Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

Tomco

Veľmi zaujímavý film. Kurt Russell mi ako herec pasuje presne do takýchto typov rolí.. Niekedy treba vypnúť mozog a nechať sa baviť. Únos je na niečo také ideálna voľba. ()

Rocky62

Za málo peněz hodně muziky. Režisérovi vystačila pouze geniálně vybraná lokace, famózní K. Russell a originální formát, díky kterému je zde absence hluchých míst.Jednoduchá zápletka zde není vůbec na škodu. Rovněž snímek disponuje značnou dávkou reality, což znamená, že hlavní postavě zde nehrají situace "hollywoodsky" do karet. Je zde bráno na vědomí, že Jeff je obyčejný člověk, nikoliv supertajný agent ze CIA. Realistická a úderná záležitost, která nabízí víc, než se na první pohled může zdát. ()

klerik

Sakramentsky napínavá jazda. Jednoduchosť a surovosť ma skoro omráčila. Finále mohlo byť kľudne komornejšie, ale takéto áčkové prevedenie zápletky, ktorá sa väčšinou používa v teen vyvražďoavčkách len tak neuvidíte... ()

Chrustyn

Slušný a napínavý thriller s povedenou atmosférou, dobře hrajícím Russellem, přesvědčivým hajzlem Walshem a povedenou automobilovou honičkou. ()

SeBig

Celkem obstojný thriller o únosu Russelovi ženy. V takovejhlech prdelí se vždycky totiž něco stane. Ať je to masakr pilou, postižený vraždici mutanti nebo snad dokonce i šilene nadrženej kamionak. Zápletka jednoduchá, průběh fajn a nudnou scénu jsem snad ani nezaznamenal. ()

LaciLC

Filmy z prostredia zapadákovov, prašných ciest a jednoducho opustených miest mám rád. Tento thriller mám tiež veľmi rád kvôli jeho kvalitnej atmosfére a zaujímavému obsadeniu. Nie je to síce nič prevratné, ale nenudí to a vo svojom žánri je to jasný nadpriemer. ()

Flakotaso

Tento typ filmů mám opravdu rád. Uprostřed pouště se pokazí auto, hledání pomoci na zapadlé pumpě, podivní týpci...tohle nikdy neomrzí :) ()

honajz

Kurta Russella mám rád, Kathleen taky sem tam ukáže bradavky skrz tenkou halenku, ale nějak mi to ke štěstí a spokojenosti nestačí. Chybí mi pořádná, temná atmosféra, která by to celé nějak podchytila. Ta historka je tak jalově natočená, jako by šlo o video pro National Geographic, bez invence a vynalézavosti, bez nějakých kudrlinek. Asi to mělo působit syrově, skoro jako docu drama, ale nefunguje to. Možná i díky kameramanovi a střihači, kteří většinu scén poměrně odflákli. A konec mi skutečně přišel až moc neuvěřitelný a podivně postavený, i když jsem samozřejmě rád, že to dopadlo, jak dopadlo. ()

MM11

Zajímavé je, že snímek absolutně nepřináší nic nového a je hrozně neoriginální, ale i tak se na něj příjemně kouká. Russel a jeho věk se ke scénáři docela hodí, navíc je sympatické je, že nepůsobí jako nezdolný buchar, co si cestu jen prostřílí. Jinak už bych jen skloňoval výraz průměr v mnoha pádech. Únos nevyžaduje velké mozkové pochody a na dlouhodobější cestu do vaší hlavy rozhodně nemá. Jednou uvidíte a založíte mezi deset jemu podobných. ()

SOLOM.

Vcelku slušné průměrné béčko na téma únos. Podobných kousků však existuje celá řada a tento ničím extra nevyniká. Kurt Russell však rozhodně patřil k tomu nejlepšímu, co nám tu bylo nabídnuto a se svou rolí se popasoval docela dobře. Stejně tak i nebožtík J. T. Walsh. Atmosféra filmu rovněž snese kladné měřítka, protože jsem se u toho ani moc nenudil. Snad jen kdyby bylo více akce, tak bych se nezlobil – závěrečná honička totiž rozhodně nebyla vůbec špatná. ()

matestlust

3,5*. I přes celou řadu much a zbytečných hluchých míst, je tohle příjemně napínavý thriller, kterému kraluje vynikající Kurt Russell ! Z tuctové zápletky a těžce předvídatelného průběhu celého filmu, Kurt udělá hodně dobrou devadesátkovou jednohubku, která má povedenou atmosféru a rozhodně neurazí. ()

JASON_X

"The West is the best", zpívá Jim Morrison. Ale v tomhle případě to neplatí. Nejenom na Jihu, ale i na Západě je totiž pro yankeejský měšťáky z East Coastu hodně horká půda a místní vidlačiska je v lepším případě nevidí ráda, a v horším jim jdou instinktivně rovnou po krku. Jinak Breakdown je samozřejmě žánrová klasika, pro někoho možná dokonce i kultovní pecka, kterou jsem viděl už několikrát, i když naposledy už hodně hodně dávno. Připomněl mi jí včera nový Last Seen Alive s Butlerem, a tak jsem na ni po x letech zase mrknul. No a nejenom že je to (aspoň pro mě) klasika, ale je to i klasika nadčasová, která ani po čtvrt století neztrácí schopnost zvýšit divákovi hladinu adrenalinu v krvi, ačkoliv třeba onen divák už předem ví, jak celá ta šaráda dopadne. ()

PROROK14

Začal som to pozerať náhodou v telke a veľmi ma to zaujalo. Nakoniec som to dopozeral celé a bol som veľmi spokojný. ()

JohnCZ

Dobrá únosová jednohubka, která sice nedosahuje na ty nejlepší akční filmy tehdejší dekády, ovšem ani tak určitě neurazí. Dějově je to možná ale až příliš prosté, chybělo mi tak nějaké překvapení. Na druhou stranu mi střídmé a relativně realistické provedení sedlo. ()

corpsy

Skvelý, perfektne old school natočený thriller, kde je minimum času na výdych. Viac ako vydarená žánrovka. ()

curunir

Film nie je určite odsúdenia hodný, len je škoda, že pravdepodobne vplyvom neskúsenosti začínajúceho režiséra stratil svoj potenciál, ktorý na začiatku začal budovať takmer v Hitchcockovskom šate. Pokiaľ nepríde k únosu a celý príbeh sa postupne zamotáva, má dobrú atmosféru a je sa naň vlastne radosť pozerať (osobne mi trocha pripomenul ,,Táto zem nie je pre starých"). Postupne však spadáva na úroveň obdobných slabších kúskov. Obsadenie rozhodne nie je zlé; Russellov výkon je možné označiť minimálne za uspokojivý a J. T. Walsh je ako záporák ešte lepší. Plusom filmu je tiež aj príjemná stopáž a rytmický soundtrack Basila Poledourisa. Priveľmi adrenalínové finále je však myslím trocha na škodu a nájdu sa v ňom zvláštne nedostatky (naháňačka je na ceste plnej áut, no most o kúsok ďalej je už úplne prázdny). Už sme si zvykli, že slávny Dino de Laurentiis vytváral filmy, ktoré rozhodne nie sú žiadnymi míľnikmi kinematografie. ()

mis-ko

Ak mi ešte pamäť dobre slúži, bola vo filme celkom slušná automobilová naháňačka. A to je dobre, lebo režisér sa tak vhodne pripravil na jednu z najlepších auto-likvidačných scén v histórii filmu. Áno, reč je o T3, aj keď vtedy to asi Mostow netušil ani len vo sne. Ale späť k Únosu. Je to absolútne priemerný (čiže nie zlý) thriller. A to je všetko. ()

fannah

Naprosto vynikající thriller s perfektní atmosférou. Člověk se neskutečným způsobem vžije do role Kurta Russella! J.T.Walsh tady hraje výborného záporáka, celá režie Jonathana Mostowa byla (narozdíl od T3) výborná. ()