Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep). (Falcon)

Ydrosten

Na tomto filmu jsou zajímavé jen 2 věci.  První je neuvěřitelně nádherná Emily Blunt s jejíma dokonale odzbrojujícíma očkama, a druhá věc je neskutečně aktivní Dick van Dyke (kterej v době psaní recenze 2023 pořád ještě žije a má 98 let) u kterého jsem si myslel že to není přece možný aby ve svých 90 letech pobíhal po place jako v originálním filmu z roku 64. Jinak je to asi jako většina remaků, prostě zbytečný film který nepřináší nic nového, nebo vyjmečného nebo originálního. Pořád je to muzikál o Mery Poppins. A navíc mi v mnoha scénách přišlo že ty barvy úplně přepálily kdy jsem měl nutkání snížit na TV barevné spektrum (podobně jako u Barbi, kdy mi ty barvy doslova vypalovaly oči) Nějak nevím jak tohle vlastně hodnotit. Je to stejný ale malinko jiný, je to muzikál, je to pořád Mary Poppins, je to nový, kvalitněji otrikovaný (logicky) a asi to má nějaké další kvality které ale já neumím rozeznat. Dám 3 hvězdy protože je to hezky udělané. Proto 3, jinak bych dal 2 s tím že ten remake nikdo nechtěl a nebyl potřeba. ()

Sala1

Mary Poppins sa vrátila v plnej sile a sláve a napriek tomu stále prekvapivo príjemne rodinná, komorná, s ambíciami jej vlastnými. Vnímanie fantázie, ktoré tento film líši od ostatných, je jej bežná a každodenná prítomnosť. Je to samozrejmosť, ktorá je okolo nás, ale je na nás, či sme ochotní a schopní ju vnímať. Preto sa Mary Poppins aj Jack stávajú akýmsi zosobnením hravosti a jednoduchosti a zároveň títo dvaja môžu byť pokojne vaši susedia alebo teta s ujom. Film má skôr epizodický charakter a deti s Poppins zažívajú jednotlivé dobrodružstvá v Londýne, ktoré postupne vedú až do finále. Mary Poppins nie je v dome diktatúrou, dokonca by ste mohli povedať, že vynakladá minimálne úsilie na záchranu domácnosti, jej úsilie však nespočíva ani tak v činoch, ale skôr v slovách a v jej prítomnosti. Pretože čo je dôležité, je naše konanie, Poppins je len pripomienkou, spomienkou na to dobré, čo všade behá s nami. Žáner muzikálu neostal filmu nič dlžný a dej je sprevádzaný krásnou hudbou a perfektnými choreografiami, ktoré majú svoje miesto a sú opodstatnené a nie prehnané. Zároveň tvorcovia využívajú v snímke aj na základe spomínaných dobrodružstiev rôzne triky, od digitálnych, cez animáciu, až po praktické kulisy. Snímku to robí dokonale pestrou a aj napriek dlhšej stopáži a niekoľkých scén vám nedovolí poľaviť od pozornosti. Veľmi ľahko mohol film skĺznuť do infantilnej popcornovej záavy, čo sa v rukách tvorcov ale nestalo a Poppins sa vracia ako silná a emancipovaná žena - charakter, ktorá dbá na slušné správanie, bontón a etiketu a je tu len pre vás, aby vám do vane šupla delfína. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=XEQedh4axhw ()

Hpatrik

Emily je tady opravdu kouzelná, má šmrnc a je asi jediný tahák pro dospělého diváka. Písničky ani taneční čísla však moc neohromí, příběh je silně zaměřen na ty nejmenší, takže rodiče a dospělí si to moc neužijí. A ani ta více něž dvouhodinová stopáž tomu moc nepomáhá. Slabší tři. ()

Trixinka

Původní Mary Poppins se tento film nevyrovná. To je vcelku jasné. Příběh trošinku jiný než originál, písničky pěkné chytlavé, obsazení ucházející - potěšily mě role J. Walters (scéna s právníky a koštětem), C Firtha (konečně je taky trochu za padoucha) a mini rolička D. van Dyka (ten pocit, když pán v tomto věku tančí líp než vy :) )…. Celkově se mi film líbil, a když nebudu zarytě porovnávat s původní verzí, musím dát zasloužené 4. ()

mira.l

Navzdory zdejšímu hodnocení pro mě osobně mnohem stravitelnější než původní Mary Poppins z roku 1964, u té jsem včera neusnul jen s velkým vypětím sil. Možná je to tím, že tohle přece jenom mělo nějakou dějovou linku, možná je to tím, že triky a efekty tu nevypadaly tak neuvěřitelně a uměle jako v té původní, jelikož studio Disney na to má, podobně jako třeba v Popelce, a od toho roku 1964 přece jen kus cesty ušlo, možná je to tím, že mi to nějak nevadilo ani po hudební stránce, celkově to jako muzikál funguje překvapivě docela dobře, je v tom trochu kýče, ale i řada velmi dobře propracovaných a vizuálně krásných tanečních sekvencí, možná - a asi především - to ale bude způsobeno Emily Blunt, která se do role řekl bych velice dobře hodila a já pro ni mám tak trochu slabost. Sice se mi nepovedlo stáhnout verzi, která by aspoň ve zpívané části byla v originále, což mě trochu mrzí, ale musím říct, že i verze, která je v češtině i zpívaná, taky není úplný průser, mohlo to dopadnout i hůř. Jedinou variantou pro původní verzi třeba s titulky by tak asi bylo DVD. No uvidím... Vzhledem k mojí slabosti pro Emilku je ta konečná suma čtyř * za ní. Jinak uživatel "filmfanouch" řekl asi v komentáři naprosté maximum. ()

ER

Jen jedna imaginární scénka za druhou s plytce zpracovanou ideou o populární postavě. Vedlejší postavy jako admirál jsou nezáživné. Nosná dějová linka o bankéři, který drží své slovo (skvělý C.Firth) je nevyužitá. Tady se pozitiva hledají těžce. ()

Psycho.R

Když odhlédnu od toho, že film je spíš několik nesouvisejících epizodek, tak nemám problém brát ho jako pokračování legendární jedničky. Největší mínus mají u mě distributoři, kteří se rozhodli nadabovat písničky. Chápu, že jde o to nalákat na film děti, ale spíš mu to škodí, než prospívá. Marshall se snaží, aby se atmosférou vrátil k původnímu filmu a to na mě působí příjemně naivně. Emily Blunt role sedí. Takže 1* dávám navíc, protože si dokážu představit, jak fungují písně v originálu. ()

Unterwald

Mám rád muzikály, pohádky, rodinné filmy i původní Mary Poppins a vlastně i Emily Blunt. Přesto jsem tento film nedokázal dokoukat a v polovině jsem ho vypnul, což se mi stává jen velice vzácně. Je mi to líto, třeba tomu dám ještě někdy šanci, ale letos určitě ne. Po šedesáti minutách děje mám pocit, že se vlastně vůbec nic nestalo. ()

hazdrova

Mne sa to páčilo. Pesničky boli parádne, i keď nerozumiem takej dlhej stopáži. To by malo byť pri muzikáloch pravidlom. Až na posledných 20 minút to bolo naozaj veľmi pozerateľné. 3,2* ()

Nely

Na novou Mary Poppins jsem se těšila od té doby, co oznámili, že jí bude hrát Emily Blunt a rozhodně nelituji, že jsem na to šla do kina. Ano, na původní film s Julie Andrews to jaksi nemá, ale to neznamená, že by tento film nestál za vidění! Co hodnotím kladně je rozhodně výběr herců. Všichni svoje role zvládli bravurně. Dále pozitivně hodnotím hudbu, písně, taneční čísla a kreslené scény. Bohužel tohle všechno bylo trochu na úkor dějové linky, která až tak dobrá nebyla. Nicméně doporučuji shlédnout a rozhodně v originále, protože tak to má podle mého názoru to největší kouzlo. ()

horor2

Hezké, kouzelné a naivní, ale o tom to přece je, ne? Zpívané části mi nevadily. Mary Poppins mi zpříjemnila den. ()

Mr.Sombrero

Vykrádačka stavící na úspěchu původního filmu. Děj mě nijak moc nezaujal, stejně jako hudba, z níž jsem si po odchodu z kina nepamatoval jedinou souvislou melodii, přitom právě na písničkách by měl tento film stavět. Mary Poppins mi po celý film lezla na nervy. Pro publikum mladší deseti let by možná mohl být film zábavný, ale muselo by přehlédnout depresivnější dějovou linku v pozadí. Za slušné dobové kostýmy a prvky, Meryl Streepovou a Colina Firtha dávám dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

Daertelon

Tak tohle bylo hodně zlé. Čekal jsem řádově lepší film, nejen kvůli obsazení, ale hlavně kvůli návratu dnes již kultovního motivu... ()

Hawaj

Opět se zpívá a tančí a opět se tím brzdí děj. Opět je Mary úchvatná asi 10x víc než všichni ostatní dohromady a opět je fotr povrchně vykreslen jako neschopný nemehlo co se o sebe neumí postarat ani o sebe natož o rodinu. Do toho trocha BMX freestylu a poletu na rampách. Cha cha. Zase zapoměli oslovit skutečné scénáristy aby napsali pořadnou pohádku a ne tuhle slátaninu vycpanou zpěvy a tancem. Hlavně že vyřádili na hrnci který tam nakonec byl docela zbytečně, stejně jako problémy Meryl Streepový. Možná že tvůrci byli tak moc vyšnupaný že zapoměli na příběh. Jo je to tak, místy máte pocit že autoři popisují svůj drogový svět. A to platí i o prvním díle z 60. let. Písničky opět jenom průměr. Holt My fair lady zůstane nepřekonatelná. Ovšem 92 letej Dick Van Dyke měl teda říz i po letech. Mediálně profláklý Miranda v roli Berta taky docela ušel a zpívá mu to snad nejlíp ze všech. Až bych řekl že kdyby se do toho opřel tak ukradne celý šou. Spojler, a to že to na závěr vyřešej naprosto nerealistický bankovní počty už tu naivitu díla jen dokonává. Tam kde se vyskytuje Mary Poppins bych očekával důvtipnější zápletku a švih ne jen tupé pozorování neschpných lidských stvoření. Škoda a to jsem se fakt těšil. ()

t.b.kat

Můžete napěchovat muzikál hvězdami, ale když nefunguje chemie, scénař, tak s tím nic neuděláte. Tak krásný a přesto prázdný film jsem delší čas neviděl (nebo možná jo:-)). Mary tu prochází filmem jako ledová královna, objeví se, jen když to režisér potřebuje. A hlavně Julie Andrews je v původní Mary lidštější, přijatelnější, herečtější a bůhví co ještě. Obecně herecké obsazení se nepovedlo, stejně jako knírek Bena. Z muzikálu šlo vytěžit více, stejně jako z hereckých hvězd, proto 2*. Škoda, jakáto škoda :-( ()

blondboss

Tento muzikálový remake ozaj nestál za veľa. Po pravde som ani veľa nečakal, ale toto bol čistý gýč zabudnutý v minulom storočí. Vizuálne to bolo pekné a farebné, ale čakal som trošku modernejší háb a iné poňatie. Jednu hviezdičku pridávam jedine za Emily Blunt, ktorej rola Mary Poppins ozaj sadla. Inak to bolo ale dosť veľké trápenie. 35 % ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

25.07.2022

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman