• heyda
  **

  2 hvězdičky ze soucitu. To musela být bolest. Auuuu(14.9.2009)

 • Omnibus
  ***

  Á, co to tu máme v ledničce? Že by ledvinky? Šup s nima do kastrůlku a na vařič. Mňam, mňam... Myslím, že tahle srdceryvná, dechberoucí scéna (zde by nebylo od věci použít i terminus technicus KULERVOUCÍ scéna ) nestraší v hlavě jen mě, řekl bych, že nás bude víc. Jinak, cesta s ešusy na autobus byla sama o sobě na Českého Lva ( ? dvouocasého :-) O informace ze skutečného kriminálního případu, který se stal předlohou filmu, jsem tenkrát v novinách zavadil a tak mě zajímalo, jak se Zuzana Stivínová popere se svojí postavou. Ta to zvládla výborně, ale i další postavy a děj v první části filmu byly celkem plastické a uvěřitelné, co se týče samotného zločinu a zločinu odvetného. Ovšem zbytek filmu s lacinými pokusy o náhled do „vyšších sfér“ i jinam už byl slabý a nudný průměr. Škoda. Zhruba až do onoho nedopatření s ledničkou i tento film vypadal, že by MOHL MÍT KOULE...(28.12.2012)

 • Subjektiv
  ***

  Vědomí, že Chytilová se snaží některé vlastnosti mužů nejen zkritizovat, ale i zasměšnit, mi umožnilo nahlížet na přehrávané Hanákovo drsňáctví a uslintané Donutilovo rádobydůležité pablbství, jako na poměrně adekvátní prostředky. Proč ji za to hanět, když v samé podstatě tyto vlastnosti jsou směšné, byť nejenom směšné. "Seš jízlivej jak Chytilová," mělo by se mezi lidem říkat. Na druhou stranu s sebou ono zesměšnění přineslo i určité pokřivení a odchylku od reálnosti, které filmu, společně s některými estrádními, významem málo nosnými, byť i vtipnými vložkami (Vávrovi je zle, Čtvrtníček policajtem), jen berou. Slabé ***.(18.2.2009)

 • - Natočeno podle skutečné události. (M.B)

 • - Milroslav Donutil získal v r.1998 Českého lva za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace