Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

Savo

Slušná upíří vybíjená se sympatickým hlavním hrdinou a mimořádně povedeným soundtrackem, což je taky asi jediné proč se mi snímek libil i přes svoji naivitu. ()

lennyd

Co to bylo? Horor? Nebo komedie? Nebo jen úplně blbej film? Jeden upír (Stuart Townsend) už nechce být upírem, ale rockovou hvězdou. Na ty holky letěj, i když ... nazývat Královnu prokletých holkou ? Zároveň na něj taky letí jiná holka, která zas pro změnu chce být upírkou, protože má tetu upírku. Prostě jeden velkej chaos. Jedna hvězdička za Aaliyah (královnu prokletých), tedy spíše jako uznání (v roce 2001 zemřela při leteckém neštěstí) a druhá hvězdička za metalovou hudbu ve filmu... I když .. já vlastně metal rád nemám... tak nic... ()

swe

Hvězdička za vynikající soundtrack od Jonathana Davise (KoRn), druhá za pár koukatelných scén veskrze v první půli filmu. ()

Tereza666

Mám ho ráda, jé ta moc ráda. Na tenhle film mám ty nejkrásnější vzpomínky spojené s tou nejúžasnější ženskou -Maminkou :)) Když venku prší, jdou na vás chmury, nálada se houpe na bodu mrazu, stačí jen vyndat z přihrádky Queen of the Damned a hned je nám hej ! .. (Můžu s klidem mluvit i za mamku) Tenhle film prostě milujeme! Úžasná hudba, úžasný Stuart. Uááá Upíííři. :) . ()

Gurtha

Předlohu neznám, diskontuitu neřeším, technické nedokonalosti zas patří ke kouzlu "béček". Mám za to, že čím míň člověk čeká tím víc dostane - já nečekala nic a byla z toho láska na první pohled. Upíři jsou teď "in", mnohá "áčka" z nich ale dělají kostěné chlapíky, to mi je Towsendův Lestat milejší. Další body jsou za Maria, Vincent Perez je prostě správně "divnej". ()

klima777

Upír jako rocková hvězda? Inu, proč ne? Navíc, když většinu hudby složil Jonathan Davis (ve filmu funguje náramně, samostatně již o poznání hůře). Příběh ubohoučký, bezzubý, ale celkem "skousnutelný". 2,22* ()

blackJag

Proti Lestatovi Toma Cruise z vynikajícího INTERVIEW S UPÍREM (také z pera Anne Riceové) nemá ten Townsendův sebemenší šanci a v podstatě lze platnost tohoto tvrzení vztáhnout na celý film. Námět přitom není zlý, celá ta MTV, gay-like emo stylizace mi k němu ale vůbec nesedla - všechno zde vypadá strojeně a jako pouhá hra na gotiku. V rámci obsazení je také dost mimo mísu Vincent Perez, ale ten, pokud si dobře vzpomínám, nebyl přínosem pro žádný film, ve které se objevil. Ve výsledku nehodnotím ještě úplně špatně, protože jednak jsem se u filmu nenudil a potom hudbu (a samotný zpěv) upíra Lestata a jeho kapely pořídil a spolu zkomponoval Jonathan Davis, lídr mých oblíbenců, amerických KORN (ve snímku si navíc střihne cameo překupníka s lístky). II Scénář: Scott Abbott, Michael Petroni (adaptace stejnojmenného románu americké spisovatelky Anne Riceové). Hudba: Jonathan Davis, Richard Gibbs. 60% ()

MiaMoonlight

Kombinace upírů a metalu je něco pro mě a kdo to má stejně, ten si film určitě užije. Nedávám plný počet, protože uznávám, že jsou o dost lepší filmy, které si to zalouží víc, ale i přes to s eenbojím zařadit tenhle film do svých oblíbených. ()

Smileface

No myslím že tenhle filmek se dá doporučit akorát tak příznivcům tvrdšího rocku.I když ten závěr byl opravdu hustej. ()

sedm.1

Kdyby v tom nehrál (v této roli) velmi dobrý Stuart Townsend(jeden z nejlépe zahraných upírů,co jsem viděl!),dal bych ještě mnohem míň *.Film,jako celek,totiž nestojí vůbec za nic.Jako upírský film totální provar,ikdyž musím připustit,že nápad nebyl zas tak špatný,jen byl podle mne špatně ...velmi špatně....zrealizovaný.Ale hudba opravdu docela ujde! ()

misstake

Spojení Buffy přemožitelky upírů a Interview s upírem dopadlo mnohem lépe než by člověk očekával a naplnilo vše, co by odpočinkový béčkový upírský horor napňovat měl. ()

Jane18CZ

Kdybych dala 4* byla bych neobjektivní, jelikož jsem ten film dlouho neviděla xD takže zatim průměr, až si oživým paměť, třeba to změním xD ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)