Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

Odpadlik

Celkem dobrý thriller, odehrávající se na silnicích v poušti. Kurt Russell v roli "obyčejného chlapíka", co pátrá po zmizelé manželce, prostě zde žádný superman. Oceňuje zde také fakt, že ne každý padouch, musí vypadat jako padouch nebo naopak jako hezoun, od kterého byste to nečekali. Tady je prostě úplně obyčejný a tuctový (ti co viděli mi asi dají za pravdu). ()

Jablek

Průměrný thriller, který vás asi ničím nepřekvapí...ale poslední půlhodinka zvedá úroveň filmu o značnou část a myslím, že to byl také jeden z důvodů, proč dostal Mostow šanci natočit třetího Terminátora. Atmosféra beznaděje je cítit po celou dobu docela slušně, z tý mi nebylo 2x do zpěvu :) ()

Ufon

Určitě to nebyla nuda a několik pasáží mi přišlo poměrně originálních. Konec už hodně moc přitažený za vlasy a dost klišoidní, ale úplná tečka před závěrem prostě potěšila. ()

sehe

Celkom napínavý akčný ,,Únos´´ manželky v Nevadskej púšti.Záver filmu,ale mierne pritiahnutý za vlasy. ()

Psycho.R

Na to, jak je námět neoriginální je film celkem průměrnej, co se týče první hodiny. V závěrečné půlhodině jsem se, ale bavil tolik, že jsem tomu nechtěl věřit, proto 4*. ()

Kingjiri

Na Únosu se mi nejvíc líbilo, že se celej nese v duchu osmdesátejch let. Hlavní hrdina je totiž na začátku bezradnej a připosranej velkoměšťák, ale v určitý chvíli se všechno změní a stává se z něho neohroženej akční hrdina, kterej zvládá přestřelky a automobilový honičky s naprostou bravurou. A právě akční scény maj taky příjemnej osmdesátkovej feeling. Herecky všechno táhne Kurt Russel a ostatní hrajou druhý housle. Plus dávám taky za přiměřenou stopáž a za skutečnost, že jde scénář bez dlouhýho úvodního vyprávění rovnou na věc. Jenom je škoda, že se nedáří dýl budovat paranoidní a mysteriózní atmosféru ze začátku, kdy divák ani hlavní postava vůbec neví, co a proč se stalo. Jinak ale spokojenost v podobě sympatický žánrový jednohubky, tři silnější hvězdy. ()

balcazar

Takto, vyvíjalo sa to dobre, povedal by som tradične pre tento typ filmu. Záporáci boli zlí a nechutní, mali ste chuť skočiť za hlavnou postavou a pomôcť jej s pátraním po nezvestnej manželke. Čo rapídne znížilo hodnotenie, bolo, že tvorcom asi došli nápady. Inak si neviem vysvetliť záverečnú cca polhodinu. Z thrilleru sa stala nudná komédia. Efekty ma skôr rozosmiali (nemohli chýbať výbuchy áut) a záverečný súboj na moste s autami na pokraji priepasti už vyslovene nudil a sám seba som sa spýtal: WTF? ()

mirra66

Má to napětí, drive, stále se něco děje, zkrátka velmi dobré. Relativně nízké hodnocení v modré barvě je mi záhadou. 79%. ()

Lupes

Neprávem ofrňovaný thriller, který má obrovskou devizu v realističnosti a absenci logických lapsů. Takhle nějak by zoufalý boj s bandou jižanských taťků mohl vypadat. Atmosféra ohrožení a bezradnosti uprostřed umaštěného a upoceného zapadákova je přítomná od prvních minut. Hrdina se kupodivu nerozpomene na své bojové umění z armády, ale zůstane zoufalým a nebezpečným hráčem jen proto, že nemá co ztratit. A k tomu má i kus toho štěstí. K pěti hvězdičkám by museli vystřihnout zbytečnou závěrečnou silniční honičku a souboj strojů na mostě, ale vlastně i to mělo ve srovnání s jinými celkem komorní ráz. ()

Nix

Velice zajímavý thriller o únosu. Jasný, únos to je klasická písnička, tady se ničím asi nevyjímá, ale průběh je velice zajímavý. Kurt je na to sám a ještě na místě, kde by normální člověk nikdy nejel, takže to nemá vůbec jednoduchý. Hraje skvěle a uvěřitelně a celé je to posazený na vážné a celkem i reálný notě, ale pár věcí je trochu přikrášlených. Ale ve výsledku to funguje, film nemá hluchá místa a pořád čekáte, jak to dopadne. Závěrečná honička fajn, ale jen to ukončení už je takový trochu horší, ale jako i tak je to pořád ten lepší průměr. Jakmile se člověk Kurtovi dívá více na zoubek, tak objevuje velice zajímavý repertoár. Jsem zvědavý na další počiny. ()

KdG

Poctivej akční napínák ze staré školy. Konec je trochu přehnaný, ale to k tomuhle žánru patří. ()

Kiki-Jiki

Tomuhle thrilleru nechybí to nejdůležitější - napětí. Námět je sice tuctový, zpracování nijak originální a za nějaký čas si na film asi nevzpomenu, ale jeho sledování jsem si užíval a film prakticky po celou dobu udržoval mojí pozornost. A právě to od dobrého thrilleru očekávám. Tenhle byl ale velice dobrý. Obsazení hlavní role se povedlo, Kurt Russell mi při pátrání po zmizelé ženě připadal fakt přirozeně. A vůbec, celý film mi přišel tak nějak realistický, jak tu ostatně píše více uživatelů. Oceňuji logické a tedy uvěřitelné chování postav, ale také absenci "technických" nesmyslů. Tvůrci asi považovali za účelnější spálit ropné produkty v motorech aut než je využívat k tvorbě mohutných ohnivých koulí spalujících automobily po každé dopravní nehodě. Ač k tomu několik bouraček mohlo svádět, auta zde po nárazu nevybuchují. Celkově je to na 70 %. Film byl napínavý a realistický, to mi ke spokojenosti stačí. ()

Tiiso

Film, kterým tvůrci jasně dokázali, že i toto umění se dá dělat jako práci a vydělat nějaký ten peníz. Chabý děj, navíc předvídatelný, akčnost na ubohé úrovni. ()

Crazynka

V celku povedený triler, má spád, atmosféru, dobře zvolené herce. Jediné co mi na filmu vadilo, byl až do extrému vyhrocený konec. Jinak příjemné noční pokoukání. ()

Marator

Musím přiznat, že jsem viděl i lepší thrillery z amerických silnic jako např. Duel od Spielberga, ale Únos od Mostowa mě něčím opravdu zaujal. Děj pěkně plyne v napínavém rytmu, z běžného milujícího manžela se rázem stane obratný kaskadér a akční hrdina, ale pokud by ho nehrál Kurt Russell, tak by to asi nebylo to pravé. Je docela vtipné, že i já jsem tento film viděl o Vánocích jako Malarkey, ale o 4 roky později. Že by typický Vánoční film?:-) ()

Bube1

Téma sice nenabízí nic moc nového, ale kvalitní režie to celé naservíruje nesmírně poutavě. Krátká stopáž filmu svědčí, casting taky dobrý a vlastně se dá říct, že je Únos jen pár kroků od plného počtu. Chtělo to nějakou větší tvůrčí invenci, která se tu bohužel nenachází. Nicméně poctivá práce a přímý tah na branku zajišťují snímku krásné 4 hvězdy. ()