Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

SOLOM.

Další z řady 'EMO' horůrků, které mají diváka spíše rozplakat štěstím, než ho vyděsit. Co se týká děje (myšlenky) tak ta není špatná, ale realizace otřesná. Neobměkčí ani účast Aaliyah, která už to má bohužel za sebou. Její výkon byl stejně průměrný, jako u většiny jejich kolegů. Asi nejlepší na celém filmu je hudba. Ta se jim opravdu povedla. ()

Mikah

Jeden z mých osudových filmů. Vlastně definuje mé rané dospívání. Od té doby se toho mnoho změnilo, ale Queen of the Damned vždy ve mně vždy probudí nostalgii a připomene mi, kdo jsem a kdo jsem bývala. Tento film výrazně ovlivnil to, jakým směrem jsem ve světě filmu začala ubírat a bez něj bych jeho kouzlu možná nikdy nepropadla. Kdyby se mé první setkání s ním uskutečnilo v posledních letech, těžko uvěřím, že bych bych si jej tolik zamilovala. Není totiž dokonalý, vlastně už mě ani nebaví se na něj dívat a obzvláště poté, co jsem si přečetla výborné knižní předlohy od Anne Rice, vidím, co z filmu mohlo vzniknout, neboť si jen v podstatě vypůjčili jména a nedivím se, že samotná Anne Rice toto zpracování ráda nemá. Nic z toho však nemůže ohrozit to, co pro mě Queen of the Damned znamená. ()

matestlust

Tedy,je fakt,že jsem od tohoto filmu čekal úplně něco jiného,ale rozhodně ho tím nechci zatracovat.Jedná se o velmi netradiční upířinu,ve které chce mladý upír pomocí hudby všem lidem říct pravdu o vampirismu...Moc se mi ve snímku líbil zpěv Johnatana Davise z kapely Korn,který nazpíval hlavního hrdinu.Samozřejmě se zde najdou slabé chvíle,které vás někdy nudí k smrti,ale na druhou stranu jsou zde takové,které vás nadchnou.A jako fanoušek kapely Korn a vokálu Johnatana Davise prostě nemůžu hodnotit moc záporně.Takže dám průměr... ()

MonaSax

Tenhle zajímavý kousek jsem viděla, už hodně dávno v televizi a strašně mně to uchvátilo a od tý doby, jsem se na to koukala nejmíň 10x, je to taková moje úchylka stejně jako Underworld. Jinak tenhle film není nic extra, co se týká filmařských kvalit, čtvrtou hvězdičku dávám, hlavně za úžasnou hudbu, kterou ve filmu provází skvělý zpěv Jonathana Davise z Korn. Je tady pár i moc pěkných scén, např. dívka s houslemi, když je Jesse a Lestat spolu tak je to vždycky krásné. Jinak ostatní upíři kromě těch hlavních vypadají pro mně docela komicky a kazí jim image, je jasně poznat, že mají kontaktní čočky. Další scéna, která mi dost nesedí je, jak Akasha vyjde z klubu v plamenech to vypadá dost blbě a nepřirozeně. Jinak tenhle film pořád patří mezi oblíbené upíroviny a čas od času se na něj kouknu, stejně jako dnes. ()

BoPo

Filmy s touto tématikou si vždy nájdu svoje publikum. Aaliyah vraj mala pred sebou veľkú budúcnosť. To sa však už nikdy nedozvieme. ()

Avalon820

Tak tohleto je, s prominutím, blbý, až to bolí. Když už jsem překousl absolutně bezhlavou deformaci upírské mytologie a věčně mastné vlasy Stuarta Townsenda, dorazil mě samoúčelný a primitivní příběh (pokud to v knižní předloze mělo alespoň nějakou snesitelnou úroveň, pak zde naprosto vymizela). Možná i chápu onu všudypřítomnou snahu tvůrců zavděčit se mladým divákům (ať už hudbou, prostředím nebo kostýmy), ale naprosto nechápu, že na to může někdo v dnešní době skočit. Béčko, které se tváří absurdně vážně, protože béčkem být nechce, je k vždy k pláči. Čím dál tím víc začínám mít na moderní upířiny alergii - všichni jejich tvůrci by si měli povinně přečíst Stokera. Když už pro nic, tak aby věděli, jaké mistrovské dílo ničí. ()

Terva

CITÁT - Upíři staré účty nevyrovnávají. Nosíme je v sobě!......... Scénář : Michael Petroni. Kamera : Ian Baker. Hudba : Richard Gibbs a Jonathan Davis. K filmu byly vydány dva originální soundtracky. Ve filmu mimo jiné zazní - Marilyn Manson - Redeemer http://www.youtube.com/verify_age?next_url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DpG70qFzcDac , Disturbed - Down With The Sickness http://www.youtube.com/watch?v=09LTT0xwdfw nebo třeba Deftones - Change http://www.youtube.com/watch?v=ZL4MGwlZuAc Hrají : Aaliyah jako Královna Akasha. CITÁT - Omlouvám se za zpoždění, ale chytal jsem si svoji snídani.......... ()

corpsy

Vzdialený príbuzný skvelého INTERVIEW S UPÍROM. Schválne hovorím vzdialený, lebo z atmosférou a hlavne umeleckými kvalitami snímku má málo spoločného. Toto je fakt už len pre rockových teeneagerov a zaujme len pri prvom sledovaní. Pri druhom by to bolo už horšie. ()

kikuka odpad!

Dieter Bohlen moje oči!! .. tento film ma rozplakal.. Kráľovnú prekliatych považujem za skvelú knihu s tajomstvom..a inteligentným príbehom prepájajúcim geografické, casove (historicke) body ako i postavy a vztahy tiahnuce sa storociami ci uz ako jedna osoba, alebo ako potomok/kovia.. ani neviem, ako nazvat to, co z knihy zostalo..//pre Maria: S. Towsend je tu vsetko len nie sexi..a čo je to za Lestata bez arogantneho, sebavedomého allure, ktorý prešarmí jeho nadutú hlúposť - ani len náznak náväznosti postavy..a o Perezovi (ako Mariovi) radšej pomlčím..haló!! oni majú byť príťažliví a nie ošklbané kurence!! (a už som zasa dobrá).. :-) ()

kobejn

Až na to nutný zlo v podobě debilních digitálních triků to bylo super, mělo to parádní atmosféru, dobrej saundtrek a výbornýho hlavního představitele, kerej se na to hodil víc než onehdá tomík krujzů, snad jen ten vincek perezů moch mít dlouhý vlasy, když už teda tam musel bejt, ale lépe ho mohli nahradit někym jinym. Rip elája. ()

Tony.cs

Musím říct, že mě ten film moc nepřesvědčil, ale jak tu bylo mnohokrát řečeno, ta hudba zachraňuje hodně. ()

ABLABLABLA

Proč jsem se na to dívala? Protože v tom hraje Stuart Townsend. A ten jako jediný mě nezklamal, nebýt jeho možná film ani nedokoukám, protože upřímně... nic moc, nuda, spojení všech možných klišé o upírech, naprosto béčkový film co se týče kvality triků. Ty 2* jsou jednoduše za Stuarta jako sexy upíra a částečně za ten "příběh", kdy vyleze na "světlo" a je velkou hudební hvězdou. ()

Eldrick

Jonathan Davis z KoRn mě utvrzuje v tom, že nejlepší na celém filmu je hudba, na které spolupracoval a propůjčil svůj hlas zpívajícímu Lestatovi. Mimochodem, můžete ho zahlédnout na kratičký okamžik jako prodavače lupenů na konzert. ()

Suzana

Dost podprůměrný upíří "horor", při kterém se rozhodně bát nebudete. Ani ústřední sexy dvojice matky upírů (která je krásná, což o to) a jejího upířího milence nic nezachrání. Hudební doprovod ušel, fanoušci metalové či rokovové hudby si přidají hvězdičku navíc. P.S. Jsem velký fanoušek hry Vampires, ale tá má na rozdíl od tohoto filmu atmosféru (for Gemini) a mnohem lepší příběh. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)