V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

musicalfan

Přesně mezi 2 až 3. Ve 2D je to totiž jen trochu velkolepější televizní pohádka (3D bohužel fyziologicky nevidím), nasvědčuje tomu naprosto vše, od scénáře, kde je pár značně nelogických skoků v ději, i přílišná "figurkovitost" postav, kde vám pravidla světa a dramaturgické krpy scénárista vysvětlí až poté, co v sále mezi zuby držíte slovíčko "COŽE", o snímání choreografických čísel také nemá cenu hovořit, o textech písní také ne... Hudba René Rypara je ale příjemná a vlastně i ty zákonitosti televizní pohádky to splňovalo, takže mi "Peřina" ve výsledku přišla docela milá, byť jsem čekal mnohem více. Edit: Původní tři hvězdičky upřesňuji na přesnější dvě, s tím, že je to víc fér, žánr mám ale rád pořád. :-) ()

pierre9

Ak by som tento film hodnotil ako muzikál, hodnotenie by bolo ešte nižšie. Ak to však pojmem ako muzikálovú rozprávku pre deti, na tie 2* sa to ešte ako-tak vyškriabe. Určite kvitujem snahu o prvý český 3D film a celkom chápem, že sa rozhodli pre takýto typ filmu, kde vizuálna stránka (nech už je akokoľvek gýčová, ale v rozprávke to ešte viem rozchodiť) je pre deti najdôležitejšia. Nebudeme si predsa klamať, že by šlo o film s kvalitným scenárom, či zaujímavými dialógmi. Čo je však ešte horšie, vzhľadom k tomu, že má ísť o muzikál sú aj pesničky pomerne slabé. ()

astarik

No čekal jsem to asi horší :-) Pravda, v letním kině je všechno růžovější, nicméně když to vezmu kolem a kolem tak dívat se na to dalo. Rozhodně je škoda, že film je hudební, protože kromě Lucky tam nikdo zpívat neuměl, jela se dokola stále jen jedna písnička s pozměněným textem a choreografie byla k pláči. Mile překvapila peřinová animace, celkem i herci a neherci a za hlavní výhodu považuji, že film není možné zparodovat. Ač na hranici kýče, dvakrát jsem se zplna hrdla zasmál a párkrát poklepal na čelíčko, takže plus mínus 35 % ()

MorraEddie odpad!

Tak tohle je vážně síla. Tak strašně nudný film,který postrádá sebemenší smysl jsem dlouho neviděl. Hrozně zahrané,hrozné písničky......prostě všechno špatně.Tomuto filmu se raději vyhýbat obloukem. ()

petrskuta

Já si nemůžu pomoct , ale mě se to moc líbilo a to nemluvim o dětech , kteří byli na prosto nadšeni. Super uklidňující film se spoustou skvělých písniček. Vůbec tady to hodnocení nechápu , skoro samej odpad. Vždyť to musím hodnotit jako dětský zpívaný film a jako takový je za poslední dobu nejlepší! ()

rigby odpad!

Vizuální ztvárnění dopadlo na výbornou, pokud se tak dá mluvit o dokonalé barevnosti, ale o ostatních složkách filmu snad nemá smysl cokoli psát. Prázdnota nejpodřadnějšího televizního zábavného pořadu podkreslená nicneříkající nudnou hudbou a tupými říkankami. Nezachraňuje to ani hvězdné herecké obsazení, protože všichni odříkávají v afektu prázdná slova. Rádobyzábavné scénky na sobotní večer, kdy nikdo televizi nevnímá. Pro střízlivé je to opravdu tvrdá zkouška přežití. ()

Legie

Film tak možná dobrý k tomu si u něj zdřímnout.... Upřímně doufám, že scéna kdy Roden mává tibetskou vlajkou z podkroví se mi jen zdála. ()

Bornd odpad!

Nechápu jak tahle s*ačka může mít 38%. Já osobně bych tipoval tak 12%. Určitě jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Dál už nemá smysl film rozebírat. Snad jen že pán Brabec mi ukradl 103 minut života. ()

Pidibull odpad!

Tak tohle je ovšem trapárna všech trapáren. Pustil jsme si to v domnění, že to bude česká "jakoby" pohádka se zpěvem, i to se dá občas přežít. V trailerech to ještě vypadalo ke shlédnutí. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina, ale viděl jen na DVD. Brabec mi přijde, že si točí filmy jen sám pro sebe. A to našroubování rodinky Bílých do filmu, na mě až moc... Takže pro mě jednoznačně ODPAD !!! ()

JackieBliz

Dvě hvězdičky jen proto, že jsem na filmu byla s nejlepší kamarádkou a díky svým i jejím komentářům k absolutně nepovedenému filmu jsme se nasmáli. Písničky se poslouchat dají, co by ne, ale film, který postrádá absolutní příběh, nějaký herecký talent - to se vážně nedá. Občas potřebuji mít puštěný nějaký film, abych lépe usnula - V peřině se na to hodí. Uspávají mě jednak písničky a jednak samotný děj filmu. A usínám s vědomím, že nepřijdu o nic důležitého. A syn Lucie Bílé by tam být vůbec nemusel (jako polovina scén, když si to tak přemítám). Ale děti to zabaví, co by ne. Prostě za dvě*. ()

Bugiii

Právě jsem se probudila se zlého snu. Nudný děj, nic neříkající písně a občas trapné vtípky. Nechápu, proč tolik skvělých herců se upsalo k takové blbině. Jednu hvězdičku dávám za výkony malých herců, obe děti se mi moc líbily. ()

denyny

Tenhle film jsem si pustila s docela velkým očekáváním, vzhledem k tomu, co za herce se na něm podílelo. Kdybych si přečetla recenze zde, mohla jsem si ušetřit 103 minut nudy a kroutění hlavou nad trapnostmi ve filmu se vyskytujícími. Také bych nemusela být zklamána nad tím, že autorem těch infantilních textů byl Fanánek. Ano, nejsem již dítě, ale dobrou pohádku ocenit umím. Bohužel se jich v poslední době točí pomálu. Zajímalo by mě, co vedlo Rodena, Balzerovou a další tuhle práci vzít. Jediná hvězda za Ninu Divíškovou. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková