Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

Sever

trochu silné kafe a člověk ani neví jak to má brát. Ta jedna hvězda pouze za pár vtípků s MD ale hlavně za ZS, která to zahrála - klobouk dolů. ()

Salvator

Hlavním problémem filmu je fakt, že neví, jestli je komedie nebo drama. Na druhou stranu věrně vykresluje stupiditu "bohatých a mocných" v raných devadesátkách. ()

MrKrahujec

Rozhodně to nebylo úplně špatné. Vlastně to bylo i správně jedovaté, jak jsme u Chytilové zvyklí, dostatečně nápadité a mě osobně to v ničem nepohoršilo. Jen jeden jediný kaz jsem zaregistroval a to bohužel dost podstatný (hlavně hodně viditelný). A to je vlastně celá postava, hraná Milanem Lasicou. Nejen, že je pro děj naprosto postradatelná, navíc, když jsem ještě před shlédnutím viděl na fotkách tu paruku, ve které se tam Lasica vyskytuje, tak jsem si říkal: No, to ale musí mít Chytilová zatraceně silný umělecký důvod, aby tam něco takového vpravila! No a on ještě ke všemu žádný nebyl... ()

Vital

Tak tu máme Petra který láme holky na počkání ale nic víc a Dohnala,ktéremu to moc v posteli nejde,a ani ho to moc nebaví.Tak pak ti dva,vlastně Dohnal znásilní Lenku a ta je pak oba vykastruje,pak už jen vidíme jak ti dva pěkně trpí,ale i Lenka která se bojí o svůj život... Na jednu stranu je to zajímavý příběh jak se pomstít za znásilnění a originální zadostiučinění,ale na druhou stranu neni to v celku až moc dramatické? Navíc na začátku ukázka jak kastrují prasata nám asi mělo více příbližit syrovost děje a navíc Chytilová mi nepřijde jako režisérka,která by tento film nenatočila tak trochu fenimisticky.Jsem rozpolcen,tak hodnotit nebudu. ()

Spacedan

Když vypustím dějovou rovinu, vidím film, který svou atmosférou výborně nastiňuje devadesátá léta. Konfrontace dvou dějových rovin - té vážně a té veselé má podle mého názoru zachytit dvojí pohled na věc. Mužský element je zde tragikomický, ňoumovitý a primitivní a naproti tomu je zde ženský element - smutný, bezmocný a hluboký. Nebudu se pouštět do sporných úvah, zda tomu tak skutečně je, každopádně rozmístění sil ve filmu je dáno osobností režisérky. ()

antragus

Veterinářky všech zemí, spojte se! Tak tyhle tresty bych navrhl i do českého zákoníku, dá se říct, že by to vyřešilo spoustu problémů jak společnosti, tak násilníkům...:-D A k filmu? No upřímně mi to nepřišlo v žádném případě lepší, ale také o nic moc horší než často srovnávané Dědictví. Spíše si připusťme, že se trochu změnila za těch pár let televizní a filmová kultura i společnost, a to z často slušné až upjaté na poněkud přisprostlou až apatickou. Takže zatímco na počátku devadesátek mohlo slovo "kurva" v názvu filmu zapříčinit alespoň nějaký rozruch a následnou kultovnost díla, v devadesátém osmém už se oním slovem div neprokládaly i závěrečné titulky. Takže - na pozadí poměrně známé historky tu máme opět značně rozsáhlý obraz soudobé (a bohužel i současné) společnosti s veškerými známostmi, úplatky, mocipány a zneužíváním cizího údělu ku vlastnímu prospěchu, i kdyby nám dotyčný byl sebevíce blízký. Minimálně Hanák s Donutilem hrají své party na velmi vysoké úrovni a celkově u toho nudou rozhodně neusnete. Chcete v tomhle žánru něco víc? ()

Jevablo

Tak tenhle film by měl mít podtitul Věra Chytilová proti zbytku světa (a zejména mužům). Zkrátka režisérka nám mužům opět svým tradičně nepříjemným tónem sděluje, jaká jsme to prasata, a politici že jsou vůbec nejhorší. Svět naštěstí nevidím tak černě jako ona. Ale je to dobře natočené, dokonce i s lehce bizarní pointou (ale nepochybuju, že jí paní režisérka věří!), takže dobré tři hvězdičky. ()

sarianna

Není to špatný film,ale čekala jsem od něj mnohem víc. Co se týká hereckých výkonů, tak Zuzana Stivínová byla skvělá,ale zbytek osazenstva mě zase tolik nedojal. Tomáš Hanák mi místy lezl na nervy, protože mám dojem, že hraje pořád stejně. Nejzajímavější mi přijde scéna se znásilněním, neboť, přestože jde o takto odpornou věc, je podle mě natočena vtipně. ()

Drky

Zajímavý námět a zároveň varování pro úchyláky co mají zálusk na oběť, která o jejich "přízeň" zrovna dvakrát nestojí. Ono vyvrcholení bylo vlastně již někdy v první polovině této ploché komedie s průlomovým nápadem. Odbornou kastrací na dvou nadržených chlapech všechno skončilo a toto dílko totálně upadlo a začalo se zaobírat hloupou politikou. A jak jsem si tak četl oficiální text distributora, tak mi přišel hodně laciný a přirovnal bych jej někde k braku Byl jednou jeden polda. Dávám, ale 2* a to za Hanáka s Donutilem a pro mě originální nápad. 40%. ()

dammit83

Mně se to celkem líbilo, Donutil a Hanák jsou moji oblíbení herci! " Ty větši budou asi moje.." :-) Ale 3 hvězdy max. ()

M+M

Dobrý scénář špatně natočenej. Zuzka Stivínová vyčnívá nad všemi. M.Donutil s Hanákem hrají to co umí ale Zuzana je převyšuje o kilometr. Jinak, ale dík za tento film. 60%. ()

2sistem

Na tuhle drama - komedii jsme šli se školou, tak předpokládám, jako výchovný materiál k sexuální výchově. ()

Ruslan

Čistej průměr u kterýho jsem se občas zasmál. Před mnoha lety , když jsem se chystal k prvnímu zhlédnutí čekal jsem větší průser. Řekněme , že na české poměry dobré. ()