Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Houda666

Už dávno som nemal pri sledovaní filmu taký pocit ako pri Zle medzi nami, že by som najradšej vstúpil do hlavnej postavy a riadne tým zloduchom natrhol prdel :). Film je tak emocionálne silný, že ma Andreas Wilson svojimi pevnými nervami a presvedčením dvíhal zo stoličky (i keď som v skutočnosti pri sledovaní filmu ležal :). Vrele odporúčam. Hodnotenie: 85% ()

BMAJTZ

Uz asi v tretine filmu jsem si rikal ze sleduju jinou verzi filmu Klass, tim samozrejme nechci rici ze by to bylo spatne nybrz chci poukazat na jistou podobnost. Ve filmo sledujeme jakysi prerod z potizisty na zastance lidskych prav ktery se neda zlomit do konce filmu. Hlavni hrdina je proste sympatak a fandite mu po celou dobu az dokonce kdy se vsemi zamete. Ono vlastne prave onen konec to ale srazi trochu na kolena. Bylo mi celou druhou polovinu jasne ze to zkonci dvema moznymi zpusoby a to bud smrti hlavniho hrdiny a nebo nejakou oklikou. Kdyz uz jsem zminil Klass tak ten zkoncil tou prvni cestou a tim si u me vyslouzil punc jedinecnosti. Bohuzel nebo vlastne bohudik tento snimek si vybral druhy ponekud optimistictejsi zaver a to ten trochu vice klisoidni kdy se z hlavniho zaporaka vlastne stane zbabelec a vsichni zli dostanou co proto. Jak jsem uz naznacil tento zaver to pomerne srazi na kolena, jinak se jedna opravdu o vyjmecny film s dobrym hereckym obsazenim a kamerou. Vskutku nevsedni filmovy zazitek. ()

DeLaMorte

Ondskan je pro mne osobně jedním z nejpříjemnějších filmových zážitků poslední doby.Silný příběh o přátelství,lásce a lidské zloby,kterou musí člověk v sobě pro určité životní cíle zadržovat a nechat se občas snížit na nejnižší úroveň.Je to příběh o vytrvalosti a cílech,kterých chtete dosáhnot i přes zlo,které je na vás a vašem bezprostředním okolí pácháno.No a nakonec mě napadá jen "na každého jednou dojde" ()

sedm.1

Bomba!Mrazivý,uhrančivý,dokonalý,takové je Zlo mezi námi.Toto je tak úžasný lidský snímek,že tleskám ve stoje!Neskutečně silný film,který nepotřebuje žádné šokující zvraty,žádné extrémní dávky násilí,žádné násilné prostředky k dosáhnutí toho,aby divák byl jak přikovaný a ani nedýchal.Zlo mezi námi si vystačilo jen a pouze s čistým příběhem,který dokáže pouze svou silou vyprávění naprosto každého uzemnit a převálcovat.Fantastický Andreas Wilson zde stvárňuje postavu,která mi byla tak neskutečně blízká a sympatická,až jsem byl v šoku a hned se pro mě stal ideálem hrdiny.Šikana byla,je a bude a Zlo mezi námi jasně ukazuje,že nezná hranic a je jen na každém z nás,jak se k ní postavíme.Já tento snímek doporučuji všem na100%,neboť taková síla se fakt jen tak nevidí!P.S.Závěr s otčímem je jednou z nejsladších třešniček na dortu,kterou jsem kdy ve filmu vůbec viděl.BRAVO ()

Maynard.

Fantastický film, jeden z těch, který v mé mysli zůstane navždy...Příběh mladého rváče, který se postupem filmu mění v muže. Zjišťuje, že se problémy dají vyřešit i jiným způsobem. Celý film jsem se těšil na konečné zůčtování se staršími studenty. A dočkal jsem se... Vyřešení problému v lese, či s ředitelem a konečně i s otčímem je dokonalé!!! Absolutní požitek. /2.skouknutí/ Je to rebel!!! :o). Takhle to může dopadnout, když do zaběhnutého řádu věcí vstoupí "nepřízpůsobivý" mladík. Jen si tak říkám, co bych já dělal na jeho místě. Nádherná ukázka přátelství, lásky a především neuvěřitelné trpělivosti. Výběr herců mi naprosto sedl a já úplně cítil nenávist ke dvojici mazáků... ()

Forsberg11

Ondskan mi dlho ležal v skrini medzi ostatnými filmami, až som sa jednu nedeľu poobede rozhodol, že si ho predsa len konečne pozriem. A že som urobil veľmi dobre. Mikael Håfström vie ako budovať napínavú atmosféru (1408) a týmto smerom sa uberá už v Zle. Záporáci sú poriadne nepríjemní a hlavný hrdina dostatočne sympatický. K tomu ešte najlepší kamarát a nejaká tá láska z kuchyne a o kvalitný snímok máme postarané. Herecké výkony sú prekvapivo na celkom vysokej úrovni a kamera ako by z oka vypadla Mendezovemu Perditionu. Len vám neodporúčam pri tomto filme jesť. Jedna scéna s vedrom, pri ktorej som práve jedol mamin koláč, sa mi výrazne zapísala do pamäte... ()

Danoboss

Film začal tak geniálne, že mal 5 hviezdičiek skoro istých, krásne gradovanie, čoraz vyhrotenejšie situácie a... a nič. Približne v tretine filmu sa ako keby vymenil režisér a film zvyšný čas len stagnoval a že sme nemohli byť svedkami toho, ako Erik konečne vypustí svoj hnev na tyranského otca (alebo aspoň na tých študentov), to Mikaelovi Håfströmovi nemôžem odpustiť. ()

mohamedsfinger

Až neskutečně působivý film, který vás svou atmosférou strhne tak, že budete chtít Erika pobídnout k mlácení všech těch arogantních postav. Vše tady perfektně zapadá a má své místo, dokonce i ten mírný historický konflikt (oblečení- doba) mi byl něčím sympatický. Šikana dovedená do krajnosti se tady mísí vhodně nadávkovaným smyslem pro morálku, přátelstvím a láskou. Tady opravdu nemám co vytknout, mohu jen vypíchnout skvělou režii, kameru a herce. ()

ZkuKol

Klasický příběh o boji proti zažitým pořádkům na škole, kde mají vlastní pravidla. Scénář se opírá o ověřené stereotypy a klasické figurky. Režisér není schopen filmu dát trochu silnější náboj, vše zde prochází jaksi mimochodem a závěr je jak z povinosti. Pochvalu určitě zaslouží mladí herci a poselství a téma filmu. Bohužel bez vypravěče není příběh a bez nápadů není zajímavost. Hafström to už párkrát potvrdil, že jeho filmy vynikají hlavně nevýrazností - hercům i tématům navzdory - schválně jak ještě dlouho to nebude producentům vadit... 60% ()

OughJay

Vidno, že i mimohollywoodská tvorba může bejt kvalitní. Téma mi dost připomnělo Společnost mrtvých básníků, ovšem tady je to přesně tak jak jsem si tam moh jen představovat, aby to bylo. Pokaždý, když vidim takovou nespravedlnost tak to ve mě fakt vře. Začátek je dost zavádějící, protože zlo se ukáže bejt nakonec někde úplně jinde, ale mimo něj zvládli režisér i scénárista obě linie bravurně - jak tu školní, tak tu rodinnou. S hlavní postavou jsem se naprosto dokonale sžil. Nenudil jsem se ani vteřinu, celej film bylo ve vzduchu cejtit napětí a ačkoliv neni ten příběh zrovna věrohodnej (těžko uvěřit tomu, že by se mohla taková šikana přihodit ve Švédsku na prestižní škole), zážitek z něj mám na pořádně dlouhou dobu. ()

McLovver

Film mi přišel téměř dokonalý. Režiser, herci, hudba, vše skvělé. Myslím, že Mikael Håfström se v některých věcech nechal inspirovat Vykoupením z věznice Shawshank, akorát posunuté do náctiletého věku. ()

gutshoter

Dost kvalitní snímek. Jen se mi trošku nezdá, že na takovým internátu na úrovni by se toto vše dělo před zrakem vážených profesorů. Trošku divný mi přijde i fakt, že z Erika na začátku se za relativně krátkou dobu stane, dovolím si tvrdit, téměř až moralista. Jak ale říkám, opravdu jsem se bavil a tento film je důkazem, že severská díla mě začínají bavit více a více... ()

herr_carter

A doprdele !!! Film tak temný, jak jen šikana a lidská bagatelizace může být, naprosto neuvěřitelné a napínavé drama. Je zde důkazem, že kvalitní film se dá natočit s neprůstřelným scénářem a talentovanými herci i bez nulových digitálních efektů, tento film bych vřele doporučil fakt každému, automaticky zařazeno mezi moje kultovní záležitosti..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Sdoom

Jeden z nejemocionálnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. A takhle se ztotožnit s hlavní postavou, to už se mi také dlouho nestalo. Výborně zahrané, věrohodná a často hutná atmosféra (původní znění nutnost), silné emoce. Tvůrci však nikdy nejdou přes onu pomyslnou čáru, kdy by to působilo zbytečně brutálně či nereálně. Pro mě jednoznačně 5hvězdičkový mix. (Blu-ray, orig.) ()

Zemi11

Samozřejmě, být ve formě, dám odpad a jdu dál. Ale z nějakého iracionálního důvodu jsem se nechal tímhle zlem pohltit. Premiéra Rosti Vlacha ve filmové tvorbě se vydařila. ()

masr

Fascinující to tomto filmu je, že po po sto minutách úžasného děje se zjeví scéna ve filmových dějinách ojedinělá svou silou. Naprosto neskutečná svým zdánlivě pouhým náznakem, který však o spravedlnosti řekne víc, než tisíce obrazů nasnímaného násilí. Fascinující film, který obrací logiku vizuální gradace - ze zpočátku hojně zobrazeného násilí vidíme v závěrečném konfliktu pouze náznak - a to náznak neskutečně silný, bezeslovný, tichý. A přesto je tento náznak naléhavým a nepopsatelným zosobněním "nápravy" letitých útrap a především čínem zaměřeným na budoucnost. Jedna z nejsilnějších filmových scén vzdoru. ()

bari68

Musím povedať, že tento film ,,Tre Kronor,, ma veľmi milo prekvapil. Je tu ukázaná surovosť, neľútostnosť a brutalita , ktorá vládne na školách. Film je veľkým výkričníkom do spoločnosti. Nie náhodou dostal film Oscara za cudzojazičný film roku 2003. Doporučujem pozrieť. Ja dávam 85%. ()

Lenarek

Pěkně natočený a velmi dobře vydařený snímek, který ve mně ale nevyvolával takové emoce jako Klass. Konec mě nijak neoslovil, ale u děje jsem se pořádně zapotila. Škoda, že takových dobrých filmů se netočí víc. A ano, jak už někdo řekl. Existuje mnoho způsobů, jak lidem udělat ze života peklo... ()

Tjaden

Skutečně vynikající evropský film. Surová šikana je tu ukázána opravdu realisticky a drsnému, ale sympatickému Erikovi budete fandit celý film. Bitky jsou také natočeny efektně a společně s mrazivou atmosférou dělají ze snímku skutečně mistrovské dílo. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz