Tři exkluzivní automobily překračují hranice a projíždějící polodivokou krajinou. Černá limuzína a dva sportovní roadstery z 60. let ostře kontrastují s polorozbořenými, často zcela opuštěnými usedlostmi, zarostlými cestami a prázdnými kostely. Zvlněná krajina na obzoru pomalu přechází do vrchoviny a pozvolna se z ní vytrácejí stopy moderní civilizace. Blíže neurčené teritorium, blíže neurčený čas a přece se zdá být všechno povědomé. Šest lidí pevně usazených v bezpečí svých automobilů se vrací do míst, se kterými jsou dědičně spjati. (oficiální text distributora)

PollyJean

velmi obtížně hodnotitelné, velmi obtížně uchopitelné. Scénář (nebo aspoň jeho část nebo verze?) jsem kdysi dávno četla v jednom starém čísle Analogonu a asi se mi to líp četlo než se na to dívalo... ()

mcleod

Zapomenutý český filmový poklad. Mystický hororový surrealistický film o zapomenutém kraji plném zapomenutých zvyků, zapomenutých míst a zapomenutých lidí. Film o cizincích navrátivších se do staré vlasti svých předků, která se ale za dobu jejich nepřítomnosti znatelně pozměnila (nebo se možná spíše změnili oni sami). Vůbec tak nerozumí ničemu, co se v kraji děje, jazyku, ani místní kultuře. Jde o geniální film (místy pravda trochu nesrozumitelný) o historii oblasti Sudet, snadno srovnatelný obsahově i kvalitativně s Trierovou Evropou. Jen by mě zajímalo, jak může chutnat takový kostroun? Dědeček je nikdy pro maso nelovil!!! - A proč tedy? - To nevím!!! Málem bych zapomněl, že se ve filmu objevují i výborné komediální okamžiky. Jen je škoda, že se k tomu nepřidala i výborná kamera (místy byla hodně zajímavá, ale místy taky hodně, abych tak řekl, televizní). ()

Krasus odpad!

Tak nevim,jak to režisér myslel,ale je vidět,že je to film vycucanej z prstu bez jakékoli pointy a příběhu.Tohle se opravdu nepovedlo.Navíc 100 korun za takovou nudu je zložin,daleko větší než nějaké pirátství! ()

Red Meat odpad!

Nepovedený, nudný a zdlouhavý film. Pokud se nám autor snažil "něco zásadního" sdělit, tak se mu to rozhodně nepodařilo. Tedy minimálně já (ale mám pocit že úplně všichni) jsem to nepochopil a raději ani nechci. Výslednému dojmu rozhodně nepomáhají příšerné herecké výkony (Rodena vyjímaje), fatálně nezvládnutá režie a amatérská kamera. Raději trilogii KAMEŇÁKŮ v kuse, než ještě jednou vidět VATERLAND... ()

Luciášek

Podle mého názoru jde o jeden ze skvostů české kinematografie a tleskám Davidu Jařabovi za to, že dokázal natočit zase něco jiného.Tím myslím něco jiného než hořkou komedii se známou sestavou Holubová, Polívka, Dušek, které točí ostatní. Nejvíce mě upoutal výkon Františka Řeháka a Karla Rodena, to tedy, pánové, klobouk dolů.Kéž by takových filmů bylo u nás více... ()

uzzi

Tento film je geniálně geniální a pitomě pitomý. Buď ho přijmete nebo vypnete.Škoda že proletěl tak nějak bez zájmu, protože něco podobného se tady (skoro) netočí. Originální tento film tedy však rozhodně je, dokonce bych váhal i nad absolutním hodnocením, ale přeci jenom to občas mírně zaskřípe (rytmus příběhu). Lov kostronů je lahůdkou a Roden opět bezchybný. Je to takový mix Švankmajera a Lynche v lehce střiženém kabátků. Na co keci, vyražme lovit. ()

wosho

Velice zajimyvý počin, za posledních pár let to byl pokus o něco nového co v naší malinkaté vlasti není. Celá naše produkce se zaplňuje jen pár druhy filmů-netvrdím, že to je dobře, ani špatně. Ale prostě mi to připadá jak v komančském kšeftě, jeden druh od něčeho. A proto mě tento filmeček příjemně překvapil a trošku i pobavil i nudil. Není to skvost a asi časem zapadne do temných koutů historie, což by byla škoda. Skrátka nevšední,nedokonalý film, né pro každého. ()

Burdock

Velké zklamání. Špatně postavený příběh, herci hrají, jako když jsou sami filmem znudění.. je to takové celé nedotažené.. ()

defagoo

Zvláštní film. Na začátku mi přišel špatný po všech stránkách, ale divný děj, dialogy a kamera mě pomaloučku vtáhly. Hltal jsem každou minutu a až na pár chyb mu v podstatě nemůžu vytknout vůbec nic. ()

Haymar

Sice vůbec netuším, co tím chtěl básník říci, ale nějakým (blíže nespecifikovatelným) způsobem to na mě zapůsobilo - možná právě to měl být záměr... Nicméně za poslední dekádu je Vaterland světlou výjimkou (v naší současné kinematografií), u které jsem při sledováí netrpěl žaludeční nevolností a pocitem studu a trapnosti! Ale přiznám se, že s hodnocením mám tak jako tak celkem problémeček - viděl bych to někde mezi odpadem a plným počtem :-))) ()

derryl

Český surrealistický film podle Davida Jařaba, moc mi to sice nedalo, ale hodnotím odvahu zpracovat neuchopitelné téma lovu "jiných" druhů zvěře. ()

Ukko

Inu jak tak čtu ty komentáře, tak zjišťuji kolik lidí tento film opravdu nepochopilo. Ťem co odpadovali: "Boha zkuste zapojit trochu představivosti a zkuste se alespoň trochu vymknout zajetému a nudnému mustru, který vám přináší Holywood. Na české luhy a háje rozhodně dobrý filmařský počn, který má smyl zkouknout. Už dlouho jsem neviděl takhle hezky zfilmovaný LARP ! A že nevte co je LARP ? Zkuste WIKI" ()

Mouzon

To je tak imbecilní a hnusný film - ale jakýsi úchylný vtip zde funguje natolik, že nemohu hodnotit níž. Ta schopnost postav pronášet repliky naprosto neadekvátní dané situaci mi vyrážela dech. Takhle nějak by to dopadlo, kdyby měli KONEC STARÝCH ČASŮ natáčet bratři Coenovi s totálně amatérským vybavením. ()

mira007

Na tomhle zapomenutém filmu je výborné obsazení aneb jak vypadaly některé dnešní známé tváře za mlada, ale jinak je to takový extrém bizár, ale na druhou stranu to stylem přesně zapadá do filmografie Jařaba. Taková dadaistická roadmovie, kterou jsem racionálně nepochopil. ()

Jacek

Mizerný scénář (metafora jako výmluva, vím, není ničím neobvyklým... ale čeho je moc, toho je ouvej), nedobré herecké výkony. Ach jo. ()

bidja

Mysteriózní příběh. Film mě zabrnkal na správnou strunu. Počet hvězdiček je počet mých pocitů, nerad u filmů hodnotím zda měl být střih o půl sekudy dřív či zda má herec v dalším střihu špinavou košili čistou. Věřím, že mají ze svého pohledu pravdu i kolegové odpadáři či nízkohvězdičkáři. Chce to vidět a pak si zařadit, zkuste to. ()

Perfo

Kdyby to mělo větší dramatickou linii, byl by kladen větší důraz na psychologii a nebylo by to tak zbytečně rozkecaný, mohl z toho být vynikající film. Takhle to je průměrná česká jinakost, bez trvalejšího dojmu... ()

Pevek2

Pro me je ten film o hledani ztracene identity a trosku zoufale nostalgii po starych casech, ktera ale v soucasnosti tezko jako konstatovani "ze lepe uz bylo" a v pokusu o navrat v case dozadu tezko muze neceho dosahnout. A take to prave odrazi pozice a jejich nepochopeni u jednotlivych postav. Zaroven je to ale film prospikovany velmi sofistikovanym humorem a je skvele filmarsky udelany. ()

Sunny.69

Nevím, prostě nevím. Po prvním shlédnutí mi nic moc není jasné a na druhé asi nemám nervy. Hold.. "Nemusíš všemu rozumět." ()