Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

papaJA21

Film vypadá jakoby do poslední chvíle nikdo nevěděl jaký žánr se točí. A tak to taky dopadlo. Přes vysloveně lidovou zábavu až po sociální drama. Ale nic z toho nefunguje. ()

Flyer

Hořkosladký příběh zobrazuje pravdivou formou problémy (nejen) současné doby. Z herců mě nejvíce překvapil Jiří Macháček, ale tím nechci říct, že by ostatní role byly špatně zahrané, právě naopak. Kamerové filtry mi, narozdíl od jiných názorů, přišly vhodně zvoleny, hudební doprovod se mi zdál taktéž slušný. Hřebejk sice Pelíšky nepřekonal, ale i tak se jedná o výborný film a to zejména s přihlédnutím k současné bídné produkci české kinematografie. ()

otík

Snaha o zachycení dnešní společnosti se sice určitě zdařila, k čemuž přispěli i dobří herci, ale abych řekl pravdu, vůbec mě tento film nezaujal z jednoho prostého důvodu – to, co jsem viděl v tomto filmu, mnozí lidé zažívají každý den na své vlastní kůži. Není tedy důvod jim (nebo nám) to dávat znovu pocítit. Co zaujalo byla především práce policie, kde se jasně ukázalo, jak blbý jsme národ. A musím přiznat, že mě Jarchovsko-Hřebíkovské snímky začínají nudit. ()

tom88

Ale nie, nie je to zlý film. Len je tam škoda mnohých vecí. Je to trocha rozvláčne, trocha nudné. Niektoré dialógy za veľa nestoja. Humor nie je vždy vydarený, ale sem tam som sa pousmial. Situácie v deji nie su až tak vážne a ani zaujímavé. Scenár nie je zlý, ale rozhodne by sa dalo popracovať. Potenciál spojenia príbehov tam rozhodne bol. Herci nehrali zle, musím pochváliť. Škoda zlého technického spracovania. Zlé ozvučenie, kamera priemerná. Žiadna scéna, ktorá by stála zapamätania. Film cezomňa len tak prešiel a nezanechal nič. Emocionálne chladné. Nevýrazný český film, ktorý by som za iných okolností mal problém dopozerať. 48% ()

vesper001

Poněkud přesaturovaný snímek, obrazově i obrazně. Rodinné výjevy jsou silné, historky z podsvětí slabší. Hodně se tu křičí a poselství je tak výchovné a polopatické, až to svádí k zaujetí postoje přesně opačného. A hýbající se hračky, hudba a Macháčkův rozštěp jsou nechutné. ()

Radiq

Nebýt rozštěpnutýho Macháčka, plukovníka Duška a ostatních ksichtovních festovaních herců v malejch rolích, tak to jde do odpadu. Trapní tam byli skoro všichni herci v hlavních rolích. Nejvíc bych chtěl vyzdvihnout Vašáryovou a Třísku, ale vyzdvihnout je jenom proto, abych je moh zhodit do propasti, protože to byla hrůza. Hlavně Vašáryová mě štve, jak ju teď všude cpou. Ale vesměs za to může scénář a režie, že jim vymysleli takovy trapny a dementni role a navic některy scény tak trapně natočili. Třeba scéna návštěvy Vašáryové u Třísky kvuli rozvodu mi zustává v mysli jako odstrašující případ trapnosti a doufám, že na ňu brzo zapomenu. Kdykoliv si na ňu totiž vzpomenu, tak si vzpomenu, jak to bylo trapny a chce se mi dát odpad. Ale na štěstí si taky vzpomenu na těch pár vtipnějších momentů, takže zustanu na jedné. Hřebejk a Jarchovský jsou podle mě už vyhořely palivo a jsou zbytečně přeceňovaní. Poukazování na českej rasismus vyznívá dost jednostraně - použití hnusnejch slovních spojení (černá kukačka atd.), hloupejch lidí (skinheadskej sparťan, vyšinutá vašáryová matka), použití děcka jako vzorku cigánskýho obyvatelstva, zobrazení bílejch jako těch zlejch. No prostě propagace toho, že se máme asi přizpůsobit my jim, místo naopak. ()

Mylouch

Jeden z českých vrcholů desetiletí. Návštěva ve světě dobových pražských menšin s jejich frustracemi, fobiemi a starými příkořími. Otisk doby - migrace, fotbalové fandovství, rodina. Velká scéna u stolu s jízlivostmi Vášáryové, Macháčkovo kladiva, Suchého byznys, krásná Lišková i Timková s jejich hereckou kvalitou, Třískovo stáří, velké a malé pandy ve světě teatrálního dobra bez kladných postav. Fandim, kurva, necejtíte ten rozdíl ? ()

SeanLSD

Opustiť minulosť po 10 rokoch spracovávania skorohistorickej látky by bolo riskantné aj pre menej nadaných tvorcov, ale Hřebejkovi a Jarchovskému sa presun do súčasnosti podaril brilantne - pri zachovaní receptu obsahujúcemu rovnako ostré tóny ako aj láskavý prístup k človeku. HOREM PÁDEM sa yrovnáva so závažnými témami, ale najlepšie mu ide opäť prepletať rozmanité ľudské osudy zaujímavo vykreslených a životných postáv. Nedostatky v réžií pri snahe o „modernosť“ a nevyváženosti scenára vyrovnáva štandardne dobrý herecký ansámbl, ktorý je takmer vždy hrou na istotu. ()

Columbus

Zly, tohle je faqkt zly. Nevim, za co se veru stydet driv. Ci za trapny a pruhledny pribeh, ci za neumetelsky napsane dialogy, ktere delaji i z dobrych hercu uplne idioty, ci za kameramana, cvicicim si na tomto puvodne ocekavanem hitu svoje prakticke zkusenosti s ostrenim a filtry. Myslel jsem si, ze vetsi smira nez Kamenak uz vzniknout nemuze.... mylil jsem se. :( je videt, ze duo Hrebejk-Jarchovsky se mimo kategorii vtiparu na tema "svinacky komousi a skveli disidenti", absolutne nechytaji.... chteli ukazat, ze umi i neco jineho, nez etudy na urovni sousedskych sitcomu v rade jednotlivych dekad... OK, slepou ulicku beru..... priste Jendo jinudy.... takto te cesky divak nebude mit rad... :) ()

Decker

Opravdu skvela tragikomedie s perfektnimi herci a velice zajimavym nametem a scenarem, ktery Vas donuti trochu o tom filmu premyslet. ()

Wallas

Film vypadá až moc vypočítavě - Hřebejkovsky. Hřebejk cíleně působí na emoce diváka rozehranou partií charakterů, a pokud to čekáte a překousnete první půlhodinu než se rozjede zápletka, moc si představení neužijete... ()

Triple H

Celkom to ušlo, ale do kvality predchádzajúcich Hřebejkových počinov hodný kus chýbal. Prvou veľkou chybou je, že dialógy v mnohých scénach neskutočne šuštia papierom a herci s tým bohužiaľ nemôžu veľa spraviť. Mozaika spletitých ľudských osudov rovnako nedrží pohromade tak pevne a kompaktne ako napríklad v Pelíškoch. Čo ma asi najviac prekvapilo, bol nepresný casting, čo bolo predtým jednoznačnou devízou každého Hřebejkovho filmu. Pavel Liška je dobrý herec, bohužiaľ jeho herecký rozsah v kombinácii s jeho výzorom (nie negatívne myslené) mu bohužiaľ zatiaľ znemožňuje hodnoverne zahrať čokoľvek iné ako dobráckych prostáčikov alebo úplných trotlov. Ulízaný drobný kriminálnik? To sotva. Rovnako zvláštne vyznel aj Jiří Macháček, pri ktorého drvivej väčšine scén človek nevie či sa má smiať, alebo ticho sledovať dramtické osudy nejakého chudáka. Bojím sa, že veľa jeho scén malo byť práve dramatických, ale nefunguje to. Môže za to aj poškodená pera, ktorou autori Macháčkovu postavu obdarili a vďaka ktorej rozpráva ako dement z nejakého komediálneho skeča. Naozaj to pôsobí rušivo. A do tretice všetkého zlého- Jaroslav Dušek ako rasistický, vyholený, Sparte fandiaci primitív? To znie ako blbý nápad už po prečítaní. Zvyšok je ale celkom solídny, a špeciálnu zmienku zaslúži len Emília Vášaryová, ktorej prácu veľmi nepoznám, ale tu zahrala naozaj výborne (celá scéna rodinného obeda bola výborne zvládnutá a jej následný nervový kolaps bol ozaj herectvom ako sa patrí). Film sa však stále dal celkom bez ujmy pozrieť, ale pokles kvality je nepopierateľný. Krásku v nesnázích a Medvídka som ešte nevidel, ale keď to takto bude pokračovať, spomienka na Hřebejka ako výborneho tvorcu zostane zahrabaná poriadne hlboko.///////////////////////////////////////////////////P.S.: Selnakovitosť s akou je tu vykreslená Austrália nemôže byť v tejto dobe hádam myslená vážne. Keby bol film natočený tesne po revolúcii- OK, ale dnes? Naozaj na smiech a rýpnem si ešte do použitej angličtiny, ktorá znie ako by Austrálania práve prešli 1. lekciou pre mierne pokročilých (protinožci majú v skutočnosti výrazne odlišný a niekdy ťažko zrozumiteľný akcent). ()

mr.kliky

film s pár bezmála geniálními scénami a hláškami, nicméně naprosto vo hovně příběhem a úplně nejnudnějším formanem...díkybohu za čaj.. a citron! ()

wafc

Škoda, že to je tak nevyrovnaný, no, ty píčo. Liškovi s Danielem bych, vole, dal klidně pět, víš, čuráčku? Ale prostě ta zbylá vata, mírně okořeněná Macháčkem, mě zas tak netankuje. Takže s přihlednutim na DPH se jedná o těžkej průměr, ty píčo, vole. ()

chelseaman22

Děj tohoto filmu se zapomene velice rychle, nikoliv však vkon Amcháčka v pozici člena sparťanského ultras, který se hnědočecha nebojí nazvat opicí a vjetnamčíka rejžožroutem či dokonce ping-pongáčem. Bez Macháčka by film byl nic nevyjadřující šedí. 62% ()

senor

Žánrově neucelený, přehláškovaný hybrid. Bohužel mi tento film opět připoměl to, že se na české filmy nevyplatí chodit do kina. 5/10 ()

ivan_drago

Ten film se místama dost táhne a těch nudných pasáží je tam na můj vkus poněkud dost. Naopak když na scénu nastoupí pan herec Liška tak mě úplně mrazí v zádech jak toho zmrda hraje reálně. Mácháček taky celkem jde, ale příde mi, že ta postava je už předem odsouzená, a navíc to jeho šišlání...a když srká tu polívku.... to už je doslova ponižování. Tříska a Vašáryová dobrý, ale na zadek si z toho nesednu. Naopak výbornej je Forman ml. Ten film měl a má podle mě mnohem větší potenciál. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi