Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Martin_W

Nedá mi to, ale musím film přirovnat k mnohem lepšímu snímku, a to ke Klass. Z toho filmu šel až mráz po zádech jak byl skvěle udělán, Zlo mezi námi je však minimálně poloviční zážitek. Už jenom hlavní postava není tak sympatická jako Kaspar z již zmiňovaného filmu. Film se zdá být zdlouhavý a občas i přímo otravný.. Kdyby měl lepší konec, určitě bych dal čtyři hvězdy. 65% ()

zelvicka.

Příběh. Mrzí mě, že knižní předloha nebyla přeložená do češtiny nebo angličtiny (nebo o tom zatím nevím). Můj nejoblíbenější film. tečka ()

Ollie235

Přiznávám, že mě Ondskan dokázal výborně vtáhnout do děje, ale těžce jsem bojoval s některými (podle mě) nelogickými prvky. Hlavně do teď nechápu, co se tak radikálně změnilo v Erikově hlavě, že se z postoje ,,budu mlátit všechno kolem" dostal k ,,největší katastrofou by bylo vyloučení ze školy". Tak jako tak celý film čekáte na to, kdy mu nervy přetečou, ale i tahle část šla vymyslet lépe. Rozhodně se ale i přes tyto nedostatky jedná o nadprůměrné švédské drama. ()

ProgLaney

Ze severu to zase pořádně zamrazilo a podobně jako Klass je i Ondskan mistrovsky natočený drama o šikaně, násilí a vzdoru ve snaze zachovat si lidskou důstojnost. Velice dobrá podívaná, leckdy trochu předvídatelná, ale to filmu nijak moc neublížilo. ()

Matt Raider

Film, který by měl každý povinně shlédnout. Andreas Wilson exceluje. A opravdu z toho jde cítit evropská ruka. “Svět není zlý, to jen lidé v něm.” - (80%) ()

Santino7

To najlepšie, čo som zo severskej tvorby mal v posledných rokoch možnosť vidieť. Vlastne kľudne môžem konštatovať, že sa to radí aj k mojim top filmovým zážitkom vôbec, a to bez akejkoľvek nadsázky. Tak emočne silná záležitosť, že by sa za ňu pravdepodobne nehanbili ani páni z Hollywoodu :-) Za pochvalu stojí taktiež vynikajúca kamera, po vizuálnej stránke to absolútne v ničom nezaostáva a nijak nedáva najavo pomerne oklieštený rozpočet (v prepočte na doláre cca 3 mil), s ktorým Mikael Håfström dokázal skutočne až prekvapivo veľa. Okrem iného sa mohol oprieť aj o výnimočné herecké výkony, Andreas Wilson sa ukázal rozhodne ako správna voľba a to pritom šlo o absolútne neznámeho herca. Ako tu už niekto písal, s hlavnou postavou Erikom priam na vlastnej koži cítite všetky tie údery, ktoré obdrží. A to už asi svedčí o kvalitnej práci, nečudo že film vo Švédsku zaznamenal taký veľký úspech... Dobre, superlatívov by už asi aj stačilo, napísal som ich až-až, na záver už snáď len toľko, že film vrelo odporúčam. 5/5 ()

Klajnik

Je to funkční film, protože příběh je vystavěn tak, aby divák s protagonistou sympatizoval, soucítil, fandil mu, litoval ho i obdivoval. Na druhou stranu je to docela typické. Znevýhodněný jedinec se staví na odpor surové většině, kterou chrání zle nastavený systém. Tyto příběhy má rád. Dokáží být silné. Zlo Mezi Námi je nepochybně mravní film. Člověk, který je vnímavý ku nespravedlnosti bude občas cítit horko. Dramaticky to funguje, ale silnější zážitek by byl, kdyby se šlo více do hloubky i do šířky. Klidně by to mohlo mít o 30 minut více. Jistě tu byl prostor a potenciál pro hlubší vykreslení psychologie (Ambivalentní vztah k matce: zprvu zlost, protože synovo bití jen přihlíží a následní smíření, odpuštění a pochopení, protože nést si v sobě zahořklost nepřináší nic dobrého. Přátelství se spolubydlícím: Učení se jeden od druhého. Morální dilemata. Osamělost...) Takto by myšlenka příběhu (překonání zla) silněji rezonovala. Film by se však možná stal pro některé tupější příliš náročným (jak už to bývá) a kladl by i větší nároky na tvůrce. Taky bych ocenil větší důraz na estetiku. Filmová řeč ničím nepřekvapí ani nenadchne. Pro mě je obsah superiorní, ale chci, aby mě bavila i formální stránka. Krom toho však slouží i k vykreslení obsahu, a tak mu může jak pomoci (když je precizní), tak i uškodit (pokud je špatná). Já se u tohoto švédského filmu po celou dobu bavil i byl jsem zainteresován. Takže je to minimálně dobrý film. Přesto musím vyjádřit trochu rozmrzelosti nad tím, že je vše podřízeno jisté srozumitelnosti a jednoduchosti. Obsah je naštěstí dost dobrý na to, aby děj nešlo označit za příliš povrchní - to by bylo příliš přísné vzhledem k tomu, jaká je většina jiných filmů, ale potenciál jít do hloubky byl zajisté větší. ()

Emo-haunter

Silný snímek. Dvě třetiny velmi povedené, poté se ovšem režisér dostal do patové situace. Záměrně nechal nasraného diváka ochudit se o pomstu v podobě syrové odplaty - což mnohé esteticky neuspokojilo, a kdyby naopak tu syrovou odplatu mít ve scénaři, tak by částečně zdesintelektualizoval celkovou hodnotu snímku a motivy protagonisty. I tak ale velmi dobrý film, který si 4/5 určitě zaslouží! ()

bidja

Nemohu si pomoci, ale severská poetika je balzámem na hollywoodské bajky. Děj je snad ze soucitu zasazen do 50.let jako by se to nedělo i dnes, vždy't bohužel takové jsou zákony kolektivu, takové jsou povahy lidské. Vše je vyobrazeno velmi reálně. ()

poet

Pomerne drsne natočený snímok (miestamy my to pripomenilo Fight club :)) o vzbure jedného študenta proti šikane na prestížnej švedskej škole. Fakt som Erikovi fandil takže má odo mňa plný počet. ()

masiko

Nejprve jsem dal 4*, ale časem se ve mě film jaksi uležel a nakonec zbyla jen ta nejsilnější vzpomínka: ZLO. To zde bylo zobrazené vážně výstižně. ()

El Loco

Veľmi sympatická švédska dráma od Mikaela Håfstrøma, ktorej názov (ZLO) je možno až príliš drsný. Učí nás o priateľstve, hrdinstve, nezlomnej vôli a hrdom postavení sa zoči-voči všetkým neprávostiam, ako aj svojej nemesis. Jedným dychom zároveň poukazuje aj na nesprávne vedenú výchovu v niektorých neúplných rodinách, kde otca zastupuje nenávidený otčim. Trošku tento severský filmík pôsobí nedotiahnuto, avšak ako vstupenka režiséra do veľkého filmárskeho sveta to stačí... ()

chalp

Ničím výnimočný college film, ktorý ničím nevybočuje z bežnej TV produkcie, z rovnakého prostredia skôr odporúčam Dead Poets Society. ()

Jendus

"Za půl hodiny budeš v nemocnici. Nebudeš moct vidět, budeš mít rozdrcený nos a zlámaný ruce. Neodvážíš se to nikdy nikomu říct. Budeš tvrdit, že jsi spadl ze schodů. Kdybys do toho zapletl policii, zjistili by, co jsi nám prováděl. Tohle bude pekelně bolet. Budeš křičet, dokud neztratíš vědomí. Přísahám, že to opravdu udělám. Lidé jako ty se musí prostě zničit.... Tohle je naposledy a pak už nikdy." ()

M.E.K.Y

Tak tenhle film mě fakt dostal. Nevím čím mi je takhle blízký, ale strašně se mi líbil. Sem rád, že jsem k tomuto filmu našel cestu, protože jich je spousta s takovýmto názvem nebo podobným. Ale tenhle je jeden z nejlepších :-) Nebudu tady psát o čem Evil je, to si každý přečte, snad jen orientačně. Napínavé švédské drama o mladém chlapci (Erik), který přešel na jinou školu, protože je velmi problémový. Ovšem tam je úplně jiný "školní" řád, tj. starší a zkušenější studenti ponižují nováčky, a samozřejmě si došlápnou i na Erika, který se ale rozhodne vzdorovat...Tento snímek byl nominován na nejlepší cizojazyčný film, což dokazuje, že i švédové umí točit kvalitní a napínavé dramata. Děj běžel velmi svižně, jsem se ani nenadál a už byl konec. A to byl rozsah filmu téměř dvě hodiny. Pro mě neznámý herec Andreas Wilson do role perfektně zapadl. Taky mě zaujala herečka Linda Zilliacus (Marja), kterou jsem už někde viděl, byla fakt překrásná...Jen je škoda, že už se na konci nijak nesetkali. Co říct závěrem, je to oddechovka, která vás ale dostane! Na tenhle film nezapomenu... ()

Salmayo

Hlavní hrdina je problematický mladík, který dostal poslední šanci úspěšně dostudovat. Dostává se na prestižní školu, kde ovšem musí čelit tyranii starších spolužáků. Aby školu dokončil a nezklamal tak svoji matku, neřeší nastávající problémy pěstmi, ale ... "Existuje mnoho způsobů jak udělat ze zivota lidem peklo" ()

Pawlisman

Film a děj skutečně strhující. Už podle mého je menší síla jeho sdělení a také trošku přílišná předvídavost průběhu. I přesto hodnotím absolutně kladně a potvrzuji shlédnutí jedním dechem. 9/10 ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz