V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

Potjoc

Na tom filmu se mi vůbec nelíbil ten obraz, zvuk a styl hudby, málem jsem si to spletl se zahraničním filmem. V posledním desetiletí se ty české filmy zdají zpracováním takové více nové americké, i kdyby ten námět byl typicky český. I v českých filmech z devadesátých let měly svůj český styl, i když hodně odkazovaly na americké prvky (Byl jednou jeden polda, Z kamarádem do deště 2). I v německých filmech mají pořád svůj styl filmu, a to přitom tam mají amerických filmů mnohem víc a už hodně dlouho. ()

OŠmíd

Dvě hvězdičky za Písek a svěží vizuální stránku. Jinak by to byl odpad - viz můj příspěvek v diskuzi k filmu. ()

benedikt28

Neskutečná pohoda a zábava! Chce se jen se začátkem chytit a člověk profrčí celým filmem jak po másle. Kdo se chce pobavit a pustí na sebe atmosféru filmu, pobaví se zaručeně skvěle. Vše je neskutečně ulítlé, Lucka je skvělá komička a Karel Roden ve své zřejmě první veskrze komediální roli neodolatelný. Samostatnou kapitolou jsou Fanánkovy texty písniček, které jsou tak skvěle blbé (evidetně záměrně), že si snad koupím OST :-) ()

Foxtus

Velmi příjemný film plný barev, optimismu, melodických a vtíravých písniček, skvělých a nezapomenutelných hereckých výkonů, vtipných hlášek a hlavně 103 minut nehynoucí zábavy pro děti i dospělé - to vše je V peřině. Je jisté, že samozvaným kritikům, hodnotícím kladně většinou pouze rádoby umělecké filmy pro intelektuály, se tento film líbit nebude. Průměrnému divákovi se však naskytne milý příběh a komedie při které se otřásá kinosál. Doporučuji. ()

LentilleLily

Co tady všichni blázníte? Děj možná není tak spořádáný, ale je to krásná pohádka s ještě lepšími písničkami! Bolek Polívka byl nepřekonatelně komickej stejně tak jako baletní choreografie Jiřího Mádla. Ty dvě malý děti to zahrály úžasně a hlas Lucie Bílé to tam vše rozjasnil... mě se to prostě líbilo. ()

Evziiik

Už jsem se naučila, že nemám dát na komentáře a hodnocení a filmy si mám raději posoudit sama. A jako vždy, ani dnes nesouhlasím s hodnocením a komentáři ostatních :). Je pravda, že některé rýmy a texty písniček jsou jemně kýčovité a vynucené a příběh není nijak silný. Ale podle mě tento muzikál není určený nikomu jinému, než dětem, tedy alespoň v to doufám :)! A děti nepotřebují propracovanost, ale písničky a fantazii. Hodně fantazie. A ta je v tomto muzikálu úžasná. Takže pokud máte malé děti, rozhodně nehleďte na komentáře a hodnocení. Já osobně pohádky miluju, zvlášť ty české a na tuhle pohádku, plnou písniček, si opravdu "očima nenáročného diváka" nemůžu stěžovat. A zpracování 3D je podle mě uplně zbytečné, přestože jsem ho neviděla a nemůžu posuzovat, nemyslím si, že by ho pohádka potřebovala. Můj závěr tedy je: Dětem určitě doporučuju a nechávám v rámci žánru a cílové skupiny 4* ()

Aknelka

Chápu pana Brabce a pro toho je i jedna z mých hvězd - chtěl si vyzkoušet 3D a vážně se mu povedlo. Krajina v peřinách mi připomíná tu "za zrcadlem" a je vážně snová. Druhá hvězda je za obsazení - někteří herci nebo zpěváci mě ve své neobvyklé roli překvapili - např.K.Roden (ale tomu se po všech těch depresivních rolích nedivím, že se chtěl odreagovat v něčem trochu jiném). Už podle plakátu a upoutávek se dalo předpokládat, jaká to bude "kvalita". Doporučila bych to spíš rodičům s dětmi, ale nijak mě to neuráželo. ()

Dodge-I

Dve * je malo, tri je moc - jen ten napad se sny, kamera a efekty potesi a sem tam nejaky vtipek, ale jinak je ta prvoplanovitost do oci bijici (deti nejsou blbe), hrome, tak zmateny scenar jsem uz dlouho nevidel... ()

BStone

Pohádkový muzikál o čištění peří a zlých snech. Tedy, především o zlých snech. Protože takovou noční můru jako při sledování tohodle jsem neměl opravdu dlouho. Film pro dementní část populace a děti školou nepovinné, které z toho nemají rozum. Absolutně nic vtipného, nic zajímavého, křeč obrovských rozměrů, záměrně zabalená do 3D, které má zamaskovat že vevnitř není nic. Promiňte, NIC! Tento materiál natočený kamerou Pana Brabce, totiž nemá naprosto žádný pochopitelný, nebo jakkoli uchopitelný děj. Snůška stupidních scének, prokládaná tu a tam dobrými písněmi. Pan režisér by měl raději dělat výborného kameramana výborným režisérům, takhle to nefunguje. Musím použít jediné slovo, které mi bliká před očima : SRAČKA! Jednu hvězdu dávám pouze za několik dobrých písní a k nim dobře sestříhaným videoklipům. Jinak prvotřídní odpad! 5% ()

oli1va

Největší problém je asi ve snaze přivést do českého filmu 3D bez odpovídajícího kapitálu. I před deseti roky by digitální animace vypadala zastarale a v tomto filmu je víceméně samoúčelná. Dětští herci kolikrát strčí do kapsy již ostřílené dospěláky, kteří stejně nikdy neuměli hrát. Muzikály jsou fajn, i když ostatní děj stojí za prd, ale písničky zpravidla děj doplňují. Tady to nečekejte. Je to zkrátka pro nejmenší, šíleně barevné... ()

PreLa

A je to pěkné... nenáročné, oddechové, příjemné písničky a opět úžasný Roden a výkon Lucky Bílé předčil i zkušenější herečky. Docela se mi i líbilo, že se ve filmu objevilo mnoho známých herců a neherců a to pouze v kratičkém výstupu. Za mě 3* ()

Vevy

A jděte všichni do háje s chytrejma řečma pseudokritiků. Mě se to líbilo moc, oddechovka, která mi vlila do žil nějaký zvláštní šťastný hormon. Je to příjemný pokoukáníčko, krásně to vypadá, je to vtipný, milý ... a tak vůbec :-) ()

luful

krásné, milé a plné nádherných písniček. Velmi dobrá volba herců. Plné moc hezkých dívek. Velmi dobrá volba města. Překrásný Písek ()

angelop

Po dějové i hudební stránce mě tento film poněkud zklamal. Ale ať se nám to líbí a nebo ne tak po stránce scény, výpravy a vizuálních efektů posunul tento film hranice české kinematografie o krok kupředu. ()

vybka

Obdivuhodné herecké výkony hlavných detských postáv, dievčatko je neskutočne zlaté, obaja hrajú prirodzene. Infantilné texty pesničiek, ako keby vo všetkých bol jeden a ten istý hudobný motív. Tanečné choreografie jeden veľký des. Oceňujem však kostýmy, dekorácie a kulisy - tie navodili správnu atmosféru filmu. Bez tých pesničiek to mohla byť celkom príjemná rozprávka. Neverím, že tento film zaujal detského diváka. Pravdupovediec, keby tam nehrala Lucie Bila, tak si tú rozprávku ani nepozriem, pre mňa bola jediným dôvodom, prečo som to vydržala pozerať až do konca . Prebila svojim neskutočným hlasom primitívne texty pesničiek. No a ešte musím konštatovať, že prvýkrát som Bolkovi Polívkovi rozumela každé jedno slovo :-) ()

Lulusator

Hm, docela mě překvapilo, kolik má tenhle film odpadů. Tak určitě to není žádný vrchol... ani střed naší kinematografie, ale zase mylsím, že jako odreagování poslouží dobře. Film hodně drží písničky, některé jsou i celekm pěkné... ale ty rapující děcka si mohli odpustit, nu. A když se tady zminujete o textech a ději, mně přišel sice trochu zmatený a uhozený, ale jinak celkem milý, nad kterým se dokážete pousmát. No a v některých momentech mi přišla výtvarná stránka, jako snaha o napodobění filmů Tima Burtona... ale na to radši ani nemylsím :D ()

Lazy87

Obrovský kýč. Písničky povětšinou strašné, herecké výkony hrozné. No šílenej film. Ale mi to kupodivu vůbec nevadilo, já si lehl do peřiny, otevřel si lahváče a byl jsem spokojený jak malý ditě. I takové filmy jsou třeba a možná to vlastně i tak strašné nebylo. ()

Hell13

opravdu na mě tahle pohádka nepůsobila jako úplný propadák, uznávám, že texty písniček nebyly úplně duchaplné a že dějová linie stála taky za prd, ale proč ne? Každý film nemusí být ťip ťop a dávat smysl a nemusí se líbit každému. Po grafické stránce jsem byla příjemně překvapená a líbilo se mi to. Přiznávám, že to je asi důvod, proč dávám 3 hvězdičky, ale navzdory tomu, že jsem se koukla na hodnocení tady ještě před filmem, na mě tahle recese udělala dojem:) ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková