V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

"Stejně je to úlet, že my dva......." Perfektně zahrané drama, ve kterém přímo exceluje V.Kotek, jehož výkon považuji za vůbec nejlepší v celé jeho herecké kariéře. Stejně tak vyniká ve vedlejší roli (Osvald) Michael Hofbauer! Scénář v sobě prolíná jak vážné, tak i komediální prvky. Nekulhající kamera a stříh včetně deprimujících interiérů věznice. Do detailu dotažená hudba a můj oblíbený psaný konec mne nenechají dát nižší hodnocení, než je 100%! "A nůž je tradiční cikánská zbran" ()

lennyd

Nešťastnou náhodou je ve škole zabit mladý chlapec, a z činu je obviněn jeho učitel. Ten svoji vinu nepopírá, a tak je odsouzen na mnoho let do vězení. Jenže během vyšetřování vyjde na veřejnost jeh vztah s mrtvým chlapcem, a jak je známo, odsouzený pedofil to ve vězení nemá jednoduché. Nedlouho po jeho uvěznění se jej jeden ze spoluvězňů pokusí zabít. A jen vězeňská psycholožka a policejní vyšetřovatel mohou zabránit dokonání činu... Z tohoto filmu mám docela rozporuplné pocity - na jedné straně se mi docela i líbil - na české poměry jde o film rozhodně originální (vyjmenujte alespoň tři _české_ filmy z vězeňského prostředí), navíc zápletka není nikterak hloupá. Na druhé straně režisér dělá s diváků trochu blbce - každou maličkost jim pečlivě vysvětluje (jakoby nestačil oficiální text distributora, který popisuje film do posledního detaily), a ani po herecké stránce mi film moc nevyhovoval (vůbec mi zde nesedl Jan Hrušínský - navíc jeho vyšetřování je docela hloupé, a samo odhalení toho, kdo za vším stojí je jedno z nejstupidnějších v historii filmu (Jak víte že to přežil? Já přece neřekl že to přežil).. ()

Endyis

Film nabízí to co má a to slušně natočené krimi s dobrými hereckými výkony i vydařenou technickou stránkou. Nenalezl jsem tedy důvod, proč mu nedat plný počet, když v žádném z těchto ohledů nepokulhává. ()

Master19

Povedená kriminálka s tísnivou atmosférou, kterou dobře udržují herci (zejména "parta" z cely je bezvadná). Narušování dobré úrovně o které se "snaží" Jan Hrušinský, který se sem vůbec nehodí, naštěstí není fatální a tak je možné si užít sestavu postav z té nižší spodní třídy... Závěr se dal očekávat, protože v opačném případě by byl snímek vlastně zbytečný. ()

insurgentes

První půlka filmu ještě jakž tak jde, rozvíjí se slibná kriminální zápletka, jenže pak najednou víme pointu i pachatele a scénář ještě urputně vyplňuje poslední půlhodinu chozením okolo horké kaše, a to trochu kazí celkový dojem. ()

klukluka

4 hvězdy. Proč? Volil jsem mezi lepší než průměr, nebo horší než průměr? A tohle bylo podle mě lepší než průměr. Většina kolegů dává za tři, což tomuhle filmu sluší nejvíc, ale já jsem se chtěl jasně vyjádřit, odkrýt karty. Hned na začátku mě chytlo téma, líbil se mi způsob zpracování, přesvědčily mne herecké výkony, děj ve mně probudil zvědavost a napětí...jo, to hodnocení sedí. ()

Paity

Rádoby vězeňské drama, které si však pouze hraje na hloubku a napětí příběhu. Herecké výkony jsou za mým očekáváním. ()

Stružák

Koukatelný, svižný, nápaditý, technicky fajnový. Na další shlédnutí to není, ale na odpočinkový pokoukání, to zase sakra jo. Mimochodem, ten Hrušinskej je tady teda krajně nesympatickej. ()

mira007

Jako vězeňské drama, to bylo opravdu syrové, jako psychologický film moc povrchní a jako kriminálka naivně jednoduché, ale celkový dojem pozitivní. ()

WinstonS

Nadprůměrný a očekávatelně se vyvíjející televizní film, který zaujme zejména solidně zachycenou mrazivou vězeňskou atmosférou a Janem Hrušínským v "nečekané" roli kriminalisty. Hezkých 70%. ()

ursinko

3 a pol *. Slušne urobený TV film. Len riešenia niektorých situácií ( prístup doktora, umiestnenie spolubývajúceho hlavnej postavy na zdravotnú časť väznice, "producírovanie" psychologičky po areáli väzenia ) mi prišli nelogické a pritiahnuté za uši a nekorešpondujúce so skutočnosťou. Ale prekvapil ma Jan Hrušinský, úloha policajného vyšetrovateľa mu podľa mňa celkom sadla. ()

Yokolobuna

Kvalitní a originální námět sliboval zajímavou podívanou. No a ta se nakonec i dostavila, jenže obrovskou měrou snímek sráží příšerné výkony některých (vedlejších) herců, kteří buďto přehrávají nebo jen odříkávají scénář. Tihle mamlasové by neškrtli ani v místním ochotnickém. Zdejší hodnocení je přesné... 65%. ()

IvcaSammet

Velmi dobře natočený film, obzvlášť, když se jednalo o tak vážné téma. Film se může pochlubit skvělými hereckými výkony i inteligentním scénářem. Obzvlášť herecký výkon Roberta Jaškówa byl opravdu vynikající. Po dlouhé době jsem zase narazila na film České televize, který jsem sledovala s opravdovým zaujetím až do konce. Moc nechápu takové nízké hodnocení, za mě rozhodně plných pět hvězdiček! ()

Snake.Charmer

Určitá snaha povýšit tento film nad klasickou televizní tvorbu tu je vidět, ať už se jedná o celkem zajímavě vedenou kameru či střih. Někteří herci jsou ale bohužel velice nepřesvědčiví (nejedná se naštěstí o hlavní role) a tak trochu šablonovitý scénář, který je ve své podstatě velice průhledný, film nad průměr prostě nedostane. 53% ()

Rockerman

Viděl jsem to až teď, deset let po vzniku a zaujalo mě to. Příběh hodného, ale "jiného" učitele, kterému se život otočí naruby po nešťastné a tragické nehodě. Film byl sice dost čitelný, ale měl dobrou zápletku a nechybělo mu napětí. Tento psycho-krimi-thriller se mi líbil. Moc se mi líbila paní psycholožka, ale v roli majora bych si dovedl představit někoho jiného než Jana Hrušínského, hrál tak nějak léžérně. Jinak určitě nadprůměrná televizní záležitost. ()