• viperblade

Hm, dobrá tedy. Máme tu jedno znásilnění, dvě kastrace, což je základ pro hodně dobrý film. Ale co z toho pak vzejde, to je něco, jak to nemá vypadat. Mrhání filmovým materiálem. Od průseru to zachraňuje jen, jako vždy, se snažící Donutil. Jinak, jak říkám, šeď a nuda.(26.5.2008)

Typická Věra Chytilová... už si může dovolit natočit sebešílenější příběh a stejně jí ho vezmeme, protože od ní už ani nic jiného nečekáme. Svérázný humor od začátku do konce z prostředí české podnikatelké smetánky 90. let, trochu ve stylu Výchova dívek v Čechách.(5.1.2004)

Bohužel to není takové, jako poředchozí kousky naší první filmové dámy, nicméně její ne(plané) moralizování dokáže stále zaujmout, i když mi to místy zavání něčím jako "dobovým schématismem devadesátých let." Škoda.(28.12.2002)

• WANDRWALL

V.Chytilová vsadila na nepříliš významné téma. Příběh není dobře napsaný, zahraný, tedy ani bohužel režírovaný. Od současného reálného života je to celé dost vzdálené.(15.11.2010)

Jeden z mojich naj českých filmov. Dá sa pozrieť viackrát a to je známka kvality.(13.10.2009)

• - Milroslav Donutil získal v r.1998 Českého lva za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)

• - Natočeno podle skutečné události. (M.B)