whoof

Pekelně slabý, četl jsem jak někdo přirovnával tenhle film k sunshine, který byl perfektní tak jsem si říkal, že to zkusím ale byly to dvě hodiny naprostýho zoufalství. Herecký výkony nebudu ani komentovat, myslím, že kdyby místo obou hlavních postav (Eckhart, Swank) hrály opice tak si toho nikdo ani nevšimne. Naprosto stupidní nelogičnosti, které třeba právě u Sunshine byly vyváženy překrásnými vizualními scénami, zde opravdu bijí do očí, efekty jsou taky trapný je to celý trapný a fakt se to nepovedlo ()

Profík

Naprosto nesmyslné, fyzikální zákony umírají jako na běžícím pásu. Ale když to filmu odpustím, je to docela zábava. ()

Stein92

I když neholduji katastrofickým filmům o alternativní hrozbě lidstva, ale tenhle film mě prostě bavil. Nemohu si pomoci, ale musím dát minimálně 4 hvězdičky, protože svojí originalitou mě zaujal. Už žádné komety na Zemi prosím. (výjimkou je Armaggedon - pro mě nejlepší katastrofický film) ()

VMa odpad!

Je mi líto, ale musí to být. V bondovkách odpouštím spoustu nesmyslů, protože jsou na nich více méně postaveny, ale co je moc, to je moc. Asi mám v oboru geologie příliš velké znalosti a proto jsem tomuto filmu nemohl žádnou z těch, které jsou v tomto filmu přítomné - a které se týkají Země, odpustit. Protože proces výměny severního a jižního magnetického pólu je natolik rychlý, že magnetické pole kolem Země by nestačilo vyprchat. Jádro, a hlavně jeho vnější část se točí proto, protože se točí i Země samotná a není tedy možné, aby se pohybovat přestalo. Aneb: jestliže je u spousty filmů napsáno "Do 15-ti nevhodné", tak zde by mělo být na DVD napsáno "Geologům neprodejné". ()

atakua odpad!

Na tenhle film jsem se dívala s jednou kamarádkou před naší maturitou z fyziky. Největší zábava byla komentovat ty jejich šílené výmysly. Vzhledem k tomu, že tento film obsahuje pravděpodobně nejvíce fyzikálních kiksů v historii kinematografie, to stálo za to. http://www.intuitor.com/moviephysics/core.html - kompletně rozebraná fyzika z filmu (v angličtině). Nejhorší na filmu Jádro je, že to tvůrci mysleli vážně. Kdyby to byla parodie, tak by ode mne dostala tak 3 hvězdičky, ale dvakrát bych to vidět stejně nechtěla. ()

MR.Lolofon

Blbosť. "Neviem prečo", ale prišlo mi to nielen otrepané, ale aj také nemastné neslané, nie toľko napätia čo by som chcel. Proste neviem, nepáčilo sa mi to. ()

tomasyk

Dám trochu vyššie hodnotenie, ako je tu štandard. Je pravda, že film je až príliš sci-fi, ale nemyslím si, že cieľom bolo natočiť film, ktorému sa dá "uveriť", že sa mohol alebo môže niekedy takto odohrať v skutočnosti a aby všetko dávalo zmysel a bola vo všetkom logika. Jednoducho film má myšlienku a dej, a cieľom je dostať sa do stredu Zeme k "pokazenému" jadru, ktoré zničili ľudia sami. Možno sa táto cesta nebude dať v reálnom živote nikdy uskutočniť, možno v ďalekej alebo blízkej budúcnosti, ale pre tento film museli niečo vymyslieť, a napriek tomu, že to nebola ľahká úloha, sa im to podľa mňa podarilo. Nie je to podľa mňa až taký "suchý" film, ako by z väčšiny hodnotení vychádzalo. 7/10 ()

jakubg

Zaujímavý film ale príliš Americký. Nápad zaujímavý, len nenávidím filmy kde už nieje šanca (na prežitie, záchranu) ale oni aj tak nejakú možnosť nájdu v tomto filme som to postrehol minimálne 3-krát. Inak pekne vymyslené a spracované. ()

Keledaia

Pro mě tenkrát zklamání roku. Moc jsem se těšila na pořádné sci-fi. No, chtěla jsem od toho asi moc. Pěkná sebranka to asi dávala dohromady. Takovou blbost. ()

Antarius

Styl záchrany světa je již ohraný, to chápu. Ale tohle je zcela originální. Nesedí se v laboratoři, aby pak někdo náhodou přišel na to, že vlastně nemusí dělat nic. Ne. Postaví obytný vrták a hurá k jádru věci. Na plný kule do středu Zemegule, no prostě paráda na druhou. I když některé scény jsou nepochopitelné, děj střídá akci, vědu a semtam i něco vtipného. No problemo zkouknout znovu, mám to rád. ()

pocasi-007

I když katastrofické filmy patří mezi mé oblíbené, tak Jádro mě moc nenadchlo. Nápad zajímavý, avšak nedotažený do konce a také občas nelogický děj. Celkem 50% ()

neo101

nejvíce mi vadí, že se komentáře zaměřují na nějaké nesmysly ve filmu. Je to sci-fi, tak proč ne? Vyčítá snad někdo startreku nadsvětelnou rychlost, nebo spidermanovi pavučiny, supermanovi rentgenový zrak, hvězdné bráně průchody na planety apod? Nejvíce zlostných komentářů se vždycky objeví od nenávistníků ameriky, patriotismu, patosu atd. Místo hodnocení filmu se naváží do Emmerichů, Bayů a když neví co by, napíší zcela neurčitě, že film obsahuje nelogičnosti, aniž by se obtěžovali je zmínit. ()

Jirims

Není to špatné, ale jak již tu bylo v mnohých komentářích, tak člověka překvapí jisté nepřirozené věci, které jsou někdy až směšné. Ale nápad to je zajímavý, jen člověk dlouho čeká co se stane a pak se to zvrtne a film končí, takové nevyrovnané, dlouhý kraj a krátký konec. Rozhodně to ale za shlédnutí stojí, je to zajímavé a místy i napínavé. ()