Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Olafa

Ani nevím proč, ale ten film miluju. Viděla jsem už několik jeho repríz a ještě mě neomrzel. Na dobu svého vzniku je drak udělán velmi dobře a animace nepůsobí směšně ani po letech. ()

ThomYorke

Fajn pohádka, jako malé dítě jsem ji zbožňoval. Na to, v jakém roce vznikla, tak je drak udělaný opravdu dobře, má to hezký příběh, skvělého záporáka v podání Davida Thewlise a nádherně dojemný konec. Tři až čtyři, ale srdce velí za čtyři. ()

Mangus

Film samotný ma až tak nedostal, ale hudba od Randyho Edelmana je jedna z najlepších vo filmovom priemysle. 7/10 ()

Andy.222

Není draka nad Draca. Vždy když se řekne drak, vzpomenu si na něj, protože za celý svůj život jsem neviděl lepší zpracování co do pohybů, tvarů, mimiky etc. Hlas Seana Coneryho (který jsem slyšel poprvé až po letech) jen dokresluje jeho půvab. Když jsem viděl film poprvé, brečel jsem jako želva a souhvězdí draka je dodnes jedno z mála těch, které na obloze poznám :-) ()

Voxel

Krásný fantasy příběh se sympatickým drakem a hrdinným rytířem. Pohádková atmosféra, humor, inteligentní děj, drak je jako živý a padouch je opravdu odporný. ()

Otan

Je to oddechovka,při které můžete úplně vypnout.Dílo nemá snahu cosi vymýšlet.V klidu jsme na to jako rodina mrkli a nic se nám nestalo.Škoda jen ,že veškerou srandu obstarává mnich a sám na to nestačí.63% ()

zurivymlok

Občas mi trochu připadalo jako by celý rozpočet spolkl drak, který je udělán vážně pěkně, a na zbytek už moc peněz nevyšlo. Mnohé scény totiž působí vcelku amatérsky, jako by tvůrci ani na ten kompars neměli. Vcelku to však celkem jde. Pěkný drak, kvalitní herecké obsazení, dobrá hudba, průměrná režie, průměrný příběh. ()

Pythonator

Krásná pohádka. Škoda jen, že to nebylo dospělejší. Fantasy filmů v té době moc nebylo a zaměřovat se na děti je plítvání žánrem. ()

Ginnidlo

Krásná a vtipná pohádka o klasickém boji dobra a zla. Nejvtipnější je ale drak. Jeho sarkasmus je do nebe volající:-) ()

Mark1983

Jedná se o odpočinkový fantasy film na sobotní,či nedělní odpoledne pro celou rodinu,u kterého se dá i zasmát.Ten drak má dobrý hlody. ()

Tishe

Pohádka a co jinýho, ke všemu se to nedá moc dobře okomentovat. Dalo by se říct spíš filmová novela, děj odsýpá, baví, sem tam se zasmějete a nic nikoho nepřekvapuje a najednou je konec, který nikdo nečekal přijde rychle a ještě hodiny přemýšlíte nad tím "proč to skončilo zrovna takhle?" ()

Sashmen13

Moje srdcová záležitost. Viděno tolikrát, že to nelze spočítat. Tady nelze být z mé strany kritický, omlouvám se. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011