Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

1mikeF

Snad je to přehnané dávat plný počet, ale pro mě je to srdeční záležitost. Má to svoje mouchy, ale... je to úžasné. ()

MrLinhy

Film, mého dětství, který jsem jako malý miloval a proplakal. Asi první zkušenost s propuknutím filmových emocí. ()

ariari

už len pre tie exteriéry, ktoré sa točili kúsok od miesta bydliska,..na starobylom Devínem a atmosféru natáčania za plný počet. ()

Merenre

Skvělá hudba, přiměřeně dobrá storka a obsazení a fakt povedený drak. Kde se serou ty dnešní šmaci a jiné potvory, kterým se v ksichtě rozjíždějí pixely. ()

LeePriest

Velmi zdařilá fantasy. Jako dítě mě celkem dojala, hlavně drakem, který je obzvlášť mimořádně povedený. Král Eion je naopak hrozný parchant, no nakonec na něj taky dojde. Napínavé okamžiky střídají občas vtipné momenty, které pobaví a ani na konci neztrácí film na povedené originalitě, jenž mě provázela prakticky od začátku. ()

LencaN

Přátelství drakobijce s drakem značí, že nepůjde jen o lecjaký příběh. Bylo to velice slušné fantasy. Vlastně nemám co vytknout. Jen na 5* mi chybí nějaký wow efekt, něco z čeho mi zamrazí. Ale stejně to bylo zábavné pokoukání. Obsazení bylo moc fajn - Quaid byl správný šarlatán s dobrým srdcem, Thewlis byl opravdu nechutným záporákem. Dělalo se mi zle, jen se ukázal v záběru a ani nemusel nic udělat. Ta blonďatá mařenkovská paruka mu ještě víc dodávala na podlosti. Ale neříkám, že to ve skutečnosti není příjemný člověk :) dráček Draco byl velice hezky animovaný, vůbec bych nepoznala rok vzniku, Draco mi přišel srovnatelný třeba i se Šmakem z Hobita. Největší radost mi udělala komediální stránka, kterou jsem vůbec nečekala. Scéna uvíznutí Bowena s mečem v ruce v Dracově tlamě pobavila nejvíc. Vytvořila se z toho hezká mozaika, kde máme od každého něco. Legraci, romantiku, nenávist, pomstvu, snahu někoho zachránit atd. Jen se trochu bojím dalších dílů, protože když koukám na číselná hodnocení tady, tak nemám chuť si tenhle krásný příběh kazit nepovedeným pokračováním. ()

SamGee

Tento fantasy film z roku 1996 by som zaradil medzi moje srdcovky. Hlavná zápletka tohto filmu je plytká, no je okorenená o prvok vzťahu medzi drakom a rytierom, o ktorý sa opiera celý film a pridáva mu tú správnu šťavu. Herci dokázali perfektne zahrať svoje postavy a vzájomná chémia medzi postavami fungovala (hlavne pri hlavnom hrdinovi a drakovi). Špeciálne uznanie si zaslúži Seana Connery, ktorý prepožičiaval hlas Dracovi. Špeciálne efekty boli v tomto filme na svoju dobu dobré, no so súčasnosťou je to neporovnateľný rozdiel. Rád by som vyzdvihol krásnu slovenskú prírodu a ostatné lokácie použité v tomto filme. Hudba Randyha Edelmana sa vám ľahko vryje pod vašu kožu. Dračie srdce je peknou rozprávkou, ktorá dokáže zaujať všetky vekové kategórie. Príbeh: 8/10 Herecké výkony: 8/10 Špeciálne efekty: Na tú dobu 10/10 Hudba: 9/10 Celkovo: 8,5/10 ()

jouzy

Film na který když je v tv se vždy s radostí podívám, vždy trochu chytí za srdce. Dennis Quaid prostě perfektní jako vždy. Mezi fantasy a dobrodružstvím určitě v té horní polovině. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Imouse

Příjmená pohodká pro nejmenší, která neurazí ani starší publikum. Čověk překousne i to nezbytné morální ponaučení:). ()

zekon

Skvělé fantasy. Vtipné i poučné, ve své době unikátní animace draka. Výkony herců nadstandardní, zábava která nezestárne. ()

Vital

Dračí srdce je pěkná pohádka a u mě zapracoval hlavně digitální drak,který vypadal věrohodně a tak nešpiní pověst snímku.. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011