Vital

Katastrofické filmy jsou dobým tématem,ale toto téma je hrozné,naprosto se vymyká fyzikálním zákonům,i když u sci fi je to běžné tak tady ještě horší,už vidim lidi,jak vylézají v hlubině z "ponorky" a prochází se pár metrů před rozžaveným jádrem jen tak v košily a kalhotech, ()

MaideN-SK

Jedna hviezdička za zaujímavých prvých 15 ši 20 minút, ktoré sľubovali naozaj zaujímavý film, žiaľ zvyšok to pokazil. Tento film patrí k stovkám ďalších holywoodskych popcornových, šedú kôru mučiacich snímkov. Už od začiatku vieme minimálne ktorí traja ľudia prežijú, jedna nezmyselnejšia smrť za druhou, kolísavosť deja stále tá istá a samozrejme že pilotka, ako jediná žena v tíme musí byť najinteligentnejšia (nemám nič proti inteligentným ženám, len pochybujem že by niekto, kto celý život sníva o lietaní do vesmíru a venuje sa IBA tomu, by mohol behom siedmych sekúnd vylepšiť ultrasilné zariadenie o znateľnú mieru, keď autorovi - vysokoškolskému profesorovi - to trvalo vybudovať niekoľko týždňov. ()

Blitzkrieg

Scénárista si asi myslel, že sci-fi znamená vzpomenout si na všechny fyzikální zákony, které si pamatuje za zvláštní školy a pokusit se je jeden po druhém brutálně znásilnit. Ale vo vovo vo tom to opravdu není... ()

Neel

Filmů na podobné téma je tuna a zvlášť Jádro už ničím nepřekvapí ani neoslní. Začátek byl velmi zajímavý, pak už jsem se chvílemi dost nudila. Nosatý hacker v podání DJ Quallse byla velmi roztomilá a vtipná postavička, skoro bych ho viděla, v nějakém filmu od Walta Disneye. Film pro nenáročného diváka. Ale jo, proč ne... ()

prengel

Tak produkcii tohto TV charakteru (Drvivý dopad....atd.), sa zväčša úspešne vyhýbam, tu sa mi to akosi nepodarilo a pozrel som si to napriek značnému utrpeniu až do konca. Hodnotiť film pod tri hviezdičky je zväčša zbytočnosť pretože beztak ide iba o zhrnutie nedostatkov. Tu to platí v plnom rozsahu, ani nechcem začínať. Proste, ak by raz na DVD vyšlo toto dielko povedzme vo verzii „special short cut”, v ktorom by sa to vŕtacie plavidlo z Unobtania pri štarte roztrieskalo o dno a ušetrilo by tak povedzme 90 min. čistého času, nakoľko by sa film zaujímavou hláškou skončil, za recesiu by som bol ochotný prihodiť možno i ďalšie hviezdičky... inak nie. Za menej peňazí totižto Danny Boyle nakrútil: http://www.csfd.cz/film/222329-sunshine/, stačí si to len porovnať. Každopádne na toto ísť do kina by ma veru riadne mrzelo 30% ()

cabaday24 odpad!

kapitan amerika team opet zachranuje svet, jak by rekl mira bosak "tohle bych nepral ani nejlepsimu priteli sve zeny.. " ...mimochodem, asi v polovine filmu sem usnul. behem druheho zhlednuti menim hodnoceni na odpad, za tohle by se mely rezat ruce... ()

Plejhyl

Dlouhé, nudné, tuctové… Dobrá, trochu to rozvedu – tenhle „skvost“ si to zcela jistě zaslouží. Katastrofickým filmům (s výjimkou Armageddonu) jsem nikdy nepřišel na chuť (a po tomhle už asi ani nikdy nepřijdu). Jediným chvályhodným aspektem filmu je jeho námět. Po všech těch asteroidech, letadlech v ohrožení a invazích mimozemšťanů konečně něco originálnějšího – zemské jádro se přestalo točit. Ale co, zas tam pošleme partu Američanů s atomovkami a Země bude zachráněna (jak jinak ne?). Na vypisování všech nelogičností filmu je lidský život příliš krátký (obzvláště lituji ty, co už někdy slyšeli slovo fyzika), ale aspoň jeden příklad za všechny. Když si scénáristi můžou vyfantazírovat loď na zavrtání se do středu Země, tak proč na její palubu umístí ty proklínané atomové bomby, které pamatují druhou světovou? Možná by se ten film dal brát jako sci-fi z paralelního vesmíru, ve kterém je planeta podobná té naší a jen má trochu pomotané fyzikální zákony, ale spíš to mají trochu pomotané v hlavě tvůrci tohohle „megafilmu“. ()

Rococo

Dost dobrý akční sci-fi film. Já jsem čekal zase nějaký mimozemšťany jak budou vybíjet zemi a to co tu je pořád dokola...A byl jsem příjemně překvapen. Cesta do jádra země? Hm, pěkné. Doprovázeno všemi těmi vědeckými filozofiemi, speciální materiál, který při zahřátí tvrdne, atomovka k roztočení jádra...Výborné! ()

zurivymlok

Film, který se mi vůbec nelíbil. Nejde ani tak o tu pošahanou zápletku. Hvězdičku dávám za scénů, která inspirovala Spielberga (no, vlastně jí ukradl a zdokonalil) ve Válce světů - scéna se spadenou kamerou. ()

Rigo

Ač kvalitativně je tento film podprůměrný. Něco v něm na mě zapůsobilo(asi to zdánlivé popírání fyzikálních zákonů a některé hlášky a vtipy). Namět není nikterak originální, herecké obsazení slušné. Chcete-li si večer odfrkonout u filmu, u kterého od vás není požadováno přemýšlet lze doporučit. ()

Mukade

Crazed movie, ale parádny a kuuuul ! :))) , evukujúci mi spomienku na star trek. Pre moje potreby sú prvky nereálnosti, zábavnosti, psychológie atď viac ako dostatočne vyvážené a tak mám z toho filmu len príjemné dojmy na rozdiel od podobného Sunshine (2007), kde ma napr psychologická zložka filmu (správanie postáv) často veľmi iritovala. Po prečítaní critical reaction - http://en.wikipedia.org/wiki/The_core#Critical_reaction si myslím že sú dustin hoffman a tam spomínaný vedci blbci čo nerozumejú tomu že pre potreby zábavnosti sa treba aj niečoho z realističnosti vzdať. Keby to bolo podľa tých truľov tak by väčšina scifi diel ani nemala existovať. Suchári :P :) PS: odporúčam komentár Darik-a ()

Robino15996

Všetci tu hovoria o nelogický veciach ale ja poviem len tri slová NO A ČO. Nech to je nelogické ako len chce mňa to proste bavilo. Na tomto filme mi nevadilo absolútne nič neviem to vysvetliť ale je to tak. Plus môj obľúbenec Aaron Eckhart v hlavnej úlohe nič viac si nemôžem priať. 100% ()

Mangoo

Skvěle řečeno níže: ,,něco mezi Armageddonem a Drtivým dopadem". Film co určitě neurazí a dovolí se dvě hodiny odlehčit alespoň trochu jiném tématu než pádu vesmírného tělesa na zemi. Pln nesmyslů a sentimentu, přesto vhodně vsazených tak, že mi to ani jako kýč nepřišlo. Takový hezký střed. ()

mcclane412

S katastrofickými filmy je ta potíž, že vždy víte jak dopadnou. Ono by to byl asi moc velký sad end, kdyby lidstvo vymřelo, protože nás sežehlo sluneční záření, rozmetala tlaková vlna z asteroidu nebo usouložili obří mravenci (jo takový katastrofický film jsem taky viděl a mám z toho dodnes noční můry). Takže jediný způsob jak to udělat trochu "dramatičtější" je nechat zemřít tolik členů posádky, kolik je jen možné. Jo a málem bych zapomněl, co nejvíce z nich se musí obětovat (to by byl twist kdyby ten hrdina, co si vždycky vytáhne nejkratší slámku řekl, že na to sere). Kdyby si ovšem odpustili explodující koloseum (wow to jsem se nasmál), po tisícáté zničený Golden Gate Bridge (Eiffelovka fakt přežila?!?!) a pár dalších blbostí, tak by to byl dobrý film. Je tu prostě vše, co má správný katastrofický biják mít, jen je to podané tak, že za chvíli si na to už ani nevzpomenete, asi jako když vám ošklivá holka na párty řekne svoje jméno. ()