Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

Hansolo35 odpad!

Prostě Chytilová-Sklep... píčovina, trapné tlachání, škaredé holky. Všichni přehrávají. Stivínová jako vždycky hraje fakt děsně. Za něco stojí jen ten Donutil. ()

horskejvlk

Geniální Věra Chytilová, málokdo pochopí Pastičky jako zrcadlo doby, stejně jako ve filmu Kalamita odpovídá na otázku jací vlastně jako společnost v 70’ letech jsme a jak se u nás žije, jak soukromě, pracovně i sportovně tak v Pastičkách jsou to 90’ léta. Přesné ztvárnění morálky a životních snů, tak jak to vidí režisérka je dokonalé. Jaká byla největší meta všech těchto lidí ? Jen si život pořádně užít a vydojit ho. Co morálka ? Jen vše pro zisk a uspokojení choutek, hned teď okamžitě, po 40 letech materiální chudoby jsme byly tak materiálně vyhladovělí aniž by jsme si uvědomovali chudobu morální, a ztrátu ideálů, jen peníze, peníze a požitky. Dva představitelé : klasický politik který se nechá lehce zkorumpovat a jeho meta je materiální bohatství to jsou ti Grossové, Kalouskové, Klausové. Nechápou, že peníze štěstí nepřinesou , schopni jsou všeho i znásilnění. Druhý je mladý kluk co si chce jen užít : sex , jízda v autě a cestovat. Jenom né barák nebo vila a oženit se ? to jsou závazky. Podnikatel Bach co si lidi-politiky může koupit. Za mě všichni super,  scéna znásilnění nemá chybu “šéfe rozum do hrsti… pokračujte… tady se taky sportuje” Tento filmařský rukopis Věry Chytilové je typický. Míchání neherců s herci, rozjetá kamera, protimužského na dílech Chytilové nevidím nic naopak většinou ženy znázorňuje jako zmalované, prepotentní frajle. Nevím jakou pecku tedy další satiru by natočila o dnešních 20 tých létech. ()

marvin1

Na to, jak špatný podherecký výkon pravidelně Hanák podává a jak dementní uslintané pseudoumění zde předvádí jindy docela průměrný Donutil je s podivem, že to aspoň dopadlo, jak to dopadlo. Dehonestace mužství po Chytilovsku, jak to v jejím feministickém podání stříká z každého jejího snímku, který kdy pustila do světa. Někdy bylo aspoň komediální (Dědictví, Faunovo odpoledne). Jen tady bez vtipu a s podivnými odskoky od vztahů jednotlivých postav.  Proč se k tak přiblblé roli propůjčil Velký Pan Herec Lasice těžko chápat. A nebýt jediného slušného výkonu Stivínové, který z toho kinemaodpadu udělal pokus o film, mohli to rovnou natočit v Bohnicích jako pacientský film v rámci psychoterapie. Těžký podprůměr, leč na tu dobu konečně trochu jiný a odvážný námět. ()