Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Vocoun

Nádherný film. Jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Nemá to sice bůhví jaký příběh ani herecké výkony, ale je to milé, vtipné a pohádkové. Quaid dle mého názoru v nejlepší roli, dosti slizký Thewlis, slušně vypadající Meyer. Vše je navíc umocněno nádherným drakem (jeden z nejhezčích, kterého jsem kdy viděl) a fantastickou hudbou. Dokonce i dabing není vůbec špatný, takže se na to dá neustále dívat v televizi. Zkrátka výborná fantasy pohádka o hodném drakovi a čestném rytíři, kteří dohromady porazí rozmazleného a krutého krále :) Na konci si většinou pobrečím, ale Drakova hvězda pro mě neustále svítí dál :) Více netřeba rozepisovat, každý si udělá názor sám. Musím nastřelit 5 hvězd kvůli mé slabosti pro film. 85% ()

Brano

Krásna rozprávka o drakovi a lovcovi drakov, ktorí sa neskôr skamarátia. Má to dobré efekty, primerané množstvo zábavy a dojemných scén, dobrý herecký výber a nádhernú hudbu. V rámci filmov o drakoch by som ho zaradil medzi to najlepšie, čo som doposiaľ videl. /80%/ ()

Guran

Dračí srdce je o tři roky mladší snímek, než legendární Jurský park. Triky jsou v těchto filmech velice podobné, což oceňuji. Příběh také není špatný a herecké výkony jsou super, ale film je spíš Americká pohádka. Líbil se mi, ale nevím, jestli se na něj někdy kouknu znova, nicméně čas, který jsem filmu věnoval jsem vůbec nelitoval a snímek je opravdu dobrý pro rodinný večer. Roba Cohena mám rád, protože jeho filmy jsou na úrovni, jako tenhle. ()

adamix

Toto je presne ten typ filmu založený na jednoduchom príbehu, ktorý zachránila nevídane krásna hudba a zvolený casting na čele s Quaidom ako sympatického rytiera a Conneryho hlasom v CGI drakovi. Veľkým plusom je aj to, že na tejto filmovej rozprávke som vyrastal a ten nostalgický efekt je taký silný, ako keď si v dnešných časoch pozriem NEKONEČNÝ PRÍBEH. Preto o plné hodnotenie niet pochýb. ()

PlayEasy

Na rovinu, středověké filmy a jejich "podivnou" atmosféru opravdu nemusíme (viz. Excalibur). Dragonheart je ovšem spíš svižné pohádkové dobrodružství plné nezapomenutelných soubojů a příjemného humoru. K tomu připočtěme udatného sympaťáka Dennise Quaida a Draca/Seana Conneryho, který si, co se charismatu týče, nezadá ani s agentem 007, a vznikne přesně tato naše velmi oblíbená pecka! 85% ()

MirkaP

Nečekaně milá záležitost. Pohádka s prvky fantasy nebo fantasy s naivitou pohádky, jak se to vezme. Moc pěkný drak. Bod navíc za ty herce z HP v mladém provedení ;) ()

PlysovyMacko

Keby to bolo cele buddy-movie o rytierovi a drakovi ako cestuju po krajine a akoze drakobijca obera ludi o peniaze, mohla to byt skvela komedia. Takto je to priemerne fantasy. Drak je pekny a je aj velky charakter, ale preco by daval polku svojho srdca dakemu frackovi. Pekny hudobny motiv a slovenska priroda. ()

hrumsrt

Samozřejmě, že nám těch draků moc nezůstalo, když je v každém druhém filmu zabíjejí ;). Drak vládne, baví mě ten jeho humor.. Příjemný film s řadou fantasy prvků, na které jen tak nenarazíte. Prostě pohádka pro celou rodinu. 65% ()

ric

Po technické stránce je pohyb úst (tlamy) draka při mluvení precizní jako snad nic vefilmu - samozřejmě bylo pro jeho relizaci použito nasnímání pohybu rtů. (Doporučuji shlédnutí v originálním znění, v širokoúhlém formátu a nesestříhané verzi). Samotné 3D zpracování je na svou dobu spíše průměrné a po opakovaném shlédnutí jsou bohužel patrné značné chyby, přesněji nedodělky. Po filmové stránce pro téměř všechny věkové skupiny pěkný pohádkový příběh s příjemným humorem a pěknou hudbou, který vpravdě potěší. ()

Weirdman

9/10... Keď som bol malý chlapec tak ma tento film chitil aj za moje (dračie) srdce a doteraz nepopustil... Jednoducho zbožnujem draky. Toť vše... ()

Gadamf

Veľmi pekný a vydarený film. Nemyslím si, že je to rozprávka, je to skôr také mierne nadpriemerné fantasy. Naozaj je to slušný film a som rád, že bol natáčaný na Slovensku – preto tam aj hrá mnoho slovenských a českých hercov (medzi nimi aj môj strýko). ()

me3x®

mohli by tu trochu prizvukovat, ze sa to natačalo na našom krásnom Slovensku a nie že natočia film ako hostel, k tomu ešte aj tak v česku a tu ho máš, reklama ako vyšitá. ()

sirrgulo

Jen 70%? Tak to mi hlava nabere. Ono kostými možná nejsou zas nějak super, ne že by byly špatné, ale mohli být lepší :). Ale zbytek je skvělý. Děj, hudba, ústřední dvojice Bowen a Draco prostě vše. ()

huhulalka

Nejlépe vytvořený drak jaký kdy byl, dojímavá zápletka, fantasy příběh plný hrdinství, statečnonsti, lásky a zrady. ()

Bilky

Som na rozpakoch aké hodnotenie dať, lebo na jednej strane sa mi pozdával samotný príbeh a nápad s drakom-výpalníkom,ale potom by som čakal komediálny rozmer naprieč celým filmom. Takisto ak to mala byť akčná rozprávka, tak sa zvrhla v dojemnú lávstory. Čiže okrem roviny rytier-drak, to bola celkom nuda a nasilu ftipný mnich bol absolútne trápny. Napriek tomu dávam vyššie hodnotenie lebo mám rád tieto kvázihistorické legendy s riadnou dávkou nadhľadu. btw: tiež som čakal viac záberov našich hradov :( ()

Rediik

Nedokážu si představit, že by si někdo neoblíbil Draca, vždyť i Bowen to dokázal. Já měla draky vždycky ráda a tenhle film patří snad k nejlepším svého druhu. Dojemný i vtipný zároveň, krásná hudba a hercům padly role na jedničku.David Thewlis a jeho pohled rádoby krvelačného a pološíleného krále je ohromující..:) ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011