Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

stOKYi

Spravodajcovia sa tvárili ako keby boli na divokom západe, s úplne konvenčných vecí robili niečo malebné. A to sa mi páčilo. Niektoré scény boli podľa mňa dosť trápne, ale v konečnom dôsledku som sa veľmi dobre pobavil. Ale čo sa týka Willa Ferrella číslo 1. bude u mňa asi na vždy v "OLD SCHOOL". (10.11.2010 ) ()

URBAN

Četl jsem o tomto filmu že je ujetý a nadmíru zábavný jenže mi to tak nepřišlo sice některé scény byly zábavné , ale ty by se daly spočítat na jedné ruce , ostratní scény no nic moc i přesto že jsem čekal film o ničem a taky jsem ho tak bral , nebavil jsem se . ( 18.11.13/MAC ) ()

Magneto

Stupídne a trápne oplzlosti striedajú geniálne nadsázkové vtípky. Celkovo som sa ale bavil. Príbeh moderátora správ zasadený do 70-tych rokov už samotný kričí o parodovanie a Will Ferrell a jeho spoluherci si nenechali ujsť príležitosť. Super sú aj vedľajšie role Tima Robbinsa, Bena Stillera atd...Smial som sa aj pri telefonátoch šéfa ohľadom svojho syna....Asi tomu dám nakoniec 4 hviezdičky miesto plánovaných 3, som sa vážne super bavil, ajkeď na sprostostiach. ()

T-pack

Anchorman je prostě typická Ferrellovka. Originální gagy, scénky ukazující humor založený na mírně až otřesně stupidním základu. Ale některé scény jsou až nechutně zábavné. Téměř kompletní Frat Pack je super. A sám Ron Burgundy je prostě třída, jak jinak si vysvětlit, že podle jeho hlášek jsou pojmenovány nejprestižnější tituly v jedné hře (hraje někdo Guild Wars?). ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Tak nějak nechápu ten kultovní status, který se kolem Zprávaře vytvořil. Pár vtipů je sice tak skvělých, že si zaslouží zápis do análů (většinou jsou s nimi spojena camea - např. Jack Black, či Ben Stiller), ale dohromady je tam také spousta otravných věcí. Ani k jednomu z hlavní čtveřice jsem nepřilnul a netěšil se na každou jeho další hlášku - nejblíže k tomu měl snad jen kanclák Carell, možná právě ale jenom kvůli mojí slabosti k The Office. Frat Pack i Apatow už skórovali mnohem úspěšněji. 65 % ()

_DAVE_

Ferrellovaka jak řemen. Navíc se na obrazovce v menších či větších vedlejších rolích objeví hromada dalších komiků z "Ferrellova klanu".. ()

lennyd

Ron Burgundy (Will Ferrell) je nejlepším zprávařem všech dob, a se svými kolegy ze čtvrtého kanálu nemá konkurenci. Jaké je jeho překvapení, když dostává nového kolegu .. ehm kolegyni. Veronika Corningstonová (Chritina Applegate), kromě toho že je mladá a krásná, je také výbornou hlasatelkou - což Ronovi (a nikomu z jeho kolegů) není po chuti, neboť toto odvětví odjakživa patří mužům.... Pokud mám říct úplně upřímně, tak jsem z tohoto filmu hodně zklamanej. U Willa Ferrella (a jeho kolegů z Frat Pack) sice jistou nadsázku beru (a vítám), ale někdy je toho až příliš, jako například v tomto filmu. Ač se tváří jako komedie, od srdce jsem se zasmál asi tak dvakrát (souboj modeátorů až na krev..), zatímco po zbytek filmu jen neuvěřitelně koukal, jak ze sebe Will Ferrell dělá blbce (ani i v Elfím obleku mi nepřišel tak trapný jak zde). Navíc Christina Applegate není kdovíjaká herečka, a navíc mi není ani dvakrát sympatická (od té doby, co si zahrála jednu z hlavních rolí v (pro mne) nejhorším filmu všech dob Prostě sexy), takže ani po této stránce mi film nic nedal. Mnohem zábavnější než půtky hlavní dvojice mi přišly miniscénky s Jackem Blackem, Vincem Vaugnem nebo Luke Wilsonem.. Takže tak.. ()

Pavlínka9

Willa Ferrella nemám ráda. A jedním z důvodů proč, je právě taková postava, kterou tady ztvárnil...Ok - tenhle film byl dost šílený, jako je šílený Ferrell, chtěla jsem se na něj znovu podívat kvůli Ch. Applegate, která se mi tu neskutečně moc líbila :) Ale nejlepší pro mě byl Steve Carell v roli "rosničky", který má doklad na svou nižší hodnotu Inteligenčního Kvocientu :D :D Jeho postava, která byla vždy mimo situaci byla pro mě záchranou v celém filmu :) ()

Bobik9

Tyhle farrellovský/carrellovský komedie mi stále nic neříkají. Pozitivní na tom je, že v tomto filmu má spousta skvělých herců camea (Black, Robbins, Vaugh, Wilson, Trejo, Stiller, Rogen..), negativní je, že hlavní herci nejsou dostatečně zajímaví. Příběh je slabý a co se týče vtipu, tak jsou tam situace, když jsem se usmál, ale jinak je to humor pro děti spíše. Nejkomičtější na filmu jsou spíše detaily, kterých si člověk moc nevšimne, pokud se ovšem nenudí tolik, že hledá v obraze cokoli na rozptýlení. Snad bude druhý díl lepší. ()

Všivák

Tahle komedie prostě nemá chybu. To jsem takhle jednou večer přišel z práce a dostal jsem hroznou chuť podívat na nějakej film. Podívám se do programu a vidim zprávaře. V duchu si řikám, že to bude jenom další, večerní, novácká patlanina. No co, alespoň si odpočinu. Bláhově jsem jsem se mýlil. Už od prvních prvních záběrů se na mě hnala taková smršt vtipů, hlášek a absurdních situací, že jsem se celej film válel pod křeslem a popadal za břicho.. Tohle se prostě musí vidět.. ()

VasaX

Will Ferrell a velmi mnoho známých tváří v jedné téměř parodické komedii, s velkou měrou nadsázky a sarkasmu, která prostě funguje. Je to tak mimo až je to skvělé. Nečekejte sofistikovaný humor či komplexní několikavrstvý příběh. Karty jsou jasně rozdané, sranda se pere od pasu, bez servítek, pěkně syrově a přízemně. Co víc k tomu dodat - kdo Frat packu holduje, ten se pobaví. Kdo rád Ferella, i když je zrovna ve své přehrávací ráží, ten se pobaví. Mnozí se ale nechytnou, a více se pohorší, než se pobaví. Co naplat, nelze se zavděčit všem. ()

VanTom

Rovnou přiznám, že se svérázným humorem Willa Ferrella nejsme největší kamarádi. Také ve Zprávaři si vystřihl své šovinistické, sebestředné a dětinské hovado, ale tady to fungovalo lépe než jindy. Těžko říct proč, možná netlačil tolik na pilu, fórky rozvěsil po smysluplné dějové kostře a obklopil se doslova haldou spřízněných individuí nejenom v cameo roličkách. 7/10 ()

hroubek

Zprávař je hodně osobitá komedie a to jestli se Vám bude líbit záleží na Vašem vztahu k Willu Ferrellovi, který zde žije postavou Rona Burgundyho. A k tomu se vztahuje také humor, který nemusí sednout každému. Ve filmu máte spoustu druhů slovního humoru, vtipné gagy a naprosto absurdní humor, který předvádí Steve Carell. Je to občas šílené, ale taky hodně často šíleně vtipné. Výborní herci, táhnou film ve slabších chvílích a vždy se objeví nějaké cameo, které vykouzlí úsměv na tváři. Jak už jsem psal v první větě jestli máte rádi Ferrella tak si Zprávaře užijete. ()

Pump

Ve svém oddíle ztřeštěných komedií nemá Ron konkurenci. Vnitřně jsem se připravil a obrnil se proti totální kravině a film mne překvapil na celé čáře. Výborná komedie a docela mě i zajímalo jak to dopadne. Těším se na druhý díl :) . ()

fabecc1222

Frat Pack značně utržený ze řetězu, kdy tvůrci zřejmě nabyli dojmu, že někdy je více prostě víc a že diváci toho víc chtějí opravdu hodně. Takže tu máme opravdu hodně cameo výstupu hvězdných hostů, které jsou sice vtipné, ale vesměs to pak celé vypadá, že celý děj slouží jen pro to, aby se tyto hvězdná jména mohla ukázat. Fóry fungujou jak kdy, není to většinou nic moc originálního či převratného, ale na druhé straně ani nic, co by někoho mělo urážet. Z dnešního pohledu je zajímavé vidět, kolik komedií dokázal Frat Pack ze začátku století sázet a přitom každá měla kus své originality a nikdy se ani humorem až tak neopakovaly, ačkoliv jejich tvůrčí styl byl vždy snadno rozpoznatelný. ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)