trochu opodál, projevy citů kličkují v iluzi vztahů, v zákulisí pikantních intimních dialogů bez zábran. Odhalená sonda do útrob choulostivých, tabuizovaných zákoutí lidské křehkosti. Srdce roztříštěná, roztěkaná, podvedená v důsledku nedodržení víry ve vlastní volbu, "osvobození" ze zajetých kolejí, vyprahlosti a omrzelosti ze sebe sama. Bůžek lásky upletl šťavnatou partii pro hvězdné kvarteto - uhlazený slušňák a intelektuál Jude Law, fotografka chvějivě pošramocených duší se špetkou tajemna Julia Roberts, egoistický pozér, charismatický lékař s vizáží osudového muže Clive Owen, smyslný jemnocit luxusní společnice Natalie Portman. Inteligentně lechtivé, vkusně ožehavé. Otevřeně košilatý konverzační "striptýz" kompenzace citů v suterénu chtíče. Filmově občerstvující "šampaňské" o uspěchané nevyzrálosti, vztazích tápajících, tonoucích, zraňujících i zranitelných, o hře na pravdu, partnerském provokativním taktizování. ()

vesper001

Sex, lži a čtyři strany trojúhelníku. Bezpáteřní měkkýš Dan, vrtkavá gazela Anna, Larry alias lišák podšitý a chameleonka Alice si dali závod a na jeho konci zjistili, že doběhli ke startu. ()

Radiq

Já tyhlety ukecané vztahovky nemám moc v oblibě, ale našla se výjimka. Ke konci to sice trochu narazilo, ale vypjaté emocionální situace byly tak skvěle napsané/zahrané/zrežírované, že jsem se zaujetím hltal každou druhou scénu. Ty dialogy jsou často tak husté, že by se dal vzduch krájet. Nese si to tísnivou až depresivní atmosféru. Nejvíc mě oslovila postava Larryho, kterému Clive Owen vtisknul naprostou a dokonalou uvěřitelnost. Ostatní postavy mě zas tak moc nešokovaly, ale ani neurazily. Jinak samozřejmě moje averze k Julii Roberts pokračuje i zde - a proto se mi líbilo, když tam o sobě samé řekla jedno základní mezifilmové moudro: "I'm disgusting." Nemůžu, než souhlasit. Z filmu jsem byl v danou chvíli unešen, ale nepotřebuju se na to zas nějakou dobu kouknout znovu. ()

eJacques

...Káždopádně psycho zážitek... Zajímavé pojetí mezilidských vztahů, více méně jako ze života, kde lež a zapírání je někdy "výhodnější" než pravda... Jen pár herců (i když značné kvality) a dost rychle se měnících citových vztahů - no Nichols ještě pořád umí... ()

hans500

Perfektní konverzační film se může pochlubit strhujícími výkony Juda Lawa, Clivea Owena a Natalie Portman, excelentně napsanými a maximálně realisticky působícími dialogy, výbornou režií i přiměřenou délkou. Nechybí zkrátka nic co má mít správný konverzační film. ()

Triple H

Nichols si vzťahové hry odskúšal už v minulosti v Kto sa bojí Virginie Woolfovej? a tam teda zaválel, priznajme si, o kus viac. Avšak! Nejako si v tomto konkrétnom večernom okamihu nevybavujem lepší moderný film, ktorý by zaujímavejšie popisoval nelogickosť, absurdnosť, a prekvapivý chlad, ktoré vzťahy ľuďom sú schopné priniesť. Štvorica postáv, štvorica rozdielnych pováh. Jedno hľadajúce a silné dievča, jedna sebecká a nerozhodná žena, jeden pragmatický a rovný muž, a nakoniec ďalší muž - úskočný a slabý. To sú zostručňujúce charakteristiky, obzvlášť u Lawa. Jeho Dan suverénne získa najmenej sympatií, pre jeho slabosť, neloajalitu a nedostatočnú mužnosť. Naopak Clive Owen si získa všetkých, lebo vie čo chce, ide za tým, so životom sa bije ako sa patrí a predovšetkým - nič nepredstiera, je úprimný. Natalie Portman je unikavejšia a záhadnejšia, najmladšia a tým pádom najnaivnejšia a najoddanejšia - ale silná. Julia Roberts má najplochejšiu postavu - žena, ktorá nevie čo presne chce a nechá sa ovplyvniť silnejšiou a vytrvalejšou povahou. Všetci hrajú jedným slovom výborne. Osobne mám tento film v pamäti odkedy som ho pred rokmi videl a je akousi mojou osobnou "vzťahovou" klasikou. Pre nezabudnuteľný sex-chat, Owenovu neskutočnú slovnú nakladačku tej "kurve" Julii Roberts, Portmanovej striptíz a záverečnú scénu aj s pesničkou od Damiena Ricea. To ostatné medzi tým tiež nie je na zahodenie. ;-) ()

Doudis19

Drsný milostný čtyřúhelník, kde každý chvilku, tahá pilku :-). Zaujme přeskakování podstatných částí příběhu, které se divák dozvídá až posléze z jednání jednotlivých postav. No a vrchol filmu, Natálka jako striptérka, to je sen :-). ()

Motinski

Zaujímavý námet ktorému chýbalo viac silnejších scén. V poslednej tretine sa až moc tlačí na pílu a ajkeď hercom (hlavne Clive Owen milo prekvapil) nie je čo vytknúť, druhé pozretie ma neláka. Nichols natočil vzťahovú drámu podľa divadelnej hry a to vždy obnáša limity. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols