Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

rozbris

Nedávno jsem viděl podobný film s podobnou tématikou (Klass) - šikava ve škole. Tento se mi ale líbil o trochu více + a nemělo to takový tragický konec. Erik neztratil hlavu, ale zachoval se statečně s pomocí svého přítele právnika. Hvězdičku to ale ztrácí z důvodu chladnosti profesorů k problematice ve škole - šikaně. Ale pokud se chcete podívat na něco s dramatickým dějem, který nejde tak snadno převídat, vybrali jste si správně. ()

Seti

Tomu říkám pořádná šikana! Musím se přiznat, že na scénu v ringu proti prefektům jsem čekal jak na boží smilování - prostě nádhera! Akorát nechápu, proč se někdo nevytasil s občanským zákoníkem už dřív, protože bylo v celku jasné, že některá školní pravidla porušují základní lidská práva. Možná to bylo tou dobou? Nebo nedostatkem odvahy postavit se systému? Nebo nikdo nechtěl být považován za zbabělce, který to nezvládá? ()

Frankie

Intenzivní zpodobnění zoufalého boje jedince se zvrácenou institucí, jejiž obsah vytváří zase pouze a jedině další jedinci. Co mi trochu scházelo byl společenský rozměr Erikova snažení a jeho promítnutí do podoby a vnitřního procesu ve společesntví internátní školy. To zde víceméně absentuje, a jakési konečné vítezství v duelu s nejvyšším studentem školní rady Silverheilmem sice katarzi dostatečně zajišťuje, bez ukázané hroutící se legitimity zlovolného režimu jakoby nebyl obraz úplný. Jak známo, kde je ohrožena moc, roste násilí, má tedy smysl postavit se na odpor, nebo se zařadit poslušně do řady a "dělat si to tam po svém"? ()

Jane18CZ

Miluju Švédsko a miluju tenhle film. Bylo to natočeno s citem, a to se mi na tomhle fimu hodně líbí. Většinou jsem vždycky u podobných filmů nehorázně moc nas*aná, ale tenhle snímek to vše držel pod pokličkou a nedovol aby voda přetekla. Hlavní hrdina svou roli zahrál výborně, radost se dívat. ()

BluT

Neskutečně vybroušenej film! Od kamery, po scénář, gradaci, pointu, herce... Ultimátní filmovej zážitek. ()

Ondra16

I když úroveň kolísá a zhruba po hodině to začne být docela roztahané, tak závěrečných šíleně naléhavých deset minut film pozvedává úplně jinam. On totiž zase pro změnu jednou vyhrál obsah nad formou. ()

jondoe

Jeden z tych lepsich filmov ani nie tak o sikane. ale skor o jej znasani. Nikto vsak nedokaze zniest vsetko a raz musi hrniec prekypiet. Vsetko je vyborne od rezisera, kamery, hudby az po hercov.Jedine co ma trosku zaskocilo bol zaver. Cakal som, ze sa to vyvinie trosku inak a neskonci to az tak dobre. Cakal som zaverecny sok, ktory by sa tomuto filmu velmi hodil a okamzite by sa stal (aspon pre mna) kultovou zalezitostou. Nestalo sa a to mi tak trosku pokazilo dojem a zabranilo dat plny pocet bodov. Rozhodne sa vsak jedna o velmi kvalitnu dramu, ktora ma nenechala chladny. V poslednej dobe zistujem, svedska kinematodrafia mi neskutocne sedi a svedsky herci/herecky su neskutocne talentovani. ()

korndaddy

...a přeze všechno zůstal Erik nezlomen. Filmy s podobnou tématikou mám rád a o to větší mam radost, když film nestojí za vyližprdel. Ondskan je přesně to co od dramatu očekáváte. Napětí, bezmoc cokoli udělat sem tam trochu lásky a pár zvratů, jenž překvapí i přesto, že je očekáváte a ono to pořád nepřichází. Tedy prozatím. 4 puntíky ()

M.Niccals

tady mi ČSFD trochu podrazilo nohy. vážně 86%? námět ušel (i když nic super originálního), ale ta forma... asi budu nařčen z idealismu, ale zlo ve Zlu mi přišlo nějak neuveřitelně moc zlé a neomezené a chování postav (a to i těch kladných) jaksi podivně pasivní až stupidní. Ghándí styl, dobře, dejme tomu. a co závěrečný nástup s právníkem a ledabylé uvedení věcí do pořádku? (Pak střih a absolutorium) Nechápu. Jasně, tvůrci si na to připravili půdičku v prvních scénách, tak to prostě muselo dřív nebo později přijít,, ale tohle je styl levného holywoodského second-handu. a Linda Zilliacus bohužel zmizela dřív, než se vůbec objevila a to ještě naprostým WTF stylem a ani jsme se nedozvěděli, jak to vlastně dopadne. Andreas Wilson byl super ale sám to nezachrání. škoda že pro nás alespoň jednou nestříkla na zeď sprška krve z jeho despotického otce. no nic, tak jsem se jednou minul. ale na tři hvězdy to ještě stačí. ()

zbysik

Asi sem jeste nikdy pred tim nefandil tak moc hlavnimu hrdinovi, jako prave v tomto filmu a to je co rict, protoze jako skolak jsem mel za sve hrdiny Ramba ci Arnolda ve vsech svych akcnich filmech... ()

Kovaja

Nevim nevim jestli bych vydrzel tak dlouho v sobe držet vztek a spravedlnost jako Erik.Akorat si myslim že si to mel ješte pořadně rozdat s hlavním zmrdem Silverhielmem protože většího ubožáka nebylo.Jinak ale vyborný film při kterém si člověk klade otázky jak to vlastně skončí ()

showxman

Pravděpodobně moje první setkání se švédským filmem a hned takový nášup. Ondskan je o nepřehlédnutelném sociálním problému, který je však často tolerován a přehlížen. Šikana, násílí, ponižování bez zjevného důvodu to vše tu bylo a stále je. Ví to i Erik, který již okusil obě strany a je připraven se k tomuto postavit čelem. Je ale možné vzdorovat systému, který je pevně nastaven a připraven přinutit každého řídit se jeho pravidly? ()

Hanys_

Kvalitně natočené a hlavně výborně zahrané (nejen úžasný Andreas Wilson) švédské drama, ale vzhledem k tomu, že film trůní v top 200, jsem čekal něco víc, než jen hodně dobrý snímek.. 7.5/10 ()

The_Second

Hodně silný film, který mám v paměti i rok potom co jsem ho viděl. Uvěřitelný příběh a natočené s citem. Hlavní hrdina je sympatický a přiměje vás přát mu jeho spravedlivou pomstu... ()

Holina

Prominentní chlapečci se tady pěkně mydlej, jen co je pravda. Největší silou filmu není drsný příběh, ale jeho zpracování. Zatímco v jiných podobných snímcích potřebuje scénář oběť, aby režisér mohl ukázat míru nebezpečí starších ročníků, tady sice cáká krev, ale nikdo v bojích nepadne. Přesto je atmosféra daleko hutnější, než u jiných filmů s touto tématikou. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz