Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

Lester

Dobré, i když si tvůrci ukrojili pořádný krajíc a snaží se ukazovat až příliš z negativ dnešní doby.Taky náhodné potkávání postav je někdy až moc náhodné.Tohle není Magnólie a Hřebejk není Anderson. Hudba je skvělá i přes občasnou inspiraci Americkou krásou. Macháčkovo šišlání bych vynechal, i tak by to uhrál. Duškovy výstupy jsou zábavné, což je možná špatně, z jeho postavy mělo spíše mrazit. U Hřebejka překvapuje, že odvážně prezentuje vulgarismy, v českém filmu vzácný úkaz. ()

shinlove

Ptákovina, ve které vyniká jen tradičně bezchybný Macháček a skvělá Emília Vašáryová! Další Hřebejkovo dílko na slabé 3* ()

MTE

povodne som chcel dat tri hviezdicky ale kvoli tomu zenskemu komentovaniu pocas celeho filmu musim dat dve. ()

Ditulka

střed proto, že mě bavila jen část děje s Macháčkem a spol, v rodince, v níž se děje tragédie, mě nic nezaujalo ani nepobavilo... ()

Klišé

Těmto novým Hřebejkovým filmům (sociální tématika) jsem nikdy nepřišel na chuť. I když Horem pádem je jistá výjimka. Ale pořád mě to nijak nenadchlo. ()

moorks

Hřebejkův filmový řez do současnosti není špatným počinem, ale bohužel ho nedotáhl úplně dobře. Ten závěr byl zbytečně moc uspěchaný, když se na některé scény tak soustředil v prví části filmu. Navíc střídal lepší scénky ze slabšími. Je to tak poněkud nevyvážené dílo. Kladem filmu je výborné herecké obsazení. A jako celek ho lze hodnotit jako solidní podívanou. ()

ŘehořSamsa

Viděla jsem to sice před nějakou dobou, takže nevím, jestli to třeba není nadsazené, ale film se mi líbil. Klasická Hřebejkovina, české povahy a podivíni, ale ještě uvěřitelní (ne, jak v 1 ruka netleská), český rasizmus a troška té pravé české smůly. Tragikomedie, ale pěkná. ()

Trescha

Hřebejk se opět blýskl kvalitní filmařinou a dokazuje i tímto filmem svou pozici v první řadě českých režisérů. ()

montel

Dva převaděči zapomenou ve svém náklaďáků malé dítě, které posléze prodají ženě, která nemůže mít dítě. Její manžel Franta (Jiří Macháček) je proti, protože je v podmínce za fotbalové násilnosti. Do toho se vloží Hanka (Ingrid Timková), která pomáhá uprchlíkům a hledá ztracené dítě...Malí výčet několika událostí a osudů rodin, přátel ale také kriminálníků a zlodějů v parádním režisérském provedení Jana Hřebejka.65% ()

cocaine

Trochu nuda, torchu vtipu, trochu smutku a trochu pravdy...film ze života, jako vždy od Hřebejka. Ale tentokrát průměr. ()

wewrka

S odstupem několika roků to zvedám na maximum - pět hvězdiček. Ono se totiž v roce 2012 ukazuje, že ty party nejsou až tak ulítlí. Ten film pokládá těžké otázky. Mimochodem, kdo tady byl slušný člověk a kdo grázl ??? ()

sajez

Uprime vetsinu ceskych komedii nemusim.Za prve mi nesedi humor a za druhe neumime nebo nechceme natocit cistokrevnou komedii bez dramatickych prvku.Horem padem je ukazkovy pripad ceske "smutne"komedie.Kez by se vratila zpatky era Vlasty Buriana a spol. ten umel bavit lidi ()

Spike86

Film zobrazující českou realitu takovou, jaká tu je, samozřejmě jen vybrané střípky, v tragikomedii. Vtipné pasáže obstarávala hlavně výborná dvojka Daniel s Liškou a Macháček, ale dobré byly i výkony dalších herců. Jinak Liška konečně jednou nehraje duševně zaostalého. Bavilo mě to. Bůh neni. Proto fandim. 78% ()

davebono

Příběh ze života se spoustou hereckých hvězd, v čele s Jiřím Macháčkem a dvojicí Liška-Daniel. Tyto si pamatuji nejvíc, Macháček a jeho představení "vlastního" syna Duškovy, a policejní stát v podání dvojice Liška-Daniel. Velmi komické a velmi zapamatovatelné scény v jinak vážně laděném příběhu. Takový Hřebejkův průměr, což je pořád daleko lepší než např. Viewegh. ()

krijka

Hřebejk z Jarchovským jsou zavedená firma, jejichž produkce je, aspoň v poslední době… No, taková naddimenzovaná. Jak se říká v tom starém vtipu, člověk má někdy strach otevřít konzervu. Jenže, a to se jim klukům musí nechat, oni svou práci velmi dobře umí. Jako si Svěráci rezervovali kolonku „hezká, milá, česká komedie“ a jsou v tom dobří, tak si Hřebejk z Jarchovským rezervovali „tragikomedii“. A jsou v tom taky dobří. Umí přesně pojmenovat problémy, které lidi trápí, umí v drobných etudách rozehrát situace, kdy se člověk směje, nebo je mu trapno, ale v každém případě to zná z vlastní zkušenosti. V Horem pádem je to třeba ona vyhrocená scéna, kdy se u jednoho stolu sejdou odkopnutá manželka Emílie Vašáryové, milenka Ingrid Timkové a manžel Jana Třísky (ač toho nemám moc rád). To je herecký koncert ovšem spojený s výbornou scénáristickou prací a jemnou prací režijní. Nebo podle mě vrcholný výkon Jiřího Macháčka, který se svým Frantou, hodným skinheadem, cela vymkl z kolonky obvyklých zkouřených panáků a nebo dobrých kamarádů. Je prostě úžasný a hraje vlastně jedinou kladnou postavu filmu. Když se na film podíváme, myslím, že se v něm každý z nás najde. Každý v sobě totiž má většího, či menšího xenofoba. A myslím, že každý z nás pochopí Ingrid Timkovou, která z krádeže peněženky automaticky nařkne jediného Roma v restauraci. Vždyť kdo z nás by to neudělal? ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi