Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Kekik

Fantasy pohádka s nejúžasnějším drakem. Příběh o víře v člověka, o zradě nejbližších, o lovci draků, a drakovi,  který má velké srdce, si ráda jednou do roka připomenu. Drak je zde zobrazen velmi věrohodně. Scénář je na jedničku. Vtipné dialogy, v případě otce Gilberta básnické monology, pobaví vždy.  Slzám na konci filmu se nikdy neubráním. Rodinný film, který stojí za to vidět. ()

FiRST

Rozpočet: $57,000,000 Celosvětové tržby: $104,364,680 Tržby z DVD v USA: - Tržby z BluRay v USA: - Jako malý jsem tento film dost často sledoval, nebyl nijak nucený, přirozený film ze středověku. Dokonce jsem jej nedávno našel doma na DVD, takže si jej určitě někdy zase pustím znovu... 80% ()

Camel91

Velice zajímavá fantasy, myslím že na rok 1996 je drak vytvořen nádherně a i díky vizuálu hodnotím film celkem vysoko - vlastně drak je podle mě nejlepší ze všech hraných filmů resp. dlouho jsem neviděl lepšího (řekl bych že až Šmak je na velmi kvalitní úrovni) ,dnešní asylum by si mohlo vzít příklad z 20 let staré animace draka... Když jsem na to koukal nedávno tak si furt říkám, že by se mi líbilo klidně R-kové zpracování, ale to cíl tvůrců nebyl, cílem bylo nejspíš vytvořit rodinný fantasy film pro členy každého věku. Scénář to je taková klasika, příběh přímočarý, místy vtipný a bylo jasný že skončí střetem s majitelem dračího srdce, konec byl celkem dojemný a poutavý, přenesení draka na oblohu jako když jsem byl dítě tak mě to několikrát dojalo. Viděl jsem i pokračování a tomuto snímku nesahají ani po kotníky, přesto to téma si podle mě zaslouží další pokračování, nebo uvítal bych kvalitní remake, lepší využití postavy, která srdce vlastní apod. ()

soukyd33

Už na začátku nevím co si myslet. Musel by už dávno vykrvácet. Jinak film je pěkný. Ten drak je velmi moudrý, a docela vtipný. Herecké výkony jsou velmi dobré. Konec je velmi dojemný a emocemi nabitý. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

LucillaP

Možná se nejedná o vrchol žánru, ale mě tady sedly snad všechny složky. Od obsazení (těch britských sympaťáků je tam až až), přes exteriéry (potěšil Čachtický hrad), vtipné dialogy i dojemné scény, až po toho nejlepšího a nejkrásnějšího draka (toho musel milovat snad každý). A jelikož hodnotím v první řadě pocitově, tak tady jsem plný počet dát musela. ()

Bogrant

Na jednu stranu pekná fantasy rozprávka pre rôzne vekové kategórie, keďže je i miestami značne krutá, nielen vtipnejšia, na druhú, tak trochu laxne pôsobiaca, čo je spôsobené zrejme tým, že Cohen nikdy nebol najkvalitenejší režisér na svete. Prečo teda to vyššie hodnotenie? Ukáže to nejaký ten kraj slovenský, atmosféra je vydarená, drak vyzerá a chová sa nadmieru, Quaid tiež ok, záver je silno zarmútivý a hlavný OST povznášajúci. ()

Sopholojong

"To the stars, Bowen... to the stars!" Jeden z najkrutejsie emocionalnych finisov fantasy historie, pri ktorom aj dnes ako dospely, statny chlapisko, placem "jako mala holka". Ked vam po celu stopaz "susle" Connery ako hlas toho najcharizmatickejsieho draka, vyanimovaneho kvalitackymi ILM hochmi (CGI je tu lepsie ako trebars v dnesnych komiksovkach od CW), mate okolo neho rozvaliny, hradiska, skaliska, ci lesiska slovenskej rodnej hrudy (Spis je naozaj krasny), ale hlavne v povetri Edelmanov instrumentalny "majstrstyk" (u mna TOP 5 soundtrackov vobec - spolu s Morriconeho Zapadom, Shoreho Prstenom, Jonesovym Mohykanom a Williamsovym Schindlerom), vypecie sa z toho najuzasnejsi fantasy pocin devatdesiatok, ktore zanru vobec nepriali, az pokym to nenapravil jeden zapaleny "Novozelandan" tesne po zaciatku milenia. ()

argus123

Čo povedať ? Legenda proste. Akekolvek pokračovanie na tento film už nedosiahne ten originálny hype, proste 90 roky, a zlatý vrchol modernej filmografie, to sa už nezopakuje. A ten main soundtrack z tej budem mať vždy slzy v očiach. Nech už zaznie v ktoromkolvek dielu. Naviac som hrdý na to že sa hlavne scény tohto legendarneho filmu natačali u nás na Slovensku. Hrad Strečno, miesto posledneho výdychu draka - nikdy nezabudnem že som stál presne na tom mieste ! ()

Dusty56

Podivný film, který se vůbec nebere vážně a až mi přišlo divný, jak moc (v rámci žánru). Občas pobaví, ale spíš jsem překvapeně koukal, co to vymýšlí za hlouposti (např. drak zachrání kluka, tak za to z úplně nelogického důvodu půjdu zabít všechny draky?). Herecké obsazení mi taky nesedlo, vlastně mi přišlo, že nejlépe zahrál drak (to jeho simulování po ráně šípem mě docela dostalo). A záporák byl hodně slabý. 55% ()

Tongo

No , jakože chvilkami je to docela fajn pohádka ale potom už nic moc . Humor ve filmu je taky občas fajn ale příběh mi prostě nějak trochu nedával smysl . Prostě na naše domácí pohádky to nemá :)     3 hvězdy . ()

V-TECH

Tahle pohádka mě příjemně překvapila. Výborné trikové efekty, kvalitní hudba, věrohodné herecké výkony, vcelku originální příběh - na tenhle žánr vysoce nadprůměrné. ()

Feuer

Tento film som už videl dosť davno ,ale stále sa dá na ňom dobre zabaviť.Dosť dobre spracované efekty a dobre vyvažovaní príbeh dobra a zla .Zaujímaví koniec... ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011