Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

phoorecek

Měl všechno, chtěl víc a teď nemá nic. Líbil se mi konec, celkově mě ale nenadchl, nevím co dodat, snad jen že Julie s Natálií jsou krásné! ()

Hepy13

Romantický? Ano! Ale poněkud jiným způsobem než jsme u těchto filmů zvyklí. A to mě právě zaujalo, drsné, sarkastické, sexuální jiskření, napětí, city. Velmi zajímavá milostná čtveřice, která se s tím příliš nepáře. Utkvělo mi hodně scén v hlavě. Např. nekompromisní chat mezi Jude Law a Clide Owenem, nebo Natalie Portman v klubu, která je "Hot Very Hot". Těžko by jste hledali víc sexy tanečnici. Počáteční i konečná scéna s písní - Can'T Take My Eyes Off You. Krása! ()

Mattij

Vulgarita v lidských vztazích, podlost a faleš, lži a přetvářka, to na mě prostě neplatí a s pocitem umělé režie a neuvěřitelného příběhu (ve špatném smyslu slova) to vidím ještě na druhou. Snad jen ti herci předvedli své umění v plné parádě, ale ať už nic neříkající skoky v příběhu, deziluze reality a soucit mezi hlavními postavami či možnost vůbec někomu fandit je na konci ta tam.[35%] ()

arcticsky

Vztahový film pro náročnější diváky s bezva dialogy a skvělými hereckými výkony hlavní čtyřky. "Kluci" Clive a Jude tentokrát herecky tak trochu válcují holky....ale celkový výsledek je velmi dobrý. ()

kubyno

Ze začátku jsem si říkal wtf? - divné a ne moc zábavné, moc jsem nechápal (třeba ty velké časové skoky...). Ani ta hudba mi moc neseděla. Ale postupem času, když jsem pochopil, o čem to je, a začal se na to dívat trochu jinak, jsem byl docela fascinován. Nejvíc asi hereckými výkony - ty jsou opravdu excelentní. Určitě by to chtělo ještě jedno shlédnutí, dost zajímavý film. ()

Psice

Začátek filmu je dost slibný – vtipný, přináší zajímavá témata a pohledy na situace z jiného úhlu pohledu. Postupně se to celé ale tříští a postavy místo toho, aby vykreslovaly svůj charakter a stávaly se pro diváka pochopitelnější, jednají mnohdy nesmyslně a chladně. Spíš to celé vypadá jako přehlídka učebnicových příkladů poruch osobnosti než jako cokoli jiného. Z celkem normálních lidí (na počátku filmu), kteří mají „svoje mouchy“ se ve finále stávají téměř psychopati závislí na sexu nebo na sobě navzájem, protože A už nechce spát s B, protože ta chce spát s D, ale D chce spát s C, která chce ale spát s A… Zkrátka, jak by řekl Filip Topol – je to takovej řetízkovej kolotoč bez obsluhy… ()

kaze

Clive Owen to natrel aj Julii Roberts. Tá bola ako jedno drevo. Jej typický ksicht sa nezmenil celý film. Clive ukázal aspoň emócie, jeho šialené otázky a výlevy boli super. Je to klasik. Film mal celkom dobrú zápletku a ten chaos v životoch bol super, len to chcelo dotiahnuť tak, aby to odzrkadľovalo život. ()

pend

Jak hodnotit film, ve kterém hrají 4 z nejpopulárnějších herců? Nebýt jich, jednalo by se o pouhou adaptaci divadelní hry. ()

RickyFitts

o nejdůležitějších věcech člověka... skvělý scénář, jednoduchá forma, 3-4 excelentní herci... výborná komedie (?) a - ano - romantický film pro dospělé... viděno více než desetkrát (přiznávám, v tomhle případě jsem trochu nekritický) ()

IBBY

...hra "na pravdu" je vždycky drsná záležitost a ve vztazích obzvláště...k tomu jakoby zmnožené postavy které nežijí jen jeden život a jeden příběh ale hned příběhů několik za nás všechny...koncentrace emocí..lásky..lží pravd..zoufalství ale i vulgarity (a za překročení nutné hranice právě ve vulgárním vyznění některých scén jedna * dolů) ...výborný skoro až divadelní scénář klade důraz na dialog a vystačí si jen s minimem hrajících rekvizit a exteriérů...a k tomu výborná Natálie a pro mě až nečekaně dobrý Clive kterého chvíli považujeme za ubožáka bez hrdosti a vzápětí cítíme v čem je jeho síla a převaha...a druhé shlédnutí po pár letech filmu jen přidalo... ()

HouseMK

Herci výborní, všechny je miluju! Ale jak se baví necelý dvě hodiny tom, kdo jak s kym šuká, mě u srdce nevzalo. Zbytek viz. Matty ()

ypres.bass

Já tenhle film asi nedokážu docenit, ale nudně zpracované opakování lží zabalených do srceryvných nervových výlevů bez hlavy a paty mi fakt nic neříká ()

KlárkaD

Skvělý příklad toho, jak je osud nevyzpytatelný a Jude Law nerozhodný :). Film, ve kterém až na několik krátkých vět promluví jen 4 hlavní postavy, má přes svůj divadelní ráz neuvěřitelné kouzlo, zaujali mě převážně Natalie Portman a Clive Owen. Navíc - jak už je tu mnohokrát řečeno, film má jednu z nejkrásnějších úvodních scén, které jsem kdy viděla. ()

Kjuk

Film, u kterýho jsem bez problému dokoukal závěrečný titulky a pak ještě asi 5 minut koukal na černou obrazovku. Důvodů k zamyšlení je zde opravdu dosti. Ty dialogy jsou tak stupidně geniální, ten Cliv Owen, to je tak mazanej prasák, kterýmu jsem začal fandit hned při úvodním chatu s blondýnkou s velkou pusou a výstavníma kozama, no a Natálka ve Strip baru? To radši ani komentovat nebudu. Díky těm nezapomenutelným dialogům a díky hereckému obsazení jsem s filmem na konec docela spokojen a to jsem se mu hooodně dlouho vyhýbal - hamba mi. ()

goniss

Naprosto směšné téma, ale božsky zapletené, nádherní herci, okořeněné skvělými charaktery postav, a ten konec... Natali je prostě fukin gorgeous ! Proživala jsem to od zacatku do konce.. z osobních důvodů a celkových pocitů z filmu hodnotím na výbornou.. ()

Erinien

Skvělé herecké výkony ve filmu, který mi nic neříkal. Jsem asi mladá najivka, ale opravdu to takhle mezi lidmi funguje? Doufím že ne. Očekávejte minimum jakékoliv romantiky, spoustu sprostých slov a tisíce miluji tě, kterým nevěříte. Jediné co vám tenhle film přinese je pořádná depka. - Konec emocionálního výlevu po shlédnutí tohoto díla- ()

hunterDave

Lež a pravda, obojí je velmi účinný nástroj k manipulaci s lidmi. Umění lhát a manipulovat nespočívá jen v naprosto dokonale provedené lži bez sebemenších náznaků, ale také v schopnosti říct pravdu ve správném okamžiku. Natalii Portman jsem si v tomto snímku zamiloval. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols