Cady Heronovou (Lindsay Lohanová) vychovávali její rodiče zoologové v africké buši a ona si myslí, že o "přežití nejsilnějších" ví všechno. Když ale tahle patnáctiletá dívka, která se vždycky učila doma, poprvé vkročí na půdu veřejné střední školy, zákon džungle dostane úplně nový význam. Cady se pokouší najít své místo mezi frajery, šprty a jinými subkulturami a narazí přitom i na nejhorší druh ze všech – včelí královnu, jinak řečeno chladnou a vypočítavou Reginu Georgeovou (Rachel McAdamsová), velitelku nejelegantnější partičky ve škole zvané Plastik. Když se pak Cady zamiluje do Reginina bývalého přítele Aarona Samuelse (Jonathan Bennett), včelí královnu jako když bodne – a začne plánovat, jak zničí Cadyinu společenskou budoucnost. Cady má ale taky drápy, a když se dostane do ďábelské "války dívčích světů,“ vystrčí je – a celá škola se bude muset spasit útěkem. (HBO Europe)

Rex Mundi

Pobavila som sa skvele a Rachel McAdams je taká pekná a šikovná záporáčka, že zatieni aj Lindsay Lohan. V tomto roku jedna z najlepších komédií, čo som videla. ()

MM_Ramone

Jedna z mála teenagerských, stredoškolských komédií, pri ktorých som nemal chuť vyhodiť televízor z okna a nakopať po prdele všetkých ľudí, čo v ňom hrali. Na toto sa dalo celkom v pohodičke pozerať a trocha sa aj pobaviť. Naviac v tom hrá hlavnú úlohu pohľadná rebelka Lindsay Lohanová. Moje sympatie voči tejto z reťaze utrhnutej, hollywoodskej hviezdičke vzrastajú úmerne s jej súkromými aférami, ktoré ju v poslednom čase sprevádzajú. Také "Protivný sprostý holky" ako je Lindsay sa mi páčia. *** ()

Dan9K

Ať si říká kdo chce co chce, teen komedie jsou nejlepší žánr! Lindsay Lohan jě skvělá (dokonce i jako herečka) a jde o tu nejryzejší jednoduchou zábavu, u které se nemusí přemýšlet, a tak až tak moc nevadí, že u některých situacích se pokřižuje i radikální islamista a že konec je naprosto příšerný. ()

freddy

Tak tenhle film mne nijak extra nezaujal. Nevím, v čem to je, ale pravdou je, že jsem se ani nijak extra nebavil, celou dobu jsem čekal, co se tam stane, kdy už se tam začne odvíjet nějaký děj. Ale ať jsem se snažil sebevíc, žádný děj jsem tam neviděl a nepostřehl, bylo to o nějakých holkách, které všechny pomlouvají a pomlouvají se i samy mezi sebou, ale celé je to bez nějaké dějové linie, která by mne dokázala vtáhnout do děje. A takové filmy já prostě nemám rád. Mnoho takových filmů jsem viděl například od sester Olsenových a tohle je vlastně podobné, jako filmy od Olsenek. Je to bez děje, film nám ukazuje jen roztomilé tvářičky hezkých dívek, jsou tam i hezcí kluci a víc nic. Žádný děj, žádná myšlenka, prostě nic. Film mne nezaujal a to je prostě holý fakt. Ale stejně, jako jsem u filmů sester Olsenových dával dvě hvězdičky za to, že se tam alespoň dalo dívat na hezké dívky, tak tady jsou ty mé dvě hvězdičky přesně za totéž, neboli za to, že Lindsay je prostě hezká baba a to nemohu jen tak přehlédnout. Takže dvě hvězdičky musí tomuto filmu stačit. ()

Mahalik

Zábavný film z dob kdy Lindsay Lohan znala drogy jen z filmů a její ňadra viděli jen rodiče a kamarádí. Bohužel všechno se časem obrátilo a z hezký usměvavý holky je šílená běhna, která je v protidrogovym jako doma. Ale abych jí nekřivdil. V PSH je fakt okouzlující (když je nenamalovaná) a její role Cady je stějně zajímavá jako v Past na rodiče. V tomhle filmu hraje hudba skoro bez přestávky takže se vlastně ani nenudíte. 90% filmu je drsná čůryna, zbytek je ovšem představení již trapně okokaných scén a v poslední minutě si říkáte TAK TO JE MOC! Barbieny ať si přidají 50* a já ač nejsem fanda načančanejch holek dávam za 4* a to jen díky Lindsay a Damienovi... ()

Phobia

Mám alergii na morčata... a taky na puberťačky a jejich "problémy". Viděla jsem z filmu 20 minut začátek, 10 minut střed a 15 minut závěr - tehdy se alergie projevila naplno, oči začaly slzet, vycházely ze mě dávivé a kašlavé zvuky (Kh-kh-kh-khrávovina! Heeee-pčííí-íčovina!). Být o 15 let mladší, záchvat by se nejspíš nekonal a přežila bych celou stopáž bez úhony. Obávám se však, že s přibývajícím věkem budu muset sledování teenage komedií vyřadit ze životní náplně (pravděpodobné a bezbolestné řešení), případně hojně zobat ZODAC: alergie na povrchní husičky posedlé svým vzhledem, garderóbou, honbou za opačným pohlavím a přiblblým chichotáním by mohla způsobit i smrtící reakci. 40% ()

Hrabka

Nic moc, žádná sláva, ale dalo se to vydržet. Když už nic tak alespoň pěkný holky. Děj se taky dal a některé scény byly zábavné. 50% ()

Jamal

Na takovou tu typickou americkou komedii pro mladý to celkem ušlo dal bych i o půl hvězdy více. Něco jako drive me crazy, tedy podle celkového dojmu (( :: ()

juta

Afrika jela. Oproti filmu "Zpověď královny střední školy" je tohle rozhodně lepší. Sympatičtější herci, lepší děj, ale přeci jen v našich končinách prostě nikdy nedokážeme pochopit chování amerických středoškoláků. :-) Ještě čtyři. ()

ajuska

Vzhledem k mému nulovému očekávání více než příjemné překvapení. Výsledně je to tak na 3, ale bavila jsem se a to je hlavní. Je tam nečekaně dost parodických prvků na podobné středoškolské filmové záležitosti. Ke konci to podle očekávání sklouzlo ke klišovitému veřejnému pokání, ale s tím se asi už musí počítat. Co také stojí za povšimnutí je přesné vystižení nenápadné, ale o to zákeřnější dívčí rivality. ()

lamps

Nejlepší film svého druhu. Vtipné a charakterově výstižné (jen vyjma nudného hezouna), velmi dobře natočené a výborně obsazené, na holky je radost pohledět. Možná hraje svou roli i má slabost pro Rachel McAdams, Amandu Seyfried a Lindsay Lohan (předtím, než za to v soukromí pořádně vzala), ale na Mean Girls se podívám kdykoli hrozně rád a jakmile je naladím, už se těžko odtrhávám. Jasná kultovka a u nás nehorázně podceňovaný kousek. 85% ()

filmfanouch

S teen komediemi 21. století mám zásadní problém- Většina z nich zásadně bolí a vlastně si těžko vybavím nějakého dobrého zástupce z posledních zhruba 15 let. Dost možná jsou ale skutečně tím nejlepším zástupcem 21. století právě Protivný sprostý holky, což ale rozhodně neznamená, že by šlo o kdovíjak geniální film. Jen je prostě ve srovnání s ostatními teen komediemi posledních let nadprůměrným filmovým řemeslem. Scenáristka Tina Fey po několika letech psaní scénářů pro Saturday Night Live napsala tuhle komedii na základě vlastních vzpomínek ze svých studijních let a zároveň byla inspirována příručkou o pro matky o tom jak se cítí jejich dcera na střední škole v Americe. Šlo pro ní o první (a zatím předposlední) celovečerní scénář, přičemž se režisérem filmu následně stal Mark Waters, člověk, který stál za velmi fajn komedií Mezi námi děvčaty a stal se tak ideálním kandidátem na režii právě tohoto snímku. A ve finále tak skutečně vznikl film, kterému nemůžu upřít v jistých kruzích status kultovního snímku, přesto mi ale k spokojenosti nad ním nestačí jenom to, že je to prostě o kus zdařilejší než veškeré podobné filmy. Waters už u Mezi námi děvčaty prokázal, že netočí rutinně a jeho předchozí komedie měla velmi svěží a zábavný styl. Protivný sprostý holky jsou tak stejně tak svižný a většinu času dost zábavný snímek. Zároveň mají několik vyloženě vtipných a zábavných momentů, bohužel ale za mně následuje stejně obsáhlý počet fórů a vtipů, kteří se míjí účinkem a čím déle film trvá, tím více nefunkčních vtipů se objevuje. Zamrzí to především kvůli faktu, že scénář opravdu psal někdo kdo dříve psal scénáře k Saturday Night Live a přesto je kontrast funkčních a nefunkčních fórů v podobě 50:50. Protivný sprostý holky ale mají štěstí v tom, že mají sympatické obsazení. Mark Waters po Mezi námi děvčaty opět spojil spolupráci s Linsday Lohan, která si nakonec nezahrála hlavní záporačku Reginu, ale hlavní hrdinku Cady, ještě pořád tehdy platilo, že byla Lohan talentovaná, sympatická herečka, které se tehdy prorokovala velká filmová kariéra. Tyhle časy jsou už dost možná definitivně pryč, typově skvělé obsazení Lohan ale ani 14 let od premiéry neztratilo nic na své kráse. Stejně tak se povedlo obsazení Rachel McAdams, která je od pohledu naprosto sympatická a i proto je tak obdivuhodné vidět jí v roli totální svině. Společně se Zápisníkem jedné lásky byli Protivný sprostý holky definitivně filmem, které McAdams odstartovali kariéru a ta na rozdíl od Lohan dodnes platí za jasnou hereckou jistotu. Stejně tak tu první větší role dostali Amanda Seyfried či Lizzy Caplan, které jsou zde obě dvě také super (především Seyfried jako totálně hloupé děvče je castingová trefa do černého) a Tina Fey je ve své roli učitelky též velmi fajn a v této menší roli dokáže též předvést svůj komediální talent. Z vážné příručky o tom, že žít v kolektivu na Střední škole v Americe vážně není sranda vznikl skutečně zábavný průlet různými škatulaty studentů a několik nápadů je vyloženě skvělých. Stejně jako víceméně u všeho to ale v rámci Protivných sprostých holek funguje tak půl na půl a opravdu dobré obsazení a několik vyloženě dobrých, vtipných či památných scén to vše nevykoupí. Především když se i přes originální a zábavné pojetí vlastně pořád jede ve stejném stylu jako u všech teen komedií. Jen ten menší nadhled a zábavné vypravěčské zpracování z toho opravdu dělá ve svém podžánru výraznější film, k dokonalosti ale přece jen opravdu chybí moc. Vlastně zcela chápu proč jsou Protivný sprostý holky kultovním snímkem a chápu proč si někteří diváci k filmu našli tak snadnou cestou. I přes své výrazné odlišnosti se ale za mně Protivný sprostý holky nedokázali zvednout od podlahy a v dnešní době plné feminizmu a bránění takových homosexuálních menšin to film bude mít dost možná těžší. K dokonalosti prostě Protivným sprostým holkám chybí mnoho, přesto jsou ale pořád celkem víceméně fajn a někoho komu ve filmu nastavený styl humoru sedí víc může film reálně bavit výrazně více. Jinak ale jenom skutečně film, který má štěstí, že na rozdíl od své podžánrové konkurence není odpadem ale jen průměrnou či spíše lehce nadprůměrnou zábavou. Plastičky jsou na můj vkus až příliš velký krávy a ani super Rachel McAdams či tehdy pořád fajn Lindsay Lohan a ani povedená vánoční besídka mě k zvýšení hodnocení prostě nedotlačí. Na můj vkus jsou plastičky až příliš velký krávy..... () (méně) (více)

Jacinda

První hvězda - Hlášky typu: "Příliš teplej na to aby fungoval"..."Cože?To můžu říkat jenom já!" nebo "Budu vás tady držet až do večera", "řediteli můžete je tady držet jnom do čtyř"..."Budu vás tady držet až do čtyř!"; Druhá hvězda - Duo Gay a lesbička; Třetí hvězda - Trio Plastix; Čtvrtá hvězda - Hláškující ředitel s baseballkou v ruce; Pátou hvězdu nedám za Lindsay Lohan, protože jí nesnáším. Na druhou stranu se do tohohle filmu celkem hodí. ()

JohnnyD

Prvé dve tretiny sú úplne fenomenálne. Riadna satira s množstvom hlášok a skvelými hercami (Tina Fey si vložila do vlastných úst veľa z tých najlepších hlášok), bohužiaľ tretie dejstvo je v línii klasických tínedžerských komédií s priblbými zvratmi, neuveriteľnými charakterovými obratmi a prebujneným sentimentom. Aj tak ide dozaista o jednu z najlepších teen komédií. ()

Hromino

Rozhodně nadprůměr v kategorii teen-filmů, což mě opravdu překvapilo. Bohužel některé klišé a nelogické rozhovory srážejí tento film pouze na 3*. ()

salahadin

Rachel McAdams to hraje k sežrání dobře! Mnohem líp než unylá Lohanka, která dostává herecky nafrak. Celkem vtipná sonda do dívčího přemýšlení a společenské hierarchie, jen naléhavě doufám, že zcela smyšlená (já bych řekl, naše děvčata nejsou tak Protivný sprostý holky). ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Sacha rockovým zpěvákem

Sacha rockovým zpěvákem

01.01.2006

Herec Sacha Baron Cohen (kultovní postava Ali G-ho, či hlas lemuřího krále Juliana z Madagaskaru) si v připravovaném biografickém snímku CURLY OXIDE AND VIC THRILLS zahraje postavu rockera Curlyho… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005