Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

Mattezs

Film táhnou hlavně hlášky (Ještě je tu Láďa píča, Negerská kukačka atd.), jinak docela slabota...slabší 4... ()

Darkslayer

Pri prvom zhliadnuti som sa dost smial na jednotlivých hláškach no pri druhom som za humorom vnímal krutú realitu dnešnej spoločnosti, na ktorú sa miestami až zle pozeralo. Herecké obsadenie a výkony su skvelé. Tento film určite vážnejšie nezaostáva za ostatnou autorovou tvorbou. ()

Puol

Po rozpačitých recenziach som veľa neočakával, ale po skončení filmu u mňa naprostá spokojnosť a teším sa na Krásku v nesnázich. ()

Eluin

Škoda nízkého hodnocení, podle mě velmi dobrý film, i když na té hysteričnosti a kýčovitosti místa asi něco bude. P. S. Zajímavá hudba. ()

MickeyStuma

Snímek o běžném životě obyčejných lidí z různých sociálních vrstev. Musím uznat, že ocenění, jakého se filmu dostalo, si jistojistě zaslouží. Takové osudy, které tu jsou prezentovány jsou trefné a pro mnohé z nás i neuvěřitelné, až šokující. A přesto existují. Duo Jarchovský-Hřebejk vsadilo na citlivý námět a povedlo se. Vystihnutí problémů a trápení jsou citově a dramaticky dobře zvládnuté. Psychologie každé postavy je vyobrazena velmi dobře, což je zásluha hlavně herců. Tvůrci se nebojí ani narážek na problémy rasizmu, což je chválihodný akt. Z některých scén jde až mráz po zádech. Příběhy jsou zasazeny do postkomunistické doby a tak použité filtry dávají výsledku trochu toho retra a artového vyznění. Některé věci můžou pro někoho být těžko uchopitelné a složité, ale faktem je, že život sám také není jednoduchý. Popravdě, v životě také ne každému rozumíme. A tak se film stal reálnou výpovědí běžného, pro mnohé tragického života. ()

chrispe

Deprese. Fakt že jo. Asi nejhorší pocit jsem měla z postavy Jiřího Macháčka, protože na ní jde krásně vidět, co se stane, když kolem vás jsou lidé, kteří vás sráží dolů a manipulují s vámi. A ne vždy je to o tom, že je člověk jednodušší a snadno manipulovatelnej. Hrozně se mi líbil Petr Forman, tak sympatická mi už dlouho žádná postava nebyla - i když možná je to samotným Petrem. Nevím. Otázka rasismu je vždycky ožehavá a na tomto filmu bylo vidět, že nic není černý ani bilý, dobrý nebo zlý. ()

Hapretor

Proč se u nás tak často točí filmy o ničem ... jen o nějakých debilech nebo minulém režimu ... nebo rodinách ... nebo to připomíná - nebo chce to připomínat naše vztahy, naši realitu, naší situaci ve státě - ve světě ... je to pak popisné a nudné ... s čím se má pak divák ztotožnit ... když z toho dostane akorát depku a ani se nezasměje ... čím se má zabavit a čím se má potěšit ... tyto filmy nenabízí únik a zábavu ... jen dementně ukazují to, co opravdu vidět nechci ... sakra ... málokdy se mi podaří narazit na český film, který mě od srdce pobaví a nenudí ... to nemluvím o starých dobrých babských časech jako třeba "Jak dostat tatínka do polepšovny" ... to taky není pro mě ... moc "rodinné" ... to tady nikdo nenatočí něco konečně jiného ... uvidíme jak dopadne "Žižka" od Jákla .. ()

Pořez

Přiznám se, že na film jsem šel posilněn záplavou recenzí publikovaných na i-netu a v "tlači" a tedy s malou dušičkou a strachem, že tentokrát to bude horší než obvykle. Naštěstí jsem byl příjemně převapen. Není to na vynášení do nebes natož "na pasování na lví ambice"... Po prvním shlédnutí se nebudu tak rozepisovat, ale něco už vím jistě: Hřebejk No. 1 - Musíme si pomáhat. A na druhé místo si dovolím umístit právě "Horem pádem". Je to tím, že mu mnohé odpouštím (možná až moc), ale jistá témata a hlavně jejich zobrazení za komediálností skrývají drsnou realitu současné společnosti. Co postava to kámen z mozaiky českého národa... Nejvíc se mi líbila Emília Vášáryová (v roli matky, která se nedokáže přenést přes křivdu z minulosti). Tuze dobré! ()

Fifipek

Z vypraveni svych kamaradu a ukazek jsem cekal komedii, u ktere se diky Machackovi a Liskovi budu smat od zacatku az do konce. K memu prekvapeni zde pak byla spousta pasazi, u kterych jsem se vubec nesmal- myslim tim predevsim zaver filmu a naprosto dokonala scena u stolu. Film osciloval nekde mezi komedii a chvilemi az tragedii. Naprosto skvela byla pani Vasaryova, jejiz scena u stolu je opravdu nezapomenutelna. Jaroslav Dusek mohl diky sve postave dostat vice prostoru,ale to by se film mohl spise nest ve stylu Non plus ultra. Machacek dobry, Liska tradicne velice dobry, Jan Triska ve sve roli lehce nevyrazny. Byla zde vsak jedna scena dosti pretazena za usi a to ta, kde Hanka krici na Roma v KFC. Zde trosku pan Hrebejk ujel, jinak inspirace filmy jako Ammores Perros je znacna, ale absolutne mi nevadi! ()

vlkzbeskyd

Děj nás zavádí do prostředí nižších vrstev společnosti, které trápí spousty problémů spojených s jejich nelehkou životní situací.Jeden z hlavních hrdinů Bejk (J. Macháček) se snaží vyrovnat se se společností. Přes své někdejší konflikty se zákonem mu jde o blaho své rodiny, ale život se s ním nikterak nemazlí a uštědřuje mu jednu ránu za druhou. V tomto snímku se prolíná více dějových linií. Ve druhé linii jsou dílčími postavami Jan tříska a Emília Vášáryová. Obě tyto části však spojuje lidská nenávist, zloba , předsudky a rasismus. Mimo jiné v tomto filmu není nouze i o skvělé výkony ve vedlejších rolích např. Pavel Liška, Jaroslav Dušek. ()

bolf!k

jak rekla Kleopatra..hostina byla tak zdlouhave nudna ze sem si dosel na zachod a uvaril sem si kafe a kdyz sem prisel tak stale este pokracoval..tato hlucha mista se sice stridaji s lepsimi a casto humornymi ale jinak je to uz jen slaby odvar jak z hrebejka tak i z jarchovseho.. ()

Lipi21

37% REŽIE / Jan Hřebejk: * (strašně moc hluchých míst, roztahané scény s Třískou a jeho rodinou, Hřebejk má ambice dát filmu hluboký obsah a přesah - nastavit jakési zrcadlo naší společnosti - to dělá ovšem velmi prvoplánově tak nepřesvědčivým způsobem, že se to naprosto míjí účinkem, až jsem se za režiséra občas cítil trapně) KAMERA / Jan Malíř: * (žlutý filtr ve scénách z Austrálie na mě rozhodně nezabral, atmosféra se kameře vůbec nepovedla, řada záběrů působí spíše legračně - a to ve scénách, kde se pokouší hrát na city není kladem) SCÉNÁŘ / Jan Hřebejk, Petr Jarchovský: ** (neříkám, že jsem se místy nebavil, mnohokrát jsem se upřímně zasmál. Ale jak už jsem napsal u režie, je tam šíleně hluchách míst. A ve filmu, který pokračuje v duchu Samotářů podobnými osvědčenými hláškami mi ta snaha o nastavení zrcadla a zakomponovat vážnější dějovou linii připadá neupřímná a vykonstruovaná a působí spíše groteskně) HERCI: ** (výkony herců jsou na jednu stranu legrační, zábavné, ale takové jaké bychom od nich očekávali z minulých jejich filmů - hrají pořád stejně a když mají působit vážnžně nebo tragicky, vůbec jim to nevěřím (Macháček, Suchý, Dušek a spol.; navíc mi je strašně nesympatická Ingrid Timková a její dlouhé dvacetiminutové scény byly vrcholem nudy) HUDBA / Aleš Březina: ** ()

Joeey

Zklamání z tohoto filmu jsem nepocítil, jelikož jsem nic extra nečekal a také jsem se toho nedočkal. Horem pádem šlo mimo mě. Už ta struktura výše uvedeného distributorova obsahu má co do "přehlednosti" s filmem cosi společného. ()

Gixian

Tento film mě vážně dostal. Krásná ukázka toho, co považuju za nehorázné plýtvání filmařskými zdroji. Vezmete rozpočet umožňující slušnou výpravu, vezmete na české poměry dost kvalitní herecké obsazení, a naplácáte to na scénař, o který, jak v takových situacích říkávám, "bych si ani kolo neopřel". Během sledování výsledného filmu (musím říct, že s velkým sebezapřením jsem to vydržel až do konce), se v mé hlavě honila jedna myšlenka za druhou, bohužel žádná nesouvisela s dějem filmu, spíš jsem byl nucen neustále řešit, jak někdo může natočit/vyprodukovat tak HROZNOU kravinu, slátaninu plnou bezduchých klišé, povchního vidění světa, extrémně trapných a neuvěřitelných postav a situací... nebo třeba myšlenky na to, jak je možné že nikdo ze zúčastněných není schopen pohledu s odstupem, nezaujatého zhodnocení výsledku. Na drama neuvěřitelně stupidní a nechtěně parodizující, na komedii hrozně nudné a trapné, prostě film, který vás znudí v lepším případě, v horším (tom mém) přímo znechutí. ()

pravo

Film ma veľmi príjemne pobavil a to hlavne postavám J. Macháčka a J. Třísky. Je pravdou, že na konci filmu som pociťoval mierne predávkovanie slovným spojením “ty vole“ a slabinou filmu je aj nevyváženosť príbehov. Treba však vyzdvihnúť rôznorodosť ako príbehov tak aj jednotlivých postavičiek, snahu vystihnúť súčasnú českú realitu a zároveň nastolenie morálnych dilem. ()

Mr.FreeZer

Od tohoto snímku Hřebejkovo filmy ubírají na kvalitě, ale nevidím důvod proč bych je neměl sledovat i nadále. Mimochodem trio ve složení Macháček, Liška a Dušek je nezapomenutelné v této komedii. ()

patroklos

Výborné výkony herců - ale co víc? Jsem zvyklý na otevřené konce, ale v tomto případě ani není co si domyslet. Film se mi nelíbil, i když chápu, že někomu jinému možná ano :-) ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi