Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

Vxxx

Typický film, který běží v noci v telce. Ale náhodou docela dobré. Děj teda naprosto předvídatelný a některé akční scény jako by vypadli z Bonda. (Když se vezme v úvahu realizovatelnost, nikoli kvalita.) Ale potěšili mě známí herci. (frajer z LOST a maminka Michaela z Prison Breaku).. 3* ()

TomX2

Na tento film som sa chystal dlho, pretože mám rád filmy s podobnou zápletkou, dostal som sa k nemu ale až dnes a som spokojený (a to aj keď takéto akčné naháňačky nemusím). Film je napínavý, miestami je vtipný (aspoň pre mňa) a nenudí. Je to dobré natočené aj zostrihané, plus tomu dáva aj krajina, celý film ale drží hlavne Kurt Russell od začiatku do konca. Uvažoval som aj nad štyrmi, ale vadili mi klasické klišé a to, že nemusíte byť čarodej, aby ste vedeli, ako to dopadne, alebo čo sa stane. Nadpriemer. 70% ()

golfoxovox1

Vždy na filmech tohoto typu oceňuji realitu a ano, tento příběh o únosu mi přijde až na závěrečnou automobilovou honičku dost reálný. Perfektně ztvárněná odhodlanost hlavního představitele situaci řešit, i když vlastně vůbec neví jak. Vrcholem filmu pro mě rozhodně scéna ve stodole. ()

MikO_NR_1909

Výborná myšlienka a husté tempo. Celá druhá polovica si ale (bohužiaľ) dopomáha béčkovými kľučkami a lacijnými vsuvkami za cieľom udržiavať napätie a tým vlastne pochováva veľmi zaujímavú prvú polovicu. Veľká škoda. ()

Makky

Poctivý thriller s hustou atmosférou. Tento film som videl už asi 5x, no stále má čo ponúknuť a nenudí. Dám buď veľmi dobré 3* alebo slabé 4*, ale momentálne to vidím na tú štvorku. ()

MATADOR

Podivný únos ve kterém nevíte, co Vás čeká. Mnoho filmů staví na jednoduchém příběhu - únos, pomsta, ... jsou dosti ožehavým tématem. Ale Únos s Kurtem Russellem je trošku jiný šálek kafe. Takové drama jako je právě Únos jsem už pořádně dlouho nezažil. Po celou stopáž jsem opravdu ani nedutal, jelikož po celou stopáž jsem měl chuť ty "podělaný únosce" pořádně nakopat do zadku. A takový zážitek se jen tak nevidí, když je divák součástí příběhu, je to jen a jen dobře. Napětím naplněných 90. minut!b> ()

Fanucci

Začátek je fakt výborný. Beznaděj Russelovy postavy na vás přímo dýchá. Lidi, které prosí o pomoc v pátrání po své ženě, vypadají, že vědí víc než říkají. Člověka tedy do děje vtáhne i představa nějakého spiknutí. Po asi půl hodině ale začne být Únos průměrný, obyčejný thriller, což trvá až do jeho úplného (samozřejmě superakčního) konce. Škoda. ()

dyfur

.......dobrý thriller rokov 90-tych....jednoduchý príbeh, bez extra výpravy a trikov s dobrým K.R.  ..... ani po rokoch nesklamalo.... ()

SallyZen

Souhlasím s většinou, že takových únosů tu bylo, ale tenhle manžílek(Kurt Russell) to zahrál se zralostí tvrdého muže a ta role mu pěkně sedla. Jinak bych chtěl ocenit skvěle zvolený výběr pro roli záporáka, a to M.C.Gainey, kterého už jsem v několika filmech viděl a záporáky hraje skvěle. Film, který určitě stojí za zkouknutí. 75% ()

peto12

Vynikajúci výkon herca Kurta Russella. Pokazilo sa im auto, jeho ženu mal kamionista Red Barr odviezť k najbližšiemu motorestu, ale miesto pomoci, mu uniesli ženu a Jeff sa nevzdává a svoju ženu sa rozhodne za každú cenu nájsť. ()

Martin741

Reziser Mostow /Terminator 3/ natocil svizny, dobre odsypajuci fryler tak trochu v hitchcockovskom style. Kurt Russell sa roly zhostil na urovni, pribeh vyborne slape, atmosfera je prepracovana a na urovni je aj rastuce napatie. ma to hodne do seba aj vdaka par dychberucim scenkam : 84 % ()

Rodriguez

Další z nudných thrillerů, který zachraňuje pouze Kurt Russell a kvůli němu to hodnocení. Je to dlouho co jsem to viděl a tak jen vím, že mu unesli ženu a místní policie nebyla moc ochotná spolupracovat. Nakonec v tom byla sama namočená spolu s řidičem kamionu, který ženu unesl. ()

Trainspotter

Já bych to viděl jako docela slušně odvedená práce na filmu třídy "B". Standardní zápletka s únosem boháčovi manželky za účelem nebohého boháče trochu podojit. Boháč se však vzepře osudu a unesenou manželku se pokusí zachránit. Celý film se nese v takovém nepříliš výpravném duchu a kamera spíše zaujímá televizní postoj. Kurt Russell odvedl standardní práci, stejně tak zbytek osazenstva. Za zmínku stojí docela dobrá závěrečná honička v autech s "nečekaným" vyústěním. Prostě tři hvězdičky, nic víc, ale ani nic míň. ()

Wormboy

Zo zaciatku v celku posobivy, avsak s pribudajucimi minutami klasicky thriller, kde sa obycajny chlap stava hrdinom zachranujucim svoju manzelku. 2,5/5* ()

Juto

Mimoriadne dobrý a nedocenený !!! Nevyhnutnosť pre každého fanúšika akčných / thrillerov !! 9/10 ()

reky

Průměrný thriller s velice dobrým Russellem a zbytečně protahovaným koncem. Na jedno zhlédnutí v televizi dobré. ()