Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Napínavej devadesátkovej thriler, se vším co k tomu patří. Takže i s mírnou demencí postav a podobnejma drobnostma(ohranej příběh), ale taky s mazáckým Kurtem a napětím od začátku do konce. 70% ()

Novom

Docela pěkný obraz o americkém vnitrozemí, kde jsou lidé strašně předpojatí, sekty a kulty zde vzkvétají. Homofobie a podobné principy jsou zde na denním pořádku. Pokud člověk přijede odkudkoliv jinud, všichni na něj koukají skrz prsty. Bohužel to není jen fikce ve filmech, ale například v Top Gerau bylo toto ukázané krásně na reálných příkladech, jak jsou lidé, kteří zde žijí, omezení. ()

Zeek

Nudný podprůměrný thriller béčkové kategorie o propraném příběhu zmizelé manželky. Nechápu Jonathana Mostowa, který je schopen natočit Terminátora 3, proč se vůbec pouští, nebo spíš pouštěl do natáčení takovýho filmu jako je právě Únos. Omlouvá ho snad jen to, že Únos byl jeho režijním debutem. Moje hodnocení: 40% ()

Deratizer

Tento film mě přikoval k obrazovce od začátku až do konce. Kurt Russell tam hraje normálního obyčejnýho chlapa a podle mě to je jedna z jeho životních rolí. Akční scény jsou natočeny výborně, Russell hraje svoji roli velmi dobře, pač je na něj doslova ušitá a na samotný film se kouká velice příjemně.. Zkrátka nadmíru dobrý akční film, který funguje jak má i při opakovaném zlhédnutí. Mám rád scénu, kde ve finále Russell vejde do místnosti s padouchy a když je začíná mít pod kontrolou, tak za sebou uslyší klapnutí pistole, kterou drží v ruce ten malý kluk. Výborně zahraný emoce v Russellově obličeji ve chvíli, když za sebou tu pistoli uslyší klapnout. I ten český dabing v tomto filmu je na velmi dobré úrovni a doslova sedne k nervům Russella, když říká opakovaně klukovi--"nedělej to chlapče". ()

Mbeast

Ono to nebylo vůbec špatné. teda vyjma toho snad Déčkového konce...i když...ten konec k tomu vlastně tak nějak patřil. No neříkejte, že jste všichni s napětím nečekali, jak jim to ten Kurt nandá! ()

figliar

Typický a tuctový thriller s asi najneoriginálnejšou zápletkou. Film je plný klišé, priemerných hereckých výkonov a lacných efektov. Naháňačky sú totálne nereálne, obyvatelia mestečka hlúpy a účesy príšerné. Slabota. ()

helloween93

Až na několik scén docela uvěřitelný thriller o únosu ženy obyčejného chlapa buranskými venkovany, kterým jde jen o výkupné. Na typ filmu mi překvapil docela akční závěr, který se mi ovšem líbil. ()

bif

80% přesně tyhle filmy zbožňuju, jednoduchý, ale skvělý příběh, hrdina je charismatický a záporáci jsou slabí, ale mazák režisér je prostě mistr a akce a film má vynickající atmosféru, u tohohle filmu se nelze nebavit a opravdu špatně se z něho strhávají oči a hlavně díky tomuto snímku mám rád Jeepy :)). ()

AxelWers

Obavy a neistota z tohto filmu priam sálali. Poľavili až v závere filmu, ktorý sa mi zdal trochu slabší ako zvyšok, ale inak v pohode. ()

cerbygerby

Myslel jsem si že už jsem tenhle film viděl, ale byl to jiný podobný...tak jsem v noci po přepnutí tv zůstal trochu déle, a nakonec jsem tento film i celý dokoukal... jooo je to vše na jedno brdo se spoustou klišé, ale určitě se na to dalo koukat, protože i když jsem věděl, nebo spíš tušil jak to celé dopadne, tak jsem chtěl vidět jak to celé Russell zmákne.. ten konec byl ukončenej přesně jako všechny v této době...ale celkem to šlo a u mě to ještě na ty 4* dá, i když s odřenýma ušima - 65% ()

Kingjiri

Na Únosu se mi nejvíc líbilo, že se celej nese v duchu osmdesátejch let. Hlavní hrdina je totiž na začátku bezradnej a připosranej velkoměšťák, ale v určitý chvíli se všechno změní a stává se z něho neohroženej akční hrdina, kterej zvládá přestřelky a automobilový honičky s naprostou bravurou. A právě akční scény maj taky příjemnej osmdesátkovej feeling. Herecky všechno táhne Kurt Russel a ostatní hrajou druhý housle. Plus dávám taky za přiměřenou stopáž a za skutečnost, že jde scénář bez dlouhýho úvodního vyprávění rovnou na věc. Jenom je škoda, že se nedáří dýl budovat paranoidní a mysteriózní atmosféru ze začátku, kdy divák ani hlavní postava vůbec neví, co a proč se stalo. Jinak ale spokojenost v podobě sympatický žánrový jednohubky, tři silnější hvězdy. ()