Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

AndysekAndys

Upíři, vlkodlaci, Frankensteinové a ostatní nadpřirozená verbeš, to je prostě moje. A Královna prokletých jako pokračování nepřekonatelného Interview s upírem jsem prostě musela vidět. Jenže ouha, Stuart Townsand jako Lestat mi prostě neseděl a Aaliyah jak se tam pořád kroutila, to mému oku také moc nelahodilo. Normálně bych dala 2* ale prostě Korni a Static-X přidali na mém hodnocení další 1*. ()

PenelopaW

Svého času jsem se zamilovala do Interview s upírem a hlavně samozřejmě do Lestata v podání Toma Cruise. Z Upířích kronik Anne Rice vyšly u nás česky tehdá jen dva díly, takže jediná možnost, jak se dozvědět víc, byla Královna prokletých. Internet byl v plenkách a když už konečně ČT2 v pozdních nočních hodinách film promítala, bylo to s titulky a já plakala, že nemám volnou VHS kazetu. Viděla jsem tehdy jen úryvky a přišlo mi to divné, šmrncnuté nějakým indickým vizuálem, vadil mi Stuart Townsend i myšlenka, že by Lestat / Cruise skončil jako rocková hvězda, zkrátka jsem se na to tehdy nepodívala. Nyní jsem po letech znovu přečetla i shlédla Interview a pustila se do čtení Prince Lestata, abych překvapivě zjistila, že ač to s mojí někdejší romantickou představou o hrdinovi nemá nic společného, čte se to dobře a - i když je děj už hodně "sci-fi" - líbí se mi to. Ač z knih Anne Rice vyšlo ještě několik dalších, kompletní čtivo a doplnění mezer stále nehrozí, a tak jsem si pustila Queen od the Damned, abych se trochu dostala do obrazu, neb Princ Lestat dějově navazuje. Další překvapení, zjistila jsem, že Townsend mi vůbec nevadí, ba dokonce mi v roli sedí. Ostatní upíři jsou ovšem, když už ne úsměvní, tak hodně divní, kombinace očních stínů a drsňáckého vzezření, které je mělo odlišit od smrtelníků, na mne nezapůsobily. Samotná Akasha působí lehce bezzubě, i když s jejím vlnícím se příchodem na scénu film dostává hororové prvky. Závěr je takový... utnutý. Myslím, že kdo nezná Upíří kroniky a nemá povědomí o jednotlivých aktérech snímku, ten to bude považovat za šílenou zplácaninu, protože příběh sám o sobě ten film moc neutáhne a jenom hudba nestačí. Kdo zná Anne Rice, ten se na to ze zájmu podívá jako na adaptaci, která se od předlohy lehce odlišuje, ale českým fanouškům nabízí alespoň něco. úplné zklamání to nebylo, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Možná dobře, že jsem to viděla až s odstupem nějakých 20 let, kdy už o ději knih a postavách něco vím, protože v době opojení z Interview bych tu VHS zřejmě nakonec obřadně spálila, abych si nekazila dojmy. ()

jjituska

Ale jo, přiznám se - i když to není film nic moc, líbil se mi. Podle mě má celkem tu správnou atmosféru. A hvězdička za píseň Forsaken:) ()

mansonn

Musím priznať že tento film si ma podmanil a uchvátil. Rozpočet 35M Dolárov. Starý motív o upíroch bol prevedený do jedinečnej podoby,žiadne vraždenie upírov s drevečkami ,či naháňanie s krížmi alebo ťahanie na slnko...nový prístup + hudba, moje malé metalové srdce jasalo keď zistilo , že Lestat celú dobu spieva s nápadne podobným štýlom a hlasom ako spevák z kapely KORN.Hlavný hrdina upír Lestat, ktorý nechce už žiť v ústraní ľudí a skrývať sa ,prebudí svojou hudbou kráľovnu upírov Akashu , ktorú stvárnila presvedčivo speváčka Aaliyah. Zápletka je na svete: Lestat ukazuje ľuďom v skladbách tajomstvá upírov, čo sa samozrejme ostatným upírom veľmi nepáči a rozhodnú sa ho zlikvidovať.Moje hodnotenie 5 hviezd za prevedenie,hudbu a nápad ktory je zatiaľ jedinečný. ()

Lea.inJuly

Lestat v podání Stuarta Townsenda je příjemné pokoukání, ale jinak je to celkem zbytečný film. Nicméně hodně tomu dává ta hudba, která to vyzvihuje pro mě na drobátko lepší průměr. ()

Naranyan

Jednu hvězičku za některé efekty a Cladiu Black, i když ta se tam moc neohřála... Tedaa.. Vlastně se ohřála až moc :). Mě to přišlo jako ulemcaná (ukecaná) nuda o amatérských koncertech. Lestat jako by Keirě Knightly z oka vypadl a to je teda dost uhozený. Uhhh.. Zlatý Underworld. ()

Jeer odpad!

Tak tohle bylo opravdu zlé. Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděla. Je to jako fantazie třináctileté puberťačky fascinované rockovými hvězdami, punk/emo/gothic oblečením a pohádkami o upírech, kteří zcela postrádají vše tajemné, temné a mystické. Místo zhýralého aristokrata Lestata je tu fešný namalovaný hošík, který který se snaží tvářit jako ďábelsky ve snaze upíra alespoň trochu připomínat. Děj je opravdu pitomoučký, pochopitelně doplněný o obligátní love story. Po skončení tohoto filmu jsem si pro srovnání pustila Interview s upírem. Rozdíl je opravdu propastný. ()

KOMTESA

Jedna hvězda za snahu a druhá za dobrou hudbu. Ač mám ráda filmy s upíry, vlkodlaky, zoombie atd... tenhle se teda moc nepovedl. ()

le poulet

Nejspíš byla chyba dívat se napřed na Interview a potom na Královnu, protože mě čekala pořádně studená sprcha. Když srovnám Toma Cruise a jeho roztomilého (jak už jsem říkala) blonďáčka v modrým sametovým kabátě s Towsendovou dost nepovedenou parodií na Erica Dravena, musím si prostě vybrat Cruise, i když ho nemám ráda (jak už jsem taky říkala). Tak sakra, buď jsem renesnční upír nebo rocková hvězda, ale upír-rocková hvězda, to fakt nepůjde. Už mě s tím ten Hollywood začíná dost sr..pardon - štvát. Já netvrdím, že Towsend neumí hrát, zahraný by to bylo dobře, kdyby to byl normání rocker s gotickou image a ne UPÍR, proboha.Proti hudebn nadanejm zombíkům nic nemám, proti rocku taky ne, ale toto...je to do nebe volající, ba přímo řvoucí sprostota!!! Dvě za hudbu, ta byla dobrá. ()

antragus

K hodnocení předesílám, že nejsem nadržená třináctka, která toto léto straaaaaašně hoooodně moc ulítává na upírech a šííííleně žere bledej ksicht Lestata. Akorát se na filmy o upírech dívám asi poněkud staromilsky a trochu jinak než většina zúčastněných. Je neoddiskutovatené, že i u mě hodně filmu porspěla hudba a prostředí hudební scény. I když tyhle modernější odnože metalu a rocku tolik nežeru, soundtrack se povedl a k tomuto upírskému filmu, při jehož psaní tvůrcům víc než můzy evidentně diktovala aktuální móda, sedí jako prdel na hrnec. Co se týče atmosféry, už jsem viděl i přesvědčivější goth, ale dejme tomu, že jako bizardní zjevy se mi to líbilo. A příběh? No předlohu jsem nečetl, takže nevím jak moc ji zprznili, na druhou stranu je to prostě evidentně mířené někam úplně jinam než byly fláky typu Interview. Než nějaký přemýšlivý atmosférický upírský horor je to zaměřené především na prvoplánovou zábavu pro výše zmíněné třináctky, tedy přesně na to, z čeho vychází momentální hypermoderní upírská vlna, která je prakticky na každém hororovém rohu. A proč tedy, když jsem údajně staromilec, tomu dávám téměř plnou palbu? No především proto, že: 1) příběh rozhodně nebyl na usnutí, naopak to k něčemu vedlo, což se nedá říci o některých aktuálních upírských počinech. 2) upíři tu mají víceméně zachovány své tradiční schopnosti a žádné extra cipárny navíc. Sice se nepromněňují v netopýry a mlhu, na druhou stranu se nepromněňují třeba ani v chleba s máslem, což je u aktuálních upírský počinů už jen otázka času, zdá se mi. Pouze sajou, lítaj a mají kopřivku ze světla. 3) herci nejsou úplně marní jako v jiných nejmenovaných perlách a co se týče prostředí, každý nemůže bydlet na Poenari, že? Takže sečteno a podtrženo, nečekejme další z nekonečných variací na Drákulu, jak říkám tenhle film svým vznikem předznamenával současnou šílenou vlnu moderních mladých zamilovaných upírů. A protože zaměřením, vizualitou, příběhem i vyzněním patří právě k téhle upírské vlně, musím konstatovat, že je to jedna z nejlepších variací, jakou jsem v tomhle ranku (myšleno v tom moderním) zatím viděl. Domluvil jsem, howgh... PS: Ale taky mohli nechat Lestata chcípnout, takhle je to moc klišoidní...;-) ()

zjs

Skvělá hudba, Korni odvedli dobrou práci. Vizuálně taky paráda, gothic style, pak ta překrásná královna, už jen ty její pohyby při chůzi. Rozhodně krásná podívaná i příběh. Vzkaz pro milovníky Drákuly - tento film nebyl točen pro Vás, tady o historickou věrohodnost upířího nesmyslu vůbec nešlo. ()

MARLENE.DAFT

Klasický upíří film s pohledným hlavním hercem, který asi nejvíc zaujme ty -náctileté. Je pravda, že Stuart Townsend je v Královně prokletých celkem kus. Ale to tak všechno. Dialogy chabé a celý film čekáte na nějakou hlubší zápletku, která však ne a ne přijít. Prostředí líbivé, hudba také, ale byla místa, kdy jsem si říkala, že pohled na Stuarta už to nespraví a jdu si asi číst… ()

Terminator666

Já si myslím, že je to takovej nenáročnej film pro každýho. Příběh není špatný, herci také odvádí průměrné výkony. Nevidím důvod dávat méně jak 3 hvězdy. ()

ostroz

Film nic moc, ale alespoň šlo o upíry. Hodnotím třemi hvězdičkami, protože písně Lestata jsou od skupiny Marilyn Manson a mého největšího oblíbence této kapely, Briana Warnera. ()

qwentin

I přesto, že se považuju za celkem velkého fanouška jakýchkoliv filmů s přízvyskem wamp si musím položit otázku PROČ?...a to hned v několika případech. PROČ jsou ty dialogy tak ubohý? PROČ mi každá daná scéna připadá jak týden před výplatou s úplně stejným koncem (výplata sice přijde, ale spíš mě ta cifra na*ere než potěší)? A v neposlední řadě...PROČ někdo takhle degraduje skvělou knižní předlohu??? ()

Sidenius

Linking park, korn, deftones... ma smysl pokracovat? Nehlede na soundtrack a originalni hudbu.. originalni zasazeni vaprirovskych legend do dnešní doby... super zpracovano.. skoda herecky ( v prubehu nataceni zemrela) ()

Cibulka23

Skvelé vybrazenie knižnej verzie od Anne Rice. Upírska tematika patrí medzi moje obľúbené a tento film ma nesklamal. Každý fanúšik Anne Rice, ktorý čo to prečítal určite ocení s akou eleganciou vystupujú postavy v tomto filme a sú v zhode s knihou. Samozrejme sa nedajú obsiahnuť všetky detaily, ako to už býva vo filmoch, ktoré boli spracované podľa knižných predlôh, no tu to bolo pokryté dostatočne. Herci stvárnili úlohy veľmi dobre a vďaka nim som bola vtiahnutá do deja a nechcela som, aby sa film skončil. Veľmi sympatický Stuart Townsend na mňa pôsobil lepšie v role Lestata, než Tom Cruise v rovnakej úlohe vo filme Interview s upírom. Samozrejme jeho postava je v tomto prípade skôr romantickejšia, než desivá, rieši osamelosť vo svojom večnom živote, ako aj svoju samotnú existenciu. Lestat v prevedení Toma Cruisa bol násilný, zaujímalo ho len potešenie zo zabíjania a rozkoš, pričom mu nezáležalo na pohlaví, ako aj jeho narcistické správanie. Je tam samozrejme cítiť aj potrebu mať partnera, ktorý ho bude sprevádzať temnotou. Nemal rešpekt k ľudskému životu a neštítil sa ho niekomu ukradnúť. Naopak Lestat v podaní S.Townsenda túži po smrti, no nájde to, čo si neuvedomoval, že potrebuje a to je láska mladej ženy, ktorá je ochotná mu darovať svoj život. Výborné bolo aj stvárnenie samotnej kráľovnej prekliatych, ktorú stvárnila nebohá speváčka Aaliyah. Snažila sa znovu dobyť svet po boku nového kráľa Lestata, ktorého samozrejme využívala pre svoje osobné ciele a to je pomsta na ľuďoch, ktorí stratili vieru v ňu. Nakoniec sa však opäť potvrdilo, že láska je mocnejšia, než nenávisť a spravodlivosť bude nastolená. Film sprevádza aj úžasná rocková hudba v podaní nebohého Chestera Benningtona, kapely Korn, Disturbed alebo Jaya Gordona, či M.Mansona. Osobne sa mi páčili aj flasbacky hlavného hrdinu, ktorý si spomínal na svoj život v časoch renesancie a porovnáva to s modernou dobou a poukazuje na to, ako sa svet zmenil. Za mňa skvelý film, ktorý neocení každý, no fanúšikovia Anne Rice si prídu na svoje. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)