Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

Nick321

Skrze filmy jako je tento jsem pochopil, že některé filmy mají kouzlo jen dokud nepoznáte něco mnohem lepšího. Kdysi se mi to líbilo, dnes je to pro mne slátanina, v tom smyslu, že upíra Lestata už prostě nebaví staleté prdění si do své kamenné rakve, a tak se rozhodne, že se stane rockovou hvězdou a chce spáchat sebevraždu tím, že vydráždí své soukmenovce prozrazováním upířích tajemství v textech, namísto toho, aby vyhledal nejbližší exorcistickou pobočku Van Helsing s.r.o. . Tím ovšem probudí k životu upírskou Kleopatru, která mu kdysi dala cucnout ze žil jako dík za krátkou improvizaci na housle. A ta se rozhodne arogantního upíra-rockera zvolit za svého krále. Do toho tam neustále oxiduje Jessie z jakéhosi okultně-otravného spolku Talamasca, která se do Lestata úplně zblbla a on jí neustále dává najevo, že mu nestojí ani za to, aby mu doručila pizzu, kdyby nějakou jedl. Souboj na koncertě působí úplně směšně, zlaté Twilight v tomto směru. Jediné, co celý film zachraňuje je dobrá volba hudby a prostředí, ale není to film, který byste chtěli vidět opakovaně. ()

doginko

Stokrát omieľané téma upírov tentokrát v trápnej a nudnej podobe.Neskutočná trápnosť všetkých dialogov ma privádzala do zúfalstva a búchania si hlavy o stol... prečo som si to len pustil,ked mi to v skrini hnilo tak dlho...no,už som na to prišiel prečo tak dlho.Hviezdu za perfektnu hudbu..inak shit ()

JAzzeURo

Jen proto, že mám filmy o upírech rád, dostal tento film 3 hvězdičky. Jinak se to Interview vůbec nevyrovná. Velká škoda. ()

senoritar

Mě se to líbilo. Navíc tento film má pravděpodobně jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Stuart Townsend má neuvěřitelné charisma a je tak sexy. Dobře jsem se pobavila a to bylo přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala, proto tohle hodnocení. ()

CornelieJame

Klasický příběh lidská dívka se zamiluje do upíra a chce zjistit jaké to je být jednou z nich. Příběh Jesse a Lestata mě okouzlil protože mě filmy o upírech strašně fascinují.Jediné co mě mrzelo byli strašně slabé efekty.Hudba byla ale vybraná naprosto skvěle. Film mě zaujal i proto,že spěvacka a herečka Aaliyah při cestě letadlem zemřela a k dokončení filmu ji propůjčil hlas v původním znění jeji bratr.Tento film je věnovaný právě Aaliyah. ()

Keytee

Skvelá hudba aj atmosféra...myslím, že sa tam presne vystihlo to čo upírov robí upírmi. v tej hudbe, správaní, mrazivých reakciách...v tmavých uličkách....to je ono. A nie romantické precukrikované sladiny ako Twilight blee.....toto si zaslúži poklonu. ()

cachanell

Upíří filmy mám ráda. První polovina tohoto se mi líbila, zajímavý hlavní hrdina a zajímavý herec v hlavní roli. Jen škoda nějak moc přehraného a nedořešeného konce. Velká škoda. Ten byl velmi , velmi bídný. Zápas Královny s pěticí upírů byl hubený a hloupý. ()

JARDAHONDA

Film mě nijak nenadchnul, do hororu to má opravdu daleko. Ze slabého scénáře toho moc vykouzlit nejde. Ve filmu se sice objeví pár zajímavých záběrů, jinak celkem nuda. Oceńuji dynamickou hudbu, která to asi vše podržela ** ()

+sfinx+

Hnusná parodie na upíří interview a předchůdce velkolepé upíří ságy :-) ..té podoby si nelze nevšimnout. Hudba ujde, ale pokud budu hledat jiné filmy s podobnou tématikou, tak tento patří mezi nejslabší.. Nebudu srovnávat - jednak protože se to ani nemá a jednak si tohle nezaslouží srovnání třeba s už zmíněným filmem (každý ví kterým..). Ta jedna hvězda je za věnování filmu, takže pouze z úcty, ale beztak musím dodat, že Aaliah se mi jako královna vůbec nelíbila a i svou barvou tam působila jako pěst na oko.. ()

Majka_SVK

Aj napriek pomerne krátkej stopáži som sa nudila takmer celý film. Pekní herci zjavne nie sú to jediné, na čom by mal film stáť. ()

BMAXX

Bohužel velmi tuctová upířina. Ale co... já mám upíry rád a metal ještě radši. Za nápad a výborný soundtrack 4*. ()

Blue.Cat

Královna prokletých je průměrný upírský snímek, ale ráda se k němu vracím, už jen kvůli perfektnímu soundtracku. Základní příběh je jednoduchý: Mladá hezká dívka, která pracuje v jakémsi londýnském tajném ústavu zkoumajícím nadpřirozené jevy, je nespokojená a tak nějak neví, co se svým životem, a pak potká sexy upíra, který je ještě k tomu rocková hvězda... tak trochu klišé, všichni si dokážou domyslet, kam to spěje, ale působivé obrázky a rocková muzika tomu dávají tak nějak kouzlo... Film příjemně uteče a zanechá dobrý pocit. Milovníci upírských filmů (kteří chtějí něco na vyšší úrovni než Twilight) si mohou ještě doplnit svůj rozhled o film Přežijí jen milenci a seriál Moonlight. ()

LarisaDavid

O mnoho horšie ako Interwiew...., ale zároveň je skvelá hudba :) Ja viem, je to totálne béčko a niektoré scény fakt mimo...ale stále sa mi to viac páči ako Twilight (vzťah - chémia, čo v Tw. nie je) - viem...som beznádejná romantička :D ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)