Pošťák vždy zvoní dvakrát

• Česko Pošťák vždycky zvoní dvakrát (více)

Mladý tulák Frank Chambers (Jack Nicholson) si najde práci pomocníka v zapadlém motorestu, který patří dobráckému Nicku Papadakisovi (John Colicos). Tam také pozná Nickovu mladší přitažlivou a neuspokojenou manželku Coru (Jessica Langeová). Po krátké době se z obou stanou vášniví milenci. Až tak vášniví, že se rozhodnou Nicka zabít a získat peníze z jeho životní pojistky. Jenže kvůli banálním drobnostem se první pokus o vraždu nezdaří. A navíc se na scéně objeví zástupce pojišťovny, který není žádný hlupák... (Česká televize)

Terva

Adaptace stejnojmenného románu Jamese Mallahana Caina. Americký spisovatel James Mallahan Cain je jedním z představitelů tzv. drsné školy. Scénář : David Mamet. Kamera : Sven Nykvist. Hudba : Michael Small. ()

Padme_Anakin

S politováním ponechávám své hodnocení tam, kde už roky je.. Pro mne mírné zklamání a ani opáčko mi nepomohlo.. Násilí a hrubost v milostném vztahu na mě nefunguje, nepůsobí dobře.. Jack Nicholson je bez pochyb úžasný herec, ale v téhle roli se mi nelíbil, nesedl mi (věkem, vzhledem, buranským chováním).. K tomu tedy nedokážu Jessicu Langeovou vnímat jako ženu, kvůli níž se vraždí.. ()

Falcor

Není dobré být dalším dvěma překážkou v jejich vášni. I když třeba nevinně. Když už má někdo krásnou ženu, měl by se snažit jí aspoň trochu naplnit její tužby, než ho ta jeho nechá, z rodící se lásky k jinému, zabít. Pokud se tak již stane, nezbývá, než odhodit morální kodex a přát jí to. Navíc, pokud je to kvůli úchvatnému Jacku Nicholsonovi. A přáli bychom jim oběma, aby ten zločin byl zašlapán daleko za podvědomí navěky jejich společným štěstím. A co teprve ty dva, jak moc ty by si to přáli. Vždyť Jessica Lange zde předvedla, jaká je to parádní ženská a chce být koneckonců "jen" šťastná... Ale osud někdy dokáže být krutý i k vášni i k lásce. ()

NinonL

Výborné zpracování Cainova románu s poměrně silným erotickým nádechem. Rozdíly mezi oběma verzemi (1946-1981) jsou podobné jako mezi novou a starou Lolitou. Mnohem více sexu, více vášně, možná menší hloubka. Ale přesto všem milovníkům temných příběhů doporučuji. ()

Skip

Tato adaptace Cainova románu je o dost svižnější než ta z roku 1946 a proto ji mám radši. Bohužel mi tam vůbec nesedí Jessica Lange, kterou jsem nikdy zrovna dvakrát nemusel. Tvůrci tohoto filmu nejspíš předpokládali znalost literární předlohy nebo aspoň starší adaptace, protože divák se zde nedozví, proč zrovna tento docela podivný název. ()

radektejkal

Zdá se, že "Pošťák, který vždy zvoní dvakrát" nehraje v knize Jamese M. Caina - a v následných čtyřech fimových adaptacích - žádnou roli. Když ale pošťáka zaměníme za nějakou nehmotnou instancí, třeba osud, pak objevíme několik paralel. Nicka Papadakise bylo třeba zabít nadvakrát, a Nicka Chamberse odsoudili až za "druhou" vraždu, které se ovšem nedopustil. (A taky kočka se vrátila, byť převlečená za pumu). Šance je ovšem jen jedna, to jen pošťák vždy zvoní dvakrát.... A jen jednou se lze dostat do jedné vody či na vrcholek hory. V knize to hodnotí Cora následovně (překl. Jaroslav Kořán): "Žádní dva lidé nedosáhli toho, co my. A pak jsme se zřítili dolů. Nejdřív ty a pak já. Ano, jsme si kvit. Jsme tady dole spolu..." A později to potvrzuje i Frank: "Myslel jsem si, že jsme na vrcholku hory. Ale ta hora leží na náš, leží na nás od tý noci." Pozn. 1: Hlavní představitelé Jack Nicholson a Jessica Langová byli o 10 starší než románoví protagonisté, jejich charakteristiky odpovídají spíš mladším povahám, u tuláka Franka je to patrnější. ()

kagemush

Před sledováním této verze,jsem si slíbil že zapomenu, alespoň na chvíli,na film z čtyřicátýhošestýho. Zdařilo se a já můžu dát 70%. Na předlohu jsem rezignoval úplně,to bych nemohl hvězdičkovat vůbec. ()

Juto

Jessica Lange má ohromujúci pôvab. Sexuálne scény filmu, najmä prvá, ktorá sa odohráva v kuchyni medzi jedlami a nádobami je tak živelná ako láska a smrť. 7/10 ()

dr.fish

Nevím proč jsem si představoval pod názvem romantický slaďák. Navíc pokud vím tak Nicholson ani v žádných nehraje. Takže mne to vyvedlo z omylu a zbytek jsem už jen trávil. Nicholsonova typická role chlápka, kterému nikdo do hlavy nevidí a tak mu nikdo pořádně nerozumí. Jessica Lange hraje ženskou co neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Oheň a voda, to jsou ti dva. A jde jim to dobře. 70% ()

andrii

Spolu na cestě, zůstali až do konce. Oni a klasická, májově zamilovaná dvojice, ale kdeže... Zhoubní milenci, vychýleni z osy, taveni posedlostí vášně, na dotek nirváně, nasládlému parfému smrti. Sžíravým chtíčem napuštěni. Temní hybatelé funerálně fatální love story. ()

Courtemanche

Typický ,,ďábelský,, Nicholson se zavadí o motorest a majitel v něm vidí toho pravého pomocníka. Prostě ten režisér byl mimo. ()

farmnf

Překvapuje mě to, že film byl natočen v r. 1981 a není to sračka. Jack se tu vyřádil a příběh je skvělý. ()

Brain-D

Jak se po shlédnutí na csfd dozvýdám, že to byl remake. A asi zřejmě oreginál jak to většinou bývá bude lepší. No mě docela stačilo tohle. I když je zde pravda to, že se to strašně drží výborného hereckého výkonu Jacka Nicholsna. Bez něj by to bylo určitě slabší. Jessica Lange byla taky výborná a s Jackem tvořily výborný pár. Skvělé drama. ()

JohnSmith

Jack Nicholson je perfektní, ostatně jako skoro vždy. Má charizma a je to pan herec. To se o Jessice Lange říct rozhodně nedá. Nicméně Rafelson z počátku určil zajímavé tempo, které se ale nepodařilo udržet až do konce, děj se stal předvídatelný a nezajímavý. Na vině je scénárista, který si ohranou písničku moc nepřizpůsobil. ()

Eleanor05

Kromě té docela dobré milostné scény na stole, to bylo o ničem. A ten závěr vyzněl, jakoby se toho tvůrci chtěli co nejdřívě zbavit... ()