Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

coscarelli

Niekedy si clovek potrebuje len tak z prdele otvorit plechovku s thrillerom v atmosférickom naleve. Mne osobne velmi chutila, ale ku koncu som toho mal dost. Od prvého hryzu ma unasal prud tajomna, bezradnosti a nedovery. Kurt mal plne oci piesku a kedze velmi lubi, robi aj veci , ktore su vacsine az "ne-lo-gi-cke". Kurt na to moze zvysoka srat a riadi sa preciznym reziserskym svihom mistra Mostowa.ktory to napinanim drti az na kost. Dalo by sa povedat ze vsetko v poho, ale potom pride "classic end" , vsetko to posere a splachne do kanala. ()

vitekpe

Parta rednecku unese Kurtovi manzelku. On se pak musi vzedmout sam proti vsem, aby ji dostal zpet. Zcela bezny film, na ukraceni dlouhe chvile ok. ()

Lukoboss

Že je celá pointa filmu neoriginální a divná, to bych ještě bral. Přece jenom jde o film, kde se dá leccos přehnat. Ale tradiční závěrečné zvrhnutí z průměru až téměř k odpadu, to je snad v amerických filmových školách předmět číslo jedna. Prostě Únos si frčí vesele okolo svých tří hvězdiček bez jakýchkoliv problémů a najednou bum, facka jak prase, a jsme už jenom na jedné hvězdě. Tím pádem je výsledek neoslnivý. ()

bruceman7

Nebejt těch přehnaných posledních deseti minut (proč proboha musí být všude závěrečná efektní likvidačka aut na okreskách), tak bych dal i více. Ale ztráta času to není. 60% ()

xaver

Béčkový film s céčkovým otřepaným námětem. Navíc tady se ani divák nedozví, co tim chtěl autor říct. 1-2. ()

klúčik

Film o mužovi, ktorý hľadá svoju unesenú ženu. Celkom zaujímavé, no dalo sa predpokladať, kto to robí a ako tie únosy organizovali....70% ()

iXtr3m3

Veľmi originálny, aspoň na svoju dobu, triler s maximálne nezávidenia hodnou situáciou. Z minima vyťažené maximum. ()

cab

Jeffovi (Kurt Russell) unesou zenu a on se ji snazi, i pres znacnou nebezpecnost drzitelu, zachranit. Chrabry american v prumernem thrilleru. 50% ()

Paity

Tajemný okres, tajemné město, kde nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, nikdo nic neví. Každopádně docela zajímavá "psychárna", která rozhodně napoprvé zabaví. Kurt Russell je tak protivný, až mu věříte, že někdo v pouštním městečku skutečně už někdy hledal své příbuzné. Super. ()

AdamesWWE

[5/10] Môžem hovoriť že ma tento film dosť sklamal. Dobrý príbeh, Kurt Russell v hlavnej úlohe, nič viac a nič menej. Film má ideálnu dlžku, ničím výraznejšie nenudí, ale škoda že ani nezaujme. Russel ma tu bavil len minimálne, záporák o trošku viac a celý príbeh mohol byť trošku viac prepracovaný, samozrejme žiadny extra scenár som neočakával, ale mohli z toho vyťažiť viac. Chýba mi tu nejaká atmosféra, napätia, akčné scény, sympatickosť k postavám, dynamickosť. ()

Piškotka

Kurt v akci ani neurazil, ani nenadchnul. Nějaké napětí jsem pocítila, ale pouze na samotném začátku. Konec hodně přitažený za vlasy, bylo však jasné, že to musí dopadnout dobře. Kurt je borec, co zachránil svou ženu před penězchtivými vypatlanci, umí se dostat z podvozku velkého kamionu skoro do kabiny řidiče. Film, na který se rychle zapomíná, zkrátka rychlokvaška. A pro příště, nesedat k cizím chlapům do auta, abychom na to nedoplatili jako Kurt a jeho manželka. ()

Greny

skvělé atmosféra filmu a netradiční způsob pojetí celého filmu - to je to co mi uvízne v paměti. Kurt Russell se do role chlapíka kterému právě unesli ženu dokonale vcítil a podal bravůrní výkon, ale i J.T. Walsh ukázal, že byl dobrým hercem a to i roli padoucha ;-) ()

peetriss

Zpočátku celkem dobře vystavěný thriller, který se s příbývajícími minutami pomalu, ale jiště propadá do průměru. Bohužel konec je ze soudku těch přitažených za vlasy. ()

filipvrbik

Docela slušně se rozvíjející thriller, zejména v první polovině. Pak už úroveŇ rapidně klesá, a děj se jednoduchý a víceméně nudný, ale za tu první hoďku 70% ()

mira007

Kurt Rusell jako Jeff, kterému v poušti ukradnou manželku a on se jí vydá hledat a zachránit. Průměrná devadesátková thrillerová zábava s nádechem westernu. ()